Auto sagatavošana pavasara un vasaras mēnešiem: kas jāņem vērā?

Ziemīgie laikapstākļi beidzot ir atkāpušies, paverot durvis siltākam un saulainākam laikam. Ja esi automašīnas īpašnieks, visticamāk, ka ziemas riepas jau esi nomainījis pret vasarai paredzētajām, taču auto sagatavošana gada siltajiem mēnešiem ar to nebūt nebeidzas. Lasi un uzzini, kam vēl pēc garās ziemas jāpievērš pastiprināta uzmanība!

Veic ģenerāltīrīšanu
Ziema automašīnai nenāk par labu – mitrais gaiss, sniegs, sāls un dubļi automašīnas virsbūvi un salonu padara ne vien netīru, bet arī var to sabojāt. Tāpēc automašīnu, pirmkārt, rūpīgi nomazgā no ārpuses, no netīrumiem atbrīvojot arī riteņu arkas un sliekšņus. Parūpējies par dzinēja nomazgāšanu – tādējādi tas ne vien labāk izskatīsies, bet arī ļaus saredzēt, vai nenotiek eļļas noplūdes.

No salona izņem paklājiņus un kārtīgi izpurini, kā arī izmazgā un izžāvē. Ziemā tie regulāri mēdz būt mitri, tāpēc tajos var iemesties pelējuma sēnīte – šādā gadījumā ieteicams apsvērt paklāju nomaiņu. Pie reizes izsūc salonu, neaizmirstot par bagāžas nodalījumu, un nomazgā logus gan no ārpuses, gan iekšpuses.

Pārbaudi bremžu sistēmu
Gada aukstajos mēnešos bremžu sistēmai ir krietni lielāka slodze, tāpēc to ieteicams rūpīgi pārbaudīt. Pievērs uzmanību bremžu šķidruma koncentrācijai un, ja tas nepieciešams, veic tā nomaiņu. Ziemā bremžu sistēmā mēdz nonākt ūdens, kas var rezultēties korozijā jeb rūsēšanā, vai gluži vienkārši neļaut bremžu sistēmai darboties kā nākas, tādējādi braukšanu padarot bīstamu.
Pārliecinies, vai kondicionieris ir darba kārtībā
 
Vasarā kondicionieris ir neatņemama automašīnas sastāvdaļa, kas palīdz atvēsināt salonu, lai pārvietošanās būtu patīkamāka, turklāt ar kondicioniera palīdzību iespējams efektīvi atbrīvoties no salonā esošā mitruma. Ja ziemas mēnešos kondicionieris izmantots reti, pārliecinies, vai tas ir darba kārtībā, kā arī veic tā dezinfekciju. Ja ar kondicionieri ir kādas problēmas, dodies uz auto servisu!

Pārbaudi visu šķidrumu līmeni, kā arī filtrus
Logu tīrāmais šķidrums, motoreļļa, dzesēšanas šķidrums, stūres pastiprinātāja šķidrums – bez šīm vielām automašīna nespēs darboties, kā pienākas, tāpēc pārbaudi visu šo šķidrumu līmeni. Tas, protams, jādara regulāri, nevis tikai pirms vasaras mēnešiem. Svarīgi parūpēties arī par gaisa, degvielas un eļļas filtriem.

Iegādājies jaunas logu tīrāmās slotiņas
Protams, ja Tevi joprojām pilnībā apmierina esošās slotiņas, veikt to nomaiņu nav nekādas vajadzības. Tomēr ziemā tām ir ievērojami lielāka slodze, un līdz ar to slotiņas mēdz visai ātri nodilt vai kļūt neefektīvas. Turklāt, ja slotiņas ir bojātas, tās ne tikai nespēs palīdzēt atbrīvot vējstiklu no nokrišņiem, bet, ļoti iespējams, arī saskrāpēs stiklu.

Atrādi akumulatoru profesionālim
Ja akumulators ilgāku laiku nav mainīts vai arī ziemā nācies bieži veikt nelielus attālumus, noteikti ir tā vērts akumulatoru parādīt ekspertam, kurš to pārbaudīs un nepieciešamības gadījumā uzlādēs (vai palīdzēs izvēlēties jaunu).

Parūpēties par auto vienmēr vajag laicīgi, pirms to piemeklējušas konkrētas ķibeles. To, cik daudz var izmaksāt auto remonts, iespējams noskaidrot Ondo.lv bloga rakstā Auto remonta izmaksas šķērsgriezumā. Ienāc un uzzini noderīgu informāciju, kas uz priekšdienām var noderēt, lai izvairītos no pārlieku lieliem izdevumiem servisā!

Pievieno komentāru

Reklāmraksti

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju