Kā atrast bērnam piemērotas rotaļlietas?

Izvēloties rotaļlietas savam bērnam, ir jāņem vērā vairāki faktori. Noteikti nedrīkst paņemt pirmo, kas iepatīkas. Katrai rotaļlieta ir paredzēts vecums, kādā to drīkst lietot.

Iespējams, ka lielai daļai vecāku sagādā grūtības izvēlēties piemērotas rotaļlietas, tāpēc raksta turpinājumā būs minēti vairāki padomi, kas atvieglos izvēles izdarīšanu.

• Rotaļlietu drošība

Viena no svarīgākajām lietām, kam jāpievērš uzmanība, ir rotaļlietu drošība. Noteikti izlasiet instrukciju, kas atrodas uz rotaļlietas iepakojuma vai arī tās birkas. Turpat varēs atrast informāciju par to, kāda vecuma bērniem ir piemērota konkrētā rotaļlieta. Svarīgi izvēlēties tādas rotaļlietas, kam ir izturīga konstrukcija (nopērkamas arī 220.lv interneta veikalā). Tās rotaļlietas, kuras sastāv no daudzām sīkām sastāvdaļām, nekādā gadījumā nevajadzētu izvēlēties maziem bērniem.
Ja Jūs vēlaties iegādāties krāsu zīmuļus, krāsas vai mālu, tad pārliecinieties, ka uz šo preču iepakojuma nav norādīts, ka šie priekšmeti ir toksiski, pretējā gadījumā bērns var saindēties.   

• Rotaļlietas bērniem līdz 1 gada vecumam

Šajā vecumā zīdaiņi daudz ko apgūst pateicoties taustei. Šajā vecumā būtu ieteicams bērniem iegādāties spēļmantas ar spaidāmām podziņām vai tādas, kas rada dažādas skaņas. Vēl ir piemēroti dažādi grabuļi un saspiežamas rotaļlietas, mīksti un mazgājami dzīvnieciņi, bumbiņas vai lellītes, lieli plastmasas vai koka kluči. Ja mazulim patīk uzturēties vannā, tad var iegādāties peldošas vannas rotaļlietas.

• Rotaļlietas bērniem 1 – 2 gadu vecumam
Šajā vecumā bērni jau daudz labāk spēj apieties ar priekšmetiem. Viņiem ir labāk attīstīta redze, kā arī roku koordinācija. Šajā vecumā bērniem nepieciešamas izturīgas un drošas rotaļlietas, piemēram, izturīgas lelles, dažādas muzikālas rotaļlietas, rotaļu telefoni, spēļu automašīnas. Tāpat bērnam var iegādāties jau grāmatas, tikai tādas, kas ir no kartona vai plastmasas, un kurām ir lielas un krāsainas ilustrācijas. Tā kā bērniem šajā vecumā ir attīstījusies roku koordinācija, piemērotas būs dažādas saliekamās rotaļlietas.

• Rotaļlietas bērniem no 2 – 5 gadu vecumam
Šajā vecumā bērni jau aktīvi apmeklē bērnudārzus, tāpēc viņiem ir piemērotas rotaļlietas, kuras var izmantot spēlēs kopā ar citiem bērniem. Ir novērots, ka gan meitenes, gan zēni šajā vecumā labprāt spēlējas ar rotaļu pārtiku, izmantojot arī rotaļu virtuves priekšmetus. Tāpat bērni arvien vairāk zīmē un krāso dažādus priekšmetus, tāpēc jāpievērš uzmanība, lai šie zīmēšanas piederumi nav toksiski un lai tie ir viegli mazgājami, jo bērni ātri vien nosmērē gan sevi, gan drēbes.
Vēl bērniem šajā vecumā var iegādāties plastilīnu, mālu, puzles ar lieliem attēliem, rotaļlietas, kas paredzētas spēlēm brīvā dabā, piemēram, šūpoles vai smilšukaste, lelles un to apģērbu, spēļu automašīnas vai arī dažādas būvniecības rotaļlietas.

• Rotaļlietas bērniem 5 – 9 gadu vecumam

Šāda vecuma bērniem ir jau vairāk attīstīta loģiskā domāšana, tas nozīmē, ka viņi iemācās darīt visu noteiktā secībā, kā arī prot būt labi rotaļu biedri citiem bērniem. Bērniem, kuri ir sasnieguši šādu vecumu, noderīgas būs spēles, kas veicina radošumu. Tāpat arī šajā vecumā bērniem joprojām patīk zīmēt un krāsot.
Jūs bērniem varat iegādāties dažādas kāršu spēles, galda spēles, rokdarbu un šūšanas komplektus. Tāpat var nopirkt skrituļslidas, divriteni vai bumbu. Bērniem šajā vecumā ir svarīgi sākt nodarboties ar sportiskām aktivitātēm. Ļoti labi, ja bērns sāk interesēties par interešu pulciņiem, kurus var apmeklēt pēc skolas vai bērnudārza.  

• Rotaļlietas bērniem 10 – 14 gadu vecumam
Šajā vecumā bērns jau lēnām sāk kļūt par pusaudzi, tāpēc viņam parādās jau individuālas intereses, tāpēc, lai uzdāvinātu piemērotu rotaļlietu vai spēli, bērns būs jāpazīst pietiekami tuvu. Atrast labāko dāvanu šāda vecuma bērniem būs krietni vien sarežģītāk, taču viņi noteikti priecāsies par datorspēlēm, galda spēlēm vai dažādiem sporta piederumiem. Ja bērnam ir kāds hobijs, tad noteikti var iegādāties šim hobijam nepieciešamo.

Visas iepriekš minētās rotaļlietas var kalpot kā lieliskas Ziemassvētku dāvanas bērniem. Lai iepriecinātu bērnus nevajag daudz, atliek vien uzdāvināt kādu rotaļlietu, ar ko varēs spēlēties. Rotaļlietas 220.lv interneta veikalā atradīsiet plašā klāstā un par izdevīgām cenām.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju