8 padomi, kā ātrāk kļūt neatkarīgam no vecākiem

Gan emocionālā, gan finansiālā neatkarība sniedz daudz iespēju. Pirmkārt, Tu pats vari pieņemt visus svarīgos lēmumus, kas ietekmē Tavu dzīvi, kā arī Tev nav nevienam jālūdz atļauja kaut ko darīt. Katrs cilvēks kļūst neatkarīgs atšķirīgā vecumā. Cits atstāj vecāku mājas tikai pēc kāzām, cits jau pēc vidusskolas absolvēšanas. Katrā ziņā kļūšana neatkarīgam ir svarīgs notikums dzīvē, jo tad rodas arī papildus pienākumi, un dzīve var nešķist vairs tik vienkārša, kā dzīvojot kopā ar vecākiem. Taču, kā ātrāk kļūt neatkarīgam no vecākiem? Ja arī Tu to vēlies noskaidrot un šobrīd Tev tas ir aktuāli, tad izlasi raksta turpinājumu. Tajā būs 8 vērtīgi padomi, kā kļūt neatkarīgam pēc iespējas ātrāk.

1. Atrodi darbu
Lai būtu neatkarīgs no vecākiem, Tev noteikti ir jāiegūst arī finansiālā brīvība, kaut tikai daļēja. Protams, ka uzreiz būs grūti būt pilnībā neatkarīgam, tāpēc ieteicams visu sākt pamazām. Ja šobrīd mācies vidusskolā, tad noteikti vasaras mēnešos vari atrast kādu darbu, kurā piepelnīties. Taču, ja esi jau students, tad vari meklēt jau pastāvīgāku darbu. Skaties pēc sava studiju grafika un brīvā laika. Noteikti, ka varēsi atrast sev piemērotu darbu, ko apvienot ar mācībām. Turklāt visa iegūtā darba pieredze būs labs papildinājums CV. Pabeidzot augstskolu varēsi vieglāk atrast labu darbu.

2. Dodies mācīties uz citu pilsētu
Pabeidzot pamatskolu vai vidusskolu, daudzi jaunieši paliek savā dzimtajā pilsētā, lai turpinātu mācības turpat, taču, ja vēlies ātrāk kļūt neatkarīgs no vecākiem, tad apsver iespēju doties mācīties uz citu pilsētu. Pēc pamatskolas jaunieši var doties uz profesionālajām skolām un apgūt profesiju tur. Pēc vidusskolas lielākā daļa jauniešu dodas studēt uz Rīgu, jo tur ir lielākas priekšrocības. Mācoties citā pilsētā, Tu jutīsies daudz neatkarīgāks.

3. Nokārto vadītāja apliecību un iegādājies automašīnu

Mūsdienās ļoti daudzi jaunieši gaida brīdi, kad kļūs pilngadīgi, lai varētu nokārtot vadītāja apliecību. Vadītāja apliecības iegūšana liek Tev uzreiz justies daudz pieaugušākam. Atliek vēl sakrāt naudu savam pirmajam auto un būs pavisam labi. Varēsi doties izbraucienos kopā ar saviem draugiem, nelūdzot vecāku auto. 

4. Pārcelies uz savu mājokli
Pabeidzot studijas un atrodot pastāvīgu darbu, nākamā lieta, ko Tev vajadzētu darīt, ir savas personīgās mājvietas atrašana. Sākumā tas noteikti būs neliels īrēts dzīvoklis. Un šis nav nemaz slikts variants. Dzīvojot atsevišķi, Tu sapratīsi, kāda ir pieaugušo dzīve, iemācīsies sevi nodrošināt un uzturēt savu mājokli. Kad būsi nostabilizējies, varēsi domāt par lielāka mājokļa iegādi.

5. Plāno savas finanses

Ja vēlies būt pavisam neatkarīgs no saviem vecākiem, Tev ir jāiemācās plānot savas finanses. Seko līdzi saviem ikmēneša ienākumiem un izdevumiem. Vajadzības gadījumā samazini tēriņus, lai atliktu nauda gan rēķinu apmaksai, gan pārtikas iegādei.

6. Ceļo
Ceļošana ir viens no labākajiem veidiem, kā nostiprināt savu neatkarību un kļūt bezbailīgākam.

7. Uzņemies atbildību
Tev ir jāiemācās uzņemties atbildība par savu rīcību. Pierādi, ka Tev var uzticēties un cilvēki pret Tevi attieksies kā pret pieaugušo.

8. Veido uzkrājumus
Domājot par savu nākotni, Tu kļūsti arvien neatkarīgāks no saviem vecākiem. Sāc veidot uzkrājumus, jo nākotnē tie noteikti noderēs.

Patstāvīgas dzīves uzsākšana nebūt nav viegla, tāpēc nebaidies lūgt savu vecāku palīdzību, tostarp ieteikumus, kā rīkoties ar savām finansēm. Viņi neliegs padomu, kā plānot savu budžetu, kā iekrāt naudu vai kā attiekties pret kredītiem, piemēram, gadījumā, ja patēriņa kredīts privātpersonām ir bijusi Tava izvēle.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju