Kā laulātajiem kopīgi pārvaldīt finanses?

Nauda rada stresu jau tad, kad dzīvojam vieni, nemaz nerunājot par to, kas notiek, kad esam attiecībās, un budžets jāsāk plānot kopā ar otru cilvēku, kuram arī ir savi ieradumi, vēlmes, vajadzības un diemžēl arī untumi. Kopīga finanšu pārvaldīšana precētiem pāriem ir neatņemama ikdienas daļa, un katrs izvēlas to darīt atšķirīgi.

Ja vēlaties padarīt budžeta kontroli efektīvāku un atvieglot savu ikdienu, turpiniet lasīt, lai uzzinātu noderīgus padomus pāriem.

• Esiet atvērti par saviem parādiem un konkrēto finansiālo situāciju
Viena no svarīgākajām lietām, ko varat darīt, lai kopīgi efektīvā veidā pārvaldītu finanses, ir atklāti izrunāties par to, kādā situācijā katrs no Jums ir. Nebaidieties pastāstīt savam partnerim par to, ka Jums ir noformēts patēriņa kredīts vai cita veida aizdevums, kāda ir Jūsu kredītvēsture, finansiālie paradumi (arī negatīvie) un nākotnes mērķi. Atvērta komunikācija ne tikai stiprinās Jūsu attiecības, bet arī pasargās no negaidītiem “pārsteigumiem” nākotnē.

• Sadaliet finansiālo atbildību
Vēl viens veids, kā panākt, ka Jūsu kopējā finansiālā situācija nenonāk strupceļā vai nopietnās problēmās, ir veicot gudru un pārdomātu pienākumu sadali. Izrunājiet, kurš no Jums būs atbildīgs par mājokļa īres / kredīta ikmēneša maksājumu veikšanu? Kurš segs komunālos maksājumus un citus rēķinus? Vai katram vajadzētu maksāt par saviem rēķiniem atsevišķi, vai arī skaitīt visu kopā?
Pienākumu sadalīšana atvieglos Jūsu ikdienu un nodrošinās laicīgu rēķinu apmaksu, jo katrs skaidri zinās, kas viņam jādara.

• Nosakiet kopējos finanšu mērķus
Nākotnes mērķu izvirzīšana kopā ar savu partneri Jums ne tikai ļaus saprast, kā un kur virzās Jūsu attiecības, bet arī palīdzēs satuvināties un veiksmīgāk pārvaldīt kopīgo budžetu.
Mērķi var būt dažādi, piemēram, mājokļa iegāde, ceļojums, iekrājumi vecumdienām, jauna mašīna un tamlīdzīgi. Protams, nepietiek tikai ar mērķa definēšanu. Izlemiet, kā to kopīgiem spēkiem sasniegsiet, ko katrs no Jums var darīt. Piemēram, izlemiet, kāda summa Jums jāiekrāj, un aprēķiniet, cik ilgs laiks būs nepieciešams, lai sasniegtu šo naudas apjomu.

• Atveriet kopīgu bankas kontu
Nav viegli aprēķināt to, cik daudz naudas Jums abiem vajag, lai iegādātos ikdienā nepieciešamās lietas, piemēram, pārtikas produktus un saimniecības preces, turklāt katram no Jums ir savi individuālie plāni un tēriņi, kuriem arī jāatvēl līdzekļi.
Lai vieglāk pārvaldītu kopējos izdevumus, iesakām atvērt vienotu bankas kontu, kuram Jūs abi varat ērti piekļūt un izmantot, kad nepieciešams. Norunājiet, kādām vajadzībām šos līdzekļus lietosiet, lai nerastos pārpratumi, piemēram, kad kāds no Jums izdomā kopīgo naudu iztērēt jauna apģērba iegādei.

• Izmantojiet savus personīgos bankas kontus
Vienota bankas konta atvēršana nebūt nenozīmē to, ka Jums jāslēdz savi personīgie konti, tieši otrādi, turpiniet tos izmantot individuāliem norēķiniem, lai tos nejauktu kopā ar kopējiem izdevumiem. Kad būsiet skaidri nodalījuši finanšu pienākumus, zināsiet, kāda summa katru mēnesi jāatvēl pārskaitīšanai un kopējo kontu, Jūsu pārvaldībā esošajiem rēķiniem, iekrājumiem un citām vajadzībām.

Dzīvošana kopā ar savu otro pusīti ir brīnišķīga, taču, lai ar naudu saistītie jautājumi nesabojātu pāru attiecības, iesakām laikus paredzēt iespējamās problēmas un veikt profilaktiskas aktivitātes, lai no tām izvairītos. Nebaidieties ar savu partneri izrunāties bez melošanas, detaļu slēpšanas un aplinkiem. Jūsu otrā pusīte Jūs sapratīs un novērtēs atklātību, jo teju ikvienam ir mazākas vai lielākas finansiālas ķibeles un trūkumi, ar kuriem viņi cīnās.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju