Kā ietaupīt naudu, veicot kosmētisko remontu?

Varbūt izbalējušas sienas jau kādu brīdi lika no sevis novērsties, līdz pieņēmāt lēmumu par kosmētiskā remonta nepieciešamību? Vasara ir labs laiks, lai šo apņemšanos veiksmīgi īstenotu un kas ne mazsvarīgi -  remonta laikā ir iespējams arī ietaupīt. Kādā veidā?

Pirms remonta uzsākšanas sastādiet tā budžetu

Neatkarīgi no tā, vai paredzēts veikt lielu vai mazu kosmētisko remontu, ļoti viegli ir pārtērēt tam atvēlētos līdzekļus. Savā ziņā kosmētiskais remonts ir kā projekts, kura veiksmīgai realizācijai ir vajadzīgi finanšu līdzekļi, materiāli un darbs. Vispirms vajadzētu vienoties par summu, kuru plānojat remontam atvēlēt. Pie šīs summas jāpieskaita 10%  neparedzētiem izdevumiem, ko parasti aizmirstam izdarīt.

Vispirms budžetā iekļaujiet naudas līdzekļus, kas jau ir jūsu rīcībā

Lai arī naudas aizdevums remontam ir veids, kā iegūt šim mērķim nepieciešamos līdzekļus, ģimenes budžetam labāk, ja jūsu rīcībā jau būs daļa no nepieciešamās summas. Tādā gadījumā aizņemtie līdzekļi veidos tikai daļu no finansējuma un naudas aizdevums remontam būs pilnībā izsvērts lēmums.

Atvēliet laiku plānošanai

Sajūtas, kas pārņem, kad mūsu rīcībā ir naudas līdzekļi, kurus iespējams tērēt lielākiem pirkumiem, ir mānīgas. Vislabākais veids, kā pieturēties pie plāna, ir pats plāns. Tas var būt pavisam vienkāršs pērkamo lietu saraksts ar summām. Ja izdodas iegādāties kādu pozīciju par labāku cenu, varat sevi apbalvot ar kādu pirkumu no rezerves saraksta, kurā  iekļautas, piemēram, lietas telpas dekorēšanai.

Ieplānojiet darbus, kurus veiksiet pašu spēkiem

Ja plānojat mājoklī pārlīmēt tapetes, lai novērstu tādu problēmu kā tapešu lobīšanās, ieklāt jaunu grīdas segumu, pārkrāsot logus un  durvis, tad vispirms jāatbrīvojas no vecā. Ja arī pašus remontdarbus nav plānots veikt patstāvīgi, telpas sagatavošana remontam, kā arī vecās krāsas noņemšana no pārkrāsojamām virsmām krietni palīdzēs ietaupīt remontam atvēlēto finansējumu.

Tāpat patstāvīgi iespējams veikt krāsošanas darbus, piemēram, pārkrāsot sienas, plauktus vai virtuves skapīšus. Ieklāt jaunu linoleju vai laminātu. Špaktelēšana un slīpēšana, pēc nelielas apmācības profesionāļa vadībā, arī ir darbi, kurus var apgūt jebkurš, kam vien ir vēlēšanās.

Paredziet darbus, ko uzticēsiet profesionāļiem

Nevajadzētu plānot veikt elektrības ievilkšanas vai pārvilkšanas darbus, tāpat santehnikas darbus. Vislabāk, ja pirms remonta veikšanas ir iespēja ar meistaru saskaņot veicamā darba apjomu un saņemt tāmi – piedāvājumu.

Dodiet lietām otru iespēju, tās atkārtoti izmantojot

Tas ir aktuāli, mūsdienīgi un ekonomiski pamatoti! Pārkrāsoti skapīši un plaukti, pārvilkts krēsls vai atjaunots abažūrs – tas viss piešķirs jūsu mājoklim individualitāti un būs katra ieguldītā centa vērts.

Atrodiet līdzsvaru starp lētu un dārgu materiālu iegādi

Zināma patiesība, ka laba interjera pamatā ir prasme piemeklēt lietas un materiālus, kas ir savstarpēji saderīgi un palīdz veidot kopējo noskaņu. Saskanīgā interjerā, atjaunota lieta no krāmu tirdziņa, var atrasties līdzās dizaina zīmola ikonai un būt iederīga. Līdzīgi ir ar materiālu iegādi. Vienmēr tāmē būs pozīcija, kurai paredzēsiet vislielāko summu, lai vēlāk šo pirkumu līdzsvarotu ar lētāku materiālu mazsvarīgākā pozīcijā.

Izmantojiet izpārdošanas lielāka pirkuma iegādei

Veikalu apmeklējumi nogurdina, taču tas ir labākais veids, kā iegādāties sen noskatītu lietu, kuras cena izpārdošanas laikā pārsteidzoši atbilst jūsu budžeta iespējām.

Kā redzam,s tad kosmētiskais remonts var izvērsties par aizraujošu procesu, kam gatavoties  laikus. Ja ir šaubas par naudas līdzekļiem, kurus būs iespējams izmantot mājas remontam, tad par kredītlīniju var uzzināt Creamcredit.lv

           

 

Pievieno komentāru

Reklāmraksti

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju