Kā atbrīvoties no celulīta: 5 noderīgas metodes un līdzekļi

Celulīts ir viena no apspriestākajām sieviešu skaistuma problēmām, kurai vienmēr meklēti brīnumlīdzekļi, kas likvidēs apelsīna miziņai līdzīgo ādu, padarot to gludu un zīdaini maigu. Diemžēl brīnumainas metodes neeksistē, ir tikai pacietīgs darbs un rūpes par savu ķermeni, kas var vainagoties ar vēlamajiem rezultātiem.

Kas ir celulīts un kāpēc tas rodas
Celulīts ir ādas virsējā slāņa izskata izmaiņas, kuras rada nepareizas formas taukaudi, kas uzkrājas tieši zem ādas. Šajos taukaudos uzkrājies arī ūdens un toksiskas vielas. Celulīts nav tikai kosmētiska problēma, tā arī var negatīvi ietekmēt asins cirkulāciju un kavēt šķidruma izvadīšanu no organisma.

Visbiežāk celulīts skar tieši sievietes, ar to sastopas pat 80% daiļā dzimuma pārstāvju. Un tās nav tikai apaļīgās dāmas, arī slaidas sievietes, kurām nav ne grama liekā svara, cīnās ar celulītu. Kāpēc tas rodas? Nav vienas pareizās atbildes, jo to var ietekmēt daudzi faktori – iedzimtība, neveselīgs uzturs, fizisko aktivitāšu trūkums, darba specifika, nepietiekamas rūpes par ķermeni, stress, hormonālais fons u. c.

Kā cīnīties ar celulītu un mazināt apelsīna miziņas efektu problemātiskajās ķermeņa zonās? Esam apkopojuši dažas metodes un līdzekļus, kuru ieviešana savā ikdienā varētu palīdzēt iegūt gludāku un skaistāku ādu.

•    Sausā birstēšanās un pašmasāža
Lai stimulētu asinsriti ādā un veicinātu limfas atteci, ieteicams ieviest savos skaistuma rituālos sauso birstēšanos vai citu pašmasāžas metodi. Galvenā doma ir ar masējošām kustībām, izmantojot birsti, dvieli vai speciālu cimdu, apstrādāt visu ķermeni un īpaši celulīta skartās zonas. Regulāri veicot šādu pašmasāžu, āda kļūs maigāka, uzlabosies tās funkcijas un labāk izvadīsies nevēlamās vielas.

•    Pretcelulīta krēmi
Pretcelulīta krēmi, eļļas un gēli būs labs papildinājums citām procedūrām, lai paātrinātu ādas izskata uzlabošanos. Pretcelulīta krēmi bagātināti ar vielām, kas aktivizē audu mikrocirkulāciju, mazina šķidruma aizturi, tonizē, nogludina un stiprina ādu. Pretcelulīta krēmi apļveida kustībām jāiemasē problēmzonās pēc mazgāšanās, ādas skrubēšanas vai pašmasāžas. Lai sasniegtu pamanāmu rezultātu, pretcelulīta krēmi jālieto ilgāku laiku un jāapvieno ar citām ādas stāvokli uzlabojošām metodēm.

•    Veselīgs un sabalansēts uzturs

Veselīgs un daudzveidīgs uzturs ir viens no labas fiziskās formas un skaistas ādas priekšnosacījumiem. Ja celulīts pēdējā laikā kļuvis par izteiktu problēmu, jāpārskata uztura paradumi. Varbūt problēmu veicinājis tas, ka pārāk daudz lietojat sāļus, taukainus, pārstrādātus un saldus ēdienus? Uztura koriģēšana un atgriešanās pie sabalansētām maltītēm atstās pozitīvu iespaidu uz vielmaiņu un organismu kopumā, arī ādas veselību un izskatu.

•    Pietiekams ūdens daudzums
Ādas mitrināšanai un atkritumvielu izvadīšanai no organisma ļoti svarīgs ir ūdens. Tas jāuzņem pietiekamā daudzumā katru dienu atbilstoši savam svaram. Vispārpieņemta formula paredz, ka uz 1 kg svara nepieciešams uzņemt 30 ml ūdens. Pie šī daudzuma neskaita kafiju, tēju un citus dzērienus. Par to, ka uzņemat pārāk maz ūdens, var liecināt ne tikai sausa un neveselīga āda, bet arī biežs izsalkums. Tas var būt organisma lūgums nevis pēc pārtikas, bet gan ūdens. Pirms remdēt izsalkumu ar našķi, labāk izdzert glāzi ūdens!

•    Regulāras fiziskās aktivitātes
Kas gan var labāk iekustināt visas organisma šūnas un uzlabot vielmaiņu, ja ne fiziskās aktivitātes. Tām jābūt regulārām un integrētām ikdienas dzīvesveidā, lai tās sniegtu redzamu efektu uz celulīta samazināšanos. Īpašu uzmanību ieteicams pievērst kāju un sēžas vingrojumiem, lai celulīta skartajās zonās uzlabotu muskuļu tonusu. Ja darbs ir sēdošs un mazkustīgs, šo zonu izvingrināšanai jāpievēršas īpaši aktīvi.


Pievieno komentāru

Reklāmraksti

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju