Jumta tīrīšana ziemā

Ziema ir laiks, kad jumtam nepieciešamas pastiprinātas rūpes, jo jumtam šajā gadalaikā ir “jāstrādā” pastiprinātā režīmā, noturot sniega smagumu un izturot vēja un sala iedarbību. Tieši tāpēc vēlams par jumtu parūpēties vēl pirms pirmā sniega, atbrīvojot to no sūnām un pārbaudot, vai segumā nav izveidojušies kādi defekti.

Kad jāsāk tīrīt jumts?

Galvenās rūpes sākas brīdī, kad uzsnieg sniegs. Kad sniega sega kļūst bieza, jumtu ir jātīra. Par to gan jāsāk domāt, kad sniega segas biezums sasniedzis aptuveni 25 centimetrus. Īpaši uzmanīgiem jābūt plakano jumtu saimniekiem, jo valda uzskats, ka šādi jumti ir jātīra biežāk, savukārt no slīpiem jumtiem sniegs noslīd lejā pats. Tas jādara, jo jebkura jumta konstrukcijas ir paredzēta noteiktai slodzei, ja sniega sega kļūst pārāk bieža, tiek izdarīts pārāk liels spiediens uz pašu segumu un konstrukcijām.

Ne tikai jumta drošība

Sniega tīrīšana nepieciešama ne tikai paša jumta aizsargāšanai. Tās ir arī rūpes par līdzcilvēkiem – ziemas sezonā no jumtiem krītošas sniega kaudzes vai lāsteku birums var traumēt garāmgājējus, tāpēc, jo īpaši aktuāli tas ir pilsētās, sniegu vēlams tīrīt biežāk, iepriekš norobežojot ielas daļu, uz kuras var atrasties gājēji vai automašīnas.

Kā tīrīt jumtu?

Pirms sākt tīrīt jumtu, jāizvērtē, kā to darīt tā, lai nesabojātu pašu jumta segumu. Piemēram, plakanajam jumtam, kam ir salīdzinoši mīksts segums, jābūt īpaši uzmanīgiem, lai ar lāpstu nesabojātu tā virsmu un neradītu bojājumus. Tāpat jāpievērš uzmanība uz jumta esošajām komunikācijām – izvadiem, pieslēgumiem – zem sniega tie sākotnēji var būt grūti pamanāmi, tāpēc tos nejauši var sabojāt.

Ja jumta tīrīšana notiek fiziski atrodoties uz jumta, īpaši būtiska ir atbilstošas darba drošības ievērošana. Tas ir darbs augstumā, kuru saskaņā ar normatīvajiem aktiem nedrīkst veikt nepilngadīgas personas, kā arī jāizmanto atbilstoši individuālie darba aizsardzības līdzekļi. Ja darba drošības prasības nav iespējams izpildīt, labāk pieaicināt specializētus šādu pakalpojumu sniedzējus, kuri ātri un droši paveiks nepieciešamo.

Namdari.lv jumiķi pēc jumta ieklāšanas labprāt sniegs ieteikumus par piemērotāko jumta apkopi dažādiem segumu veidiem, kā arī palīdzēs dažādu jumta apkopes darbu veikšanā.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju