Kā bez piepūles rūpēties par augstākā līmeņa higiēnu uzņēmumā?

Veseli darbinieki un apmierināti klienti ir svarīgākais ikvienam uzņēmumam. Augsts higiēnas līmenis ir viens no vienkāršākajiem un finansiāli efektīvākajiem veidiem, kā parūpēties par to, lai netiktu izplatīti dažādi sezonālie vīrusi un citas saslimšanas, un attiecīgi darbinieki būtu veseli un apmierināti. Ieviešot dažus pavisam vienkāršus risinājumus, var ievērojami paaugstināt higiēnas līmeni ikvienā uzņēmumā. Tādēļ šoreiz koncentrēsimies uz roku tīrību.

Pareiza roku mazgāšana – veselības ķīla
Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) savā vietnē ir norādījis virkni ieteikumu pareizai roku mazgāšanai. Aktuālākie no tiem apkopoti turpmāk rakstā. Nav pieņemts noteikts skaits, cik daudz reižu diennakts laikā rokas būtu jāmazgā. Svarīgi rokas noteikti mazgāt šādās reizēs:

●    pēc labierīcību apmeklēšanas, bērna autiņbiksīšu nomaiņas, kā arī pēc palīdzības bērnam, apmeklējot tualeti;
●    pēc deguna šņaukšanas, šķaudīšanas vai klepošanas;
●    pēc pieskaršanās dzīvniekiem, viņu barošanas un atkritumu savākšanas;
●    pēc atkritumu savākšanas un uzkopšanas darbiem;
●    pirms un pēc ēst gatavošanas, pirms maltītes vai padzeršanās, kā arī pirms ēdiena pasniegšanas;
●    pirms kosmētikas uzlikšanas, kontaktlēcu ievietošanas acīs un pirms zāļu lietošanas, kā arī pirms un pēc brūces apkopšanas;
●    pēc sabiedrisku vietu apmeklējuma; ienākšanas no āra;

●    vai jebkurā citā situācijā, kad rokas ir netīras vai rodas šaubas par to tīrību.
Jāatceras, ka svarīgi ir ne tikai rokas mazgāt, bet darīt to pareizi. Pareiza roku mazgāšana ietver rūpīgu visu roku virsmu mazgāšanu ar ziepēm, nomazgājot plaukstas, plaukstu virsmas, pirkstu starpas, pirkstu virsmu, īkšķus, kā arī pirkstu galus. Rokas vispirms ūdenī jāsamitrina. Tad jāsaziepē visas iepriekš minētās virsmas, cītīgi to darot vismaz 20 sekundes. Pēc tam vismaz desmit sekundes zem tekoša ūdens jāskalo. “Elis” higiēnas aprīkojuma noma var palīdzēt parūpēties par ziepju pieejamību ikvienā uzņēmuma labierīcību telpā.

Tīrās rokas ir pareizi arī jānoslauka. Mājās var lietot auduma dvieļus, savukārt sabiedriskās vietās un darbā labāk izvēlēties vienreizlietojamos papīra dvieļus vai papīra salvetes. Ieteicams no tvertnes, kas ir slēgta.

Roku dezinfekcija – efektīvs un ātrs risinājums
Ne visur ir iespējams nomazgāt rokas, kā arī – izejot no labierīcību telpas, nākas pieskarties durvju rokturiem u.tml. Tādēļ ļoti labs risinājums higiēnas saglabāšanai ir arī roku dezinfekcija ar piemērotiem dezinfekcijas līdzekļiem, kas nogalina uz rokām esošās baktērijas un vīrusus. SPKC atgādina, ka roku dezinfekcija ir izmantojama tikai tad, ja rokas nav acīmredzami netīras.

“Elis” piedāvājums augstākai higiēnai
“Elis” saviem klientiem piedāvā plašu higiēnas aprīkojuma spektru, kas cita starpā palīdz arī daudz veiksmīgāk gādāt par roku higiēnu uzņēmumā. “Elis” piedāvājumā atradīsiet putu ziepju dozatorus, papīra dvieļu turētājus, papīra salvešu turētājus, kā arī mūsdienīgu un ērtu roku dezinfekcijas līdzekļa dozatoru klāstu.

“Elis” piedāvājumā ir gan parastie, gan bezkontakta roku dezinfekcijas līdzekļa dozatori. “Elis” ne tikai piedāvā dozatoru nomu, bet arī servisu – tas nozīmē, ka šie dozatori tiks arī regulāri uzpildīti ar roku dezinfekcijas līdzekli – dezinfekcijas putām, kas satur E vitamīnu un basijas sviestu, – tas palīdz saglabāt roku ādas mitruma līmeni un novērš sausuma sajūtu. Tāpat šīs putas ātri nožūst un nerada lipīgu sajūtu.
 
Dozatori pieejami astoņās dažādās krāsās un vairākos veidos – gan uz galda liekams statīvs, gan uz grīdas, kā arī pieskrūvējams pie sienas. Varat izvēlēties jums vispiemērotāko. Tāpat vietās, kur izvietoti dezinfekcijas līdzekļu dozatori, varat novietot speciālus informatīvos paklājus, kas atgādinās par roku dezinfekciju.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par veidiem, kā “Elis” higiēnas aprīkojuma nomas un servisa pakalpojums var palīdzēt jūsu uzņēmumam saglabāt augstu higiēnas līmeni, ieskatieties vietnē elis.com un izpētiet piedāvājumu. Konkrētus jautājumus un tieši jūsu uzņēmumam piemērotus sadarbības risinājumus varat pārrunāt ar klientu apkalpošanas speciālistu. Visvienkāršāk – aizpildot saziņas veidlapu turpat vietnē! Apskatiet piedāvājumu jau tūlīt un piesakieties!

Pievieno komentāru

Reklāmraksti

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju