Kā īrēt dzīvokli izdevīgāk?

Daudzi no mums sapņo par jaunu dzīvokli. Svarīgi ir atrast mājokli, kas atbilst Jūsu vēlmēm un finansiālajai situācijai. Kā izdevīgi īrēt dzīvokli un būt drošam par visiem nosacījumiem?

• Aprēķiniet izmaksas. Ja plānojat dzīvokli īrēt vai izmantot kredīta pakalpojumus, ikmēneša maksājums nedrīkst pārsniegt trešo daļu no Jūsu ienākumiem. Ja dzīvokļa izmaksas ir dārgākas, ieteicams meklēt papildus peļņas iespējas vai citu īres variantu. Nereti daudzi neaprēķina visas izmaksas un sagādā sev liekas parādsaistības.

• Pievērsiet uzmanību dzīvokļa izskatam. Nereti daudzi izvēlas mājokli sludinājumu portālos internetā un pietiekami nenovērtē dzīvokļa stāvokli. Nereti dzīvokļa bildes tiek iepriekš apstrādātas, lai īpašuma trūkumi nebūtu pamanāmi. Nepakļaujiet sevi krāpniecības riskam.


• Dodieties apskatīt dzīvokli un novērtējiet tā stāvokli. Uzmanība ir jāpievērš grīdu, sienu, griestu, kanalizācijas sistēmas, ūdensvada un elektrotīkla stāvoklim. Ja šīs lietas ir novecojušas un nedarbojas, Jums tās noteikti būs jāsalabo. Remontdarbi var radīt papildus izmaksas un sadārdzināt kopējo dzīvokļa īres maksu. Apskatiet īres piedāvājumus kopā ar speciālistu, kurš palīdzēs atrast izdevīgāko mājvietu.
• Pārdomājiet dzīvokļa atrašanās vietu un apkārtnes infrastruktūru. Svarīgi, lai netālu no mājvietas būtu piemērota apkārtne, nepieciešamie veikali, slimnīcas, transports. Ērta sadzīve un lētākas transporta izmaksas palīdzēs ietaupīt un īrēt dzīvokli izdevīgāk.

• Iepazīstieties ar dzīvokļa īres nosacījumiem un līguma noteikumiem. Pirms līguma slēgšanas pārdomājiet savu atbilstību. Dzīvokļa īre ir nopietns lēmums un to nevajadzētu sasteigt vai pārmaksāt par dzīvokļa īri. Ieteicams konsultēties ar juristu, kurš sniegs padomus par izdevīgāko īres risinājumu. Ieteicams pārrunāt arī komunālo maksājumu summu un kopējo īres maksu, lai vēlāk nerastos problēmas.

• Pievērsiet uzmanību īres līguma detaļām un ar saimnieku pārrunājiet iespējamo īres maksas palielināšanu, kā arī komunālo pakalpojumu apmaksas kārtību. Bieži vien īpašnieki nosaka to, cik cilvēki var dzīvot mājoklī. Rīkojieties gudri un pasargājiet gan sevi, gan tuviniekus no liekām problēmām.

• Īre nereti liedz iespēju remontēt vai veikt izmaiņas, kas nav saskaņotas ar īpašnieku. Nereti dzīvokļa īpašnieks var uzteikt vai nepagarināt līgumu. Tas var radīt liekas problēmas, kas saistītas ar jaunas mājvietas meklēšanu. Iespējama arī īres maksas palielināšana. Dažkārt tas nav izdevīgi un var radīt izmaiņas ikdienas rutīnā.

• Dzīvokļa īre ir labs veids, kā izmēģināt dažādas dzīvesvietas un atrast sev piemērotāko. Īrējot dzīvokli ir iespējams ietaupīt naudu. Tomēr Jums ir jāuzmanās no nesamērīgi augstiem komunālajiem maksājumiem vai apsaimniekošanas pakalpojumiem. Nereti saimnieks var lūgt izvākties vai paaugstināt īres maksu. Vienmēr pievērsiet uzmanību visiem īres līguma nosacījumiem.

Dzīvokļa īre ir atbildīgs solis un Jums ļoti rūpīgi ir jāpārdomā sava finanšu situācija. Ja plānojat aizņemties internetā, obligāti iepazīstieties ar līguma nosacījumiem. Neaizņemieties, ja Jums nav stabili ikmēneša ienākumi un neesat pārliecināts par atmaksas iespējām. Kredīts internetā ir liela atbildība.

Dzīvokļa īres cena un komunālie maksājumi iepriekš ir ļoti rūpīgi jāaprēķina. Esiet atbildīgs īrnieks un vienmēr pārrunājiet līguma nosacījumus. Tā zināsiet, cik lieli ikmēneša maksājumi Jums būs jāveic, kā arī varēsiet izvairīties no sarežģītām situācijām. Nekad neparakstiet īres līgumu, ja neesat pārliecināts par visiem nosacījumiem. Nepakļaujiet sevi krāpniecībai un izvēlieties uzticamus saimniekus!

Pievieno komentāru

Reklāmraksti

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju