Kā izvēlēties velosipēdu bērnam?

20200902-1516-11-bernu-velosipedi.jpg
Foto: Unsplash.com


Kas var būt vēl patiesāks par bērna prieku, ieraugot savu jauno velosipēdu? Varbūt vienīgi emocijas, kad mazais beidzot ir iemācījies pats braukt. Bērnu velosipēdi ir daudz un dažādi. Bet kā atrast piemērotāku un kā izvēlēties īsto izmēru? Lasi rakstu un uzzini!

Kā zināt pareizo izmēru?

Pieaugušajiem, izvēloties velosipēdu, svarīgi ir zināt rāmja izmēru, taču bērniem pareizo izmēru nosaka gan pēc rāmja, gan riteņa diametra. Galvenokārt tas tiek norādīts collās. Zinot bērna iekšējo kāju garumu, attiecīgi var saprast, kurš lielums tad būs piemērotāks.

20200902-1504-reklamrakstam.jpg

Kā izmērīt kāju iekšējo garumu? Bērnam jānostājas ar kājām izplestām plecu platumā (kā māca skolas sporta stundā), ar mērlenti jānomēra garums no pēdas līdz cirksnim.

Jāņem vērā, ka ražotājiem šī pielāgotība atšķiras, tāpēc visprecīzāk varēs noteikt, ja bērns pats izmēģinās velosipēdu. Ja tāda iespēja nav vai velo ir paredzēts kā pārsteigums svētkos, zinot bērna parametrus, vari jautāt pēc speciālista viedokļa veikalā vai apskatīt mājaslapu, kur ir norādīti precīzāki izmēri.


20200902-1507-2-bernu-velosipedi.jpg

Foto: Freepik.com

Nevajadzētu skatīties pēc bērnu vecuma vien, jo bērnu augumi vienādā vecumā atšķiras. Vēl grūtāk ir izvēlēties velosipēdu pusaudžu vecumā, jo tajā laikā augumu starpības tiešām var atšķirties pat par vairākiem 10 centimetriem. Var gadīties, ka bērna velosipēds ir par mazu, bet pieaugušo par lielu.

●    Ir veikali, kuros ir atsevišķa nodaļa ar pusaudžu velosipēdiem. Piemēram, vienibasgatve.lv ir dažnedažādi pusaudžu velosipēdi, var pat izvēlēties starp kalnu vai pilsētas velosipēdiem un, protams, arī krāsām un dizainiem.

Bērni ātri aug, tas nu ir nenoliedzami, tāpēc bieži vien vecāki nopērk lielāku divriteni, lai kalpo ilgākam laikam. Bet tas nav gluži pareizi, bērnam nepiemērots velosipēds var būt bīstams. Ja tas būs pārāk liels, mazajam būs grūti ar to manevrēt vai apstādināt.

Kas ir balansa divriteņi?

20200902-1510-3-bernu-velosipedi.jpg 

Foto: Freepik.com

Daudzviet var manīt, ka pavisam mazie sēž uz divriteņa bez pedāļiem. Paši skrien, vizinās un mēģina noturēt līdzsvaru. To galvenais uzdevums ir trenēt bērna koordināciju un līdzsvara izjūtu, tādēļ tos dēvē par balansa velosipēdiem. Ar tiem var sākt ceļu līdz kārtīgam velosipēdam agrā vecumā, bet četrgadīgs puika noteikti būs laimīgāks par kārtīgu zēnu divriteni.

Ar palīgritenīšiem vai bez?

Pirmie soļi, mācoties braukt ar riteni, nav viegli, tādēļ tiek meklēti dažādi palīglīdzekļi. Lai būtu vieglāk noturēt līdzsvaru uz velosipēda, aizmugurē tiek pievienoti divi mazi palīgritenīši. Tos var pielikt un noņemt pēc vajadzības. Katrs bērns mācās citādāk un neviens variants nav nepareizs. Ja bērns baidās sēsties uz velosipēda, pieliec palīgritenīšus. Kad braukšana būs apgūta un mazais jutīsies drošs un pārliecināts, varēsi tos noņemt.

Drošība uz ceļa

Līdz ar mācīšanu braukt ar velosipēdu, bērnam jāmāca arī pareiza braukšana, noteikumi un drošība uz ceļa. Turklāt braucot ārpus sētas, vienmēr līdz jābūt arī kādam pieaugušajam.

Visiem bērnu divriteņiem vajadzētu būt atstarotājiem, taču pirms pirkšanas noteikti to pārbaudi - dubults neplīst! Kā arī iegādājies ķiveri un papildus drošībai arī atstarojošo vesti.

Kvalitatīvi bērnu velosipēdi plašā klāstā pieejami vienibasgatve.lv interneta veikalā vai Velo Outlets veikalā, Rīgā, Vienības gatvē 165A, kur speciālists palīdzēs ar padomu un bērns pats izmēģināt un izvēlēties sev jaunu mīļāko braucamo!

Pievieno komentāru

Reklāmraksti

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju