Auto ķīmiskā tīrīšana: vai zini, kad to veikt ir vislabāk? 1

Labākais laiks ķīmiskajai tīrīšanai ir vasaras mēneši

Kādēļ tā? Jo ziemā automašīnas salons mēdz būt ievērojami mitrāks nekā vasaras mēnešos, turklāt pēc kārtīgas salona tīrīšanas un mazgāšanas tas kļūs vēl mitrāks, radot labu mikroklimatu pelējuma sēnītei. Un tas ir vēl viens iemesls, kāpēc ķīmisko tīrīšanu veikt pēc ziemas mēnešiem – ja nu gadījumā salonā mitruma ietekmē patiešām parādījusies nevēlama smaka vai pelējums. Tas gan nenozīmē, ka ziemas mēnešos automašīnas ķīmiskā tīrīšana ir tabu – to vari darīt, tikai tādā gadījumā automašīnas salons ir ļoti rūpīgi jāizžāvē.

20200515-1451-123.jpg

Foto: Pexels.com


Ko sevī ietver automašīnas ķīmiskā tīrīšana

Ja vairāk vai mazāk regulāra automašīnas virsbūves mazgāšana un salona izsūkšana katram autovadītājam ir labi zināms darbs, par ķīmisko tīrīšanu daudziem jau sāk rasties dažādi jautājumi.

  • Kad to vislabāk īstenot?
  • Cik bieži auto ķīmiskā tīrīšana ir nepieciešama?
  • Darīt to pašam, vai labāk uzticēt kādam speciālistam?

Uz šiem un citiem jautājumiem atbildes atradīsi rakstā!

20200515-1452-12334.jpg

Foto: Pixabay.com

Pilnvērtīga ķīmiskā tīrīšana pavisam noteikti nav tikai auto izsūkšana un salona apstrāde ar ķīmiskiem līdzekļiem.

Šajā pakalpojumā vajadzētu ietilpt arī:

  • griestu tīrīšanai;
  • drošības jostu tīrīšanai;
  • bagāžas nodalījuma, tostarp arī rezerves riteņa nodalījuma, tīrīšanai;
  • paklājiņu tīrīšanai (un tai jābūt daudz nopietnākai par paklājiņu izsūkšanu ar parastu putekļu sūcēju un izkratīšanu).

Šīs ir vien galvenās pozīcijas, ko sevī ietver kvalitatīva ķīmiskā tīrīšana – būtībā procedūras laikā jāparūpējas par ikvienu automašīnas nodalījumu un detaļu, sākot ar durvīs iebūvētajām pogām un beidzot ar krūzīšu turētāju. Papildus jau nosauktajam, atsevišķas ķīmiskās tīrītavas piedāvā auto padarīt brīvu no intensīvām smakām (piemēram, ja automašīnā ilgstoši smēķēts) vai vielām, kas rada alerģisku reakciju. Aizmirst nedrīkst arī par pilnīgu automašīnas salona izžāvēšanu, kas aizņem vairākas stundas.

Kāpēc automašīnai vispār ir vajadzīga ķīmiskā tīrīšana, un cik bieži tā jāveic?

Droši vien piekritīsi, ka pārvietoties netīrā automašīnā, kas pietam arī nelāgi ož, nav pārlieku patīkami – tas arī ir galvenais iemesls, kāpēc vairāk vai mazāk regulāri doties uz vietu, kur par Tavas automašīnas salonu parūpēsies profesionāļi. Tas, cik bieži šāda procedūra jāveic, atkarīga no vairākiem apstākļiem, taču vismaz reizi gadā to būtu vēlams īstenot. Turklāt profesionāla auto ķīmiskā tīrīšana lieti noder pirms automašīnas pārdošanas!

Kāpēc ķīmisko tīrīšanu labāk uzticēt profesionāļiem?

20200515-1453-33453.jpg 

Foto: Pixabay.com

Protams, ķīmisko tīrīšanu vari censties īstenot arī pats, taču tādā gadījumā Tev, pirmkārt, nāksies iegādāties veselu kaudzi tīrīšanas līdzekļu un piederumu, kā arī noskaidrot, kā precīzi auto ķīmiskā tīrīšana jāveic (un arī tas nebūt negarantēs labu rezultātu). Tieši tāpēc liela daļa autovadītāju šo uzdevumu uztic speciālistiem. Ja arī Tu lem par labu šādam solim, pirms tam rūpīgi izvēlies konkrēto pakalpojuma sniedzēju – pavirša salona ķīmiskā tīrīšana var mašīnu novest līdz sliktākām stāvoklim, nekā tā bija pirms tīrīšanas vai pat neatgriezeniski sabojāt salonu vai elektroniku. To pavisam viegli izdarīt, ja tiek izmantoti nepiemēroti tīrīšanas līdzekļi vai pārlieku daudz ūdens, kā arī tad, ja tīrītajam ir vien aptuvena nojausma par to, kas un kā jādara. Šī iemesla dēļ labāk atrodi patiešām profesionālu auto ķīmisko tīrītavu, kas specializējas tieši šim pakalpojumam, nevis papildus mazgāšanai piedāvā “lēti un ātri” tikt galā arī ar salonu.

Vai ķīmiskā tīrīšana ir vienīgais darbs, kas automašīnu īpašniekiem jāpaveic līdz vasarai? Nebūt ne, taču neraizējies – visu nepieciešamo informāciju par šo tēmu Tu vari atrast SMScredit.lv sagatavotajā bloga rakstā “Auto sagatavošana vasarai: viss, kas Tev par to jāzina”!

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Saulīte!

Kur Bauskā profesionālu auto ķīmisko tīrītavu var atrast?!
Vai kāds var ko ieteikt un kadas cenas?!

pirms 5 mēnešiem, 2020.05.18 12:37

Reklāmraksti

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju