Dāvana bērnam: daži kritēriji, pēc kuriem izvēlēties

Dāvanas iegāde bērnam ir īsts izaicinājums, jo kļūdīties ir tik viegli. Pārdomātas un tieši šim bērnam piemērotas dāvanas izvēle var prasīt palauzīt galvu un pavadīt bērnu preču veikalos vairāk laika, nekā esat plānojis. Tā kā tūlīt klāt arī Ziemassvētki, kad dāvanu jautājums būs īpaši aktuāls, ir īstais brīdis dalīties ar idejām, kā un pēc kādiem principiem meklēt labākās dāvanas bērniem.

Bērna vecums un prasmju līmenis
Viens no svarīgiem kritērijiem, kas noteikti jāievēro, izvēloties dāvanu bērnam, it tās piemērotība bērna vecumam un arī viņa reālajam prasmju līmenim. Tas ir būtiski no drošības viedokļa, jo mazu bērnu rokās nedrīkst nonākt rotaļlietas, kurām ir sīkas detaļas vai tās kā citādi var bērnu apdraudēt. Ražotājs uz iepakojuma parasti norāda, kādai vecuma grupai prece piemērota, vai arī ir brīdinājuma zīme, ka piemēram, nav piemērots 0-3 gadu vecuma grupai.

Vecumam un prasmēm piemērotas dāvanas izvēlē ir arī būtiska tāpēc, lai mazais dāvanas saņēmējs arī uzreiz varētu to izmantot un priecāties, nevis tā būtu jāliek plauktā un jāgaida, kad būs vajadzīgais vecums un prasmes, lai ar to darbotos.

Bērna intereses un hobiji
Katrs bērns ir personība. Viņam augot, attīstās raksturs, talanti, veidojas interešu un hobiju loks. Jo labāk bērnu pazīst, jo vieglāk izvēlēties viņam saistošu dāvanu, kas patiesi viņu iepriecinātu un noderētu viņa ikdienā. Par bērna interesēm un mīļākajām tēmām var arī pajautāt viņa tuvākajiem cilvēkiem, ja, piemēram, jānopērk dāvana ne savam bērnam.

Bērna mīļākie varoņi
Vēl viens pavediens, kam var sekot, meklējot labu dāvanu bērnam, ir viņa mīļākie varoņi no multfilmām vai grāmatām. Ja bērns aizraujas ar kādu konkrētu varoni, tad dāvanu loks var būt diezgan plašs, jo bērnu preču un rotaļlietu ražotāji mēdz izmantot bērnu vidū populāros varoņus gan rotaļlietu, gan apģērbu un aksesuāru izgatavošanā. Varoņa attēls tiek uzdrukāts uz dažādām virsmām, izgatavotas puzles un spēles ar šiem varoņiem.

Lūk, viens piemērs. Visiem zināmā un mazāko bērnu ļoti iemīļotā Peppa Pig ir nopērkama gan kā mīkstā rotaļlieta, gan kā figūriņa, gan kopā ar aksesuāriem jau gatavā mājā vai klasē. Pieejami mūzikas instrumenti, uz kuriem ir Peppa Pig. Piedāvājumā ir pat Peppa Pig naktslampa. Un tās nebūt nav visas preces, kas pieejamas ar Peppa Pig, viņas ģimenes un draugu simboliku, vairāk varat apskatīt:
https://www.xsrotallietas.lv/preces/meitenem/komplekti-un-varoni/peppa-pig.html.

Dāvana ar pievienoto vērtību
Bērnu preču veikalu plaukti ir pārpilni ar visu iespējamo, skaidrs, ka bērni grib visu, grib tagad. Tomēr pieaugušo uzdevums ir bērnus mācīt novērtēt katru lietu, kas viņiem ir, apzināties arī tās vērtību. Tāpēc ieteicams ielaist bērna ikdienā jēgpilnas lietas ar pievienoto vērtību, lietas, kas ir kvalitatīvas, ilgi kalpo, tām ir plašs pielietojums, tās bērnam palīdz augt un attīstīties dažādos veidos. Ir pietiekami daudz rotaļlietu, kas atbilst šādiem kritērijiem, tāpēc labāk skatīties uz tādām, kad meklējat, ar ko piepildīt dāvanu maisu.

Piepildi bērna sapni un liec iemirdzēties viņa acīm
Svētki ir brīdis, kad gribam otru iepriecināt. Arī bērns gaida šo pārsteiguma un laimes sajūtu, ko sniegs, piemēram, dzimšanas diena vai Ziemassvētki. Ja jums ir tāda iespēja, tad šis var būt īstais brīdis, kad piepildīt kādu bērna ilgi loloto sapni, kas patiesi liks viņam aiz sajūsmas spiegt. Ja tas ir kaut kas dārgāks, var padomāt par iespēju apvienoties ar citiem sveicējiem un uzdāvināt vienu lielāku dāvanu. Varbūt tā ir izsapņotā leļļu māja vai skaistais velosipēds no skatloga. Varbūt varat piepildīt sapni par braucienu uz Legolandi vai kādu citu iekārotu vietu. Jūs noteikti zināt, par ko sapņo jūsu bērni!

Pievieno komentāru

Reklāmraksti

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju