Izvēlies zobārstu Rīgā 4

Skaisti un veseli zobi ne tikai palīdz cilvēkam justies pārliecinātam par sevi, bet nereti kalpo arī kā neatņemama pirmā iespaida sastāvdaļa. Ir pierādīts, ka galvenais mutes dobuma saslimšanu iemesls ir nepilnvērtīga neregulāra higiēna. Ikgadējas vizītes pie zobārsta palīdz konstatēt higiēnas nepilnības, koriģēt tās un novērst kariozu defektu izplatību, tādējādi pasargājot no kariesa komplikācijām. Kā pareizi būtu jārūpējas par mutes dobumu un kādi zobu kopšanas rituāli būtu jāievēro ikdienā? Atbildi uz šiem jautājumiem sniegs viena no vadošajām Rīgas zobārstniecības ārstēm Dr. Jūlija Katkeviča.
 
Zobu tīrīšana
Visvienkāršākā lieta, ko mēs varam darīt, lai saglabātu savus zobus veselus, ir pienācīga zobu higiēna. Zobi ir jātīra ar zobu birsti divas reizes dienā vismaz 3 minūtes. Jāpievērš uzmanība, lai zobi tiktu iztīrīti no visām pusēm, neaizmirstot par iekšējo virsmu. Īpaša uzmanība jāpievērš piesmaganu rajonam, tas bieži vien netiek kārtīgi iztīrīts. Kontrolēt tīrīšanas kvalitāti Jums var palīdzēt sūkājamās eritrozīna tabletes vai skalojamie līdzekļi, kas ir domāti zobu aplikuma krāsošanai. Tie ir nopērkami gan internetā, gan dažās aptiekās bez receptes un lietojami pēc zobu tīrīšanas. Krāsojošie līdzekļi palīdz ieraudzīt vietas, kur zobi netiek tīrīti pietiekoši kvalitatīvi, pēc  to lietošanas ir atkārtoti jāiztīra zobi. Tāda pieeja palīdz izkopt zobu tīrīšanas iemaņas, kas savukārt palīdzēs jums izvairīties no karioziem bojājumiem. Svarīgs ir zobu birstes izmērs, ar to vajadzētu varēt tikt pie visām zobu virsmām bez īpašas piepūles. Zobu birstes izmērs ir piemeklējams individuāli. Optimāls tīrīšanas virziens ir no smaganas uz zoba kožamo virsmu, tīrot iekšējās un ārējās zobu virsmas. Kožamās virsmas tīra kustinot zobu birsti piekšēji-mugurējā virzienā.

Diegošana un skalošana
Lai zobu kopšanas rituāls būtu pilnībā pabeigts, tas noteikti ir jāpapildina ar zobu diega lietošanu. Zobu diegs palīdzēs iztīrīt aplikumu no zobu starpām, ko nav iespējams izdarīt ar zobu birstes palīdzību.

Mēles tīrīšana

Mēles tīrīšana ir obligāta mutes dobuma kopšanas sastāvdaļa. Uz mēles saknes krājas visvairāk patogēnu mikroorganismu, kas rada nepatīkamu smaku. Mēles tīrīšanu var veikt ar speciāliem mēles tīrītājiem, zobu birsti vai karoti. Pēc mēles tīrīšanas mute ir jāizskalo ar ūdeni vai ikdienas lietošanai domātu mutes skalojamo līdzekli. Nav ieteicams izmantot stiprus antibakteriālus līdzekļus ikdienā. Tie ir domāti īslaicīgai lietošanai mutes dobuma slimību ārstēšanā.
 
Zobu higiēnista apmeklēšana
Daudzi cilvēki nemaz nenojauš, ka regulāri apmeklēt zobu higiēnistu ir svarīgi. Zobu higiēnists nav ārsts, bet speciālists, kas veic profesionālu mutes dobuma higiēnu. Mājas apstākļos nav iespējams 100% noņemt visu aplikumu pat pie labas higiēnas. Rezultātā vietām veidojas zobakmens. Pie ļoti labas mutes dobuma kopšanas profesionāla mutes dobuma higiēna būtu jāveic reizi gadā, taču standartā jāplāno higiēnista apmeklējums reizi pusgadā. Nenotīrīts zobakmens veicina gingivīta un periodentīta attīstību. Savukārt periodontīta smāgākās sekas ir zobu zaudējums.
 
Zobārsta apmeklēšana
Svarīgi ir neaizmirst par regulāru zobārsta apmeklēšanu. Profilaktiskas vizītes pie stomatologa ir jāplāno vismaz reizi gadā. Tikai savlaicīgi vēršoties pie zobārsta, ir iespējams diagnosticēt mutes dobuma saslimšanas jau agrīnā stadijā. Ja ārstēšana tiek uzsākta laicīgi, tad tā būs krietni vieglāka, ātrāka un lētāka.
 
Dr. Jūlijas Katkevičas diennakts zobārstniecības pieredzējis personāls specializējas gan akūtā, gan plānveida zobu ārstēšanā. Atsaucīgo zobārstu komanda ir gatava sniegt palīdzību 24 stundas 7 dienas nedēļā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Aldis

Nu jau gan šauj pār strīpu.... 24 st.diennaktī.... nu gan lej! Tā nestrādā pat visvecāko profesiju klubi.... Varbūt zobārstniecība sākusi paplašināt savu darbību.....?

pirms 8 mēnešiem, 2020.02.15 22:10

....

Juļai laikam pacientu trūkst,jo nav daudz tādu,kas par 150 eiro varētu atļauties izraut zobu.

pirms 8 mēnešiem, 2020.02.16 14:21

Dinim

Rīgā iznāk lētāk labot zobus,pat piekaitot ceļa izdevumus ne kā Bauskas zobārstniecībās un kvalitāte Bauskā ir ļoti slikta,ko uztraukties,ko tie lauķi saprot. Normāliem dakteriem Rīgā pietiek ar klientūru un uz Bausku labs zobārsts nekad
neskries.:))

pirms 8 mēnešiem, 2020.02.16 21:31

"Izvēlies zobārstu Rīgā"

Nē.

pirms 8 mēnešiem, 2020.02.18 08:13

Reklāmraksti

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju