Kā nejusties finansiāli nospiestam? 1

Naudas līdzekļi, kuri ir pieejami mūsu makos, un kopējais finansiālais stāvoklis ir ļoti būtiska dzīves sastāvdaļa. Finansiālā situācija cilvēka dzīvē visbiežāk veido attiecības ar līdzcilvēkiem, pašsajūtu un vērtību skalu. Mēs neviens neesam pasargāti no notikumiem mūsu dzīvēs, kas var ievest personīgā finansiālā krīzē. Tas var būt jebkas – veselības problēmas, negaidīts remonts, darba zaudēšana, naudas kredīts, kura atmaksa kļūst nepanesama un citas sadzīves problēmas.

Kad šādas dzīves situācijas ir mūs piemeklējušas, tad bieži vien atkopšanās pēc tām finansiāli var būt ilgs un smags periods, tādējādi nospiežot mūsu pašsajūtu, prieka sajūtu un spēju iegādāties līdz šim ierastās preces, un pakalpojumus.

Situācijas var būt dažādas, tāpēc galvenais ir nenokārt galvu, bet meklēt risinājumu kā darīt un dzīvot, lai būtu vieglāk, drošāk, un kas var palīdzēt finansiālo situāciju stabilizēt. Tālāk rakstā apskatīsim dažas situācijas dzīvē un kā uz tām reaģēt, lai nejustos smagi finansiāli nospiests.

Naudas kredīts un tā atmaksa

Ņemot naudas kredītu un saplānojot maksājumus konkrētam termiņam, mēs rēķinamies, ka varēsim to tekoši apmaksāt un nekādu problēmu nebūs, tomēr dzīvē mēdz notikt neparedzamas situācijas, kurās atmaksas slogs var kļūt par smagu. Ko tādā situācijā darīt, ja esiet jau atteicies no izklaidēm, liekiem tēriņiem un tāpat ir grūtības?

Pirmkārt, sarakstiet visus savus tēriņus un ienākumus vienuviet. Izanalizējiet tos. Pārskatiet, vai nav kādi pakalpojumi vai produkti, kurus varēsiet iegādāties lētāk un izdevīgāk. Situācija var likt justies ļoti nospiestam, tomēr sarakstot visu un izvērtējot Jūs varēsiet redzēt, ko var ko uzlabot. Kā nākamais solis, ja atmaksa uz kādu periodu kļūst vēl grūtāka, esiet godīgs pret savu naudas kredīta devēju- uzzvaniet un izrunājiet, ko variet šādā situācijā darīt.

Dažkārt ir iespēja uz nelielu laika periodu maksājumu samazināt vai sadalīt, kas ļautu Jums atkopties no nesenas neveiksmes vai nelaimes, un dotu papildus laiku nopelnīt. Nebaidieties runāt un meklēt iespēju kompromisam. Diemžēl bieži vien slēpjoties un bēgot no šīm problēmām Jūs izdariet sev tikai sliktāk.

Iepirkšanās ārpus mājas
Kad naudas nav tik daudz, lai atļautos pilnīgi visu, tad nākas piedomāt, vai šo lietu, vai ko citu mums vajag. Tomēr atcerieties – ja sev visu liegsiet, tad pavisam droši var pienākt brīdis, kad šo liegumu kompensēsiet dubultā, tādējādi iztērējot divreiz vairāk. Atrodiet iespēju ikdienā sevi palutināt kaut nedaudz – reizi pa reizei nopērciet savu iemīļoti kafiju kafejnīcā vai savu mīļāko šokolādi. Dažreiz divi vai trīs eiro iztērēti, tomēr kaut neliels, tomēr sevis palutināšanas prieks ir lielāks par sevis ierobežošanu. Nepārdzīvojiet, ja nevariet atļauties konkrētas lietas – bieži vien mēs pārāk konkrēti fokusējamies uz vienu lietu, tādējādi nepamanot, ka apkārt ir ļoti labas alternatīvas.

Papildus peļņas iespējas

Izvērtējiet un sarakstiet uz lapas, kādi ir Jūsu talanti un zināšanas. Varbūt protat ļoti labi kādu valodu, vai ir prasmes adīt, tamborēt, spēt gramatiski pareizi rakstīt? Apskatieties apkārt, kādi ir piedāvājumi. Mūsdienās ļoti daudz darbus var darīt papildus arī pēc darba no mājām- tulkot, adīt, pasniegt privātstundas, rakstīt, rediģēt, prezentēt vakaros lielveikalos produktus, pārdot telefoniski vai iznēsāt bukletus. Darba iespējas nav tikai strādāt pilnas slodzes darbu veikalā vai ofisā, iespējas var atrast arī izmantojot savas zināšanas un prasmes, lai iegūtu papildus finanšu ienākumus.

Esi radošs un gudrs
Grūtības var pienākt nemanot ikvienam, bet tas nenozīmē, ka ir jānoslēdzas no ārpasaules. Lasi grāmatas, izglītojies, seko līdzi aktuālajam pasaulē. Ja finanses neatļauj apmeklēt lielos koncertus, tad nesatraucieties, ir ļoti daudzi koncerti un izklaides pasākumi, kas ir par brīvu, atliek tikai sekot sociālajos kontos dažādiem informācijas avotiem un medijiem. Tāpat arī, lai socializētos un gūtu jaunus iespaidus, ir ļoti daudz piedāvājumi apmeklēt bezmaksas vai par nelielu samaksu seminārus, iedvesmu stāstu vakarus un dažkārt pat radošās darbnīcas. Atrodiet hobiju, nodarbiniet sevi un atverieties iespējām! Ja būsiet atvērts – iespējas pašas atnāks!

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kā nejusties finansiāli nospiestam?

Un pirmais "virsraksts" - Naudas kredīts un tā atmaksa.

Jā, loģika graujoša. Gribi nejusties finansiāli nospiests? Paņem kredītu! Un kad atkal sāc justies nospiests, paņem vēl! Un tad meklējot "Papildus peļņas iespējas" brauc prom no Latvijas atstrādāt parādus!

pirms gada, 2019.04.11 13:33

Reklāmraksti

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju