8 ieteikumi labākam virtuves iekārtojumam

Mūsdienās virtuve bieži vien  tiek uzskatīta par mājas sirdi – tā nav tikai ēdiena pagatavošanas vieta. Tā ir vieta sarunām un kopā būšanai. Tādēļ nepieciešama rūpīga plānošana, lai nodrošinātu gan funkcionālu, gan skaistu telpas iekārtojumu. Turpinājumā  8 padomi, kas palīdzēs efektīvāk iekārtot virtuvi.

Plānošana
Izvērtējiet, kur un kā izmantojiet dažādas virtuves ierīces un citus piederumus. Ņemiet to vērā, plānojot, kur to visu novietosiet. Piemēram, brokastīm paredzētajiem traukiem vajadzētu atrasties netālu no virtuves galda, savukārt atkritumu tvertni jānovieto iespējami tuvu trauku mazgājamai mašīnai. Savukārt tai ideālā gadījumā vajadzētu atrasties blakus izlietnei.

Īstās krāsas
Virtuves mēbeles šobrīd https://220.lv/lv/mebeles_un_interjers/virtuves_mebeles pieejamas dažādās krāsās, arī sienas un grīdas toņi var būt visdažādākie. Viss atkarīgs no gaumes un tā, kādu noskaņu vēlaties radīt. Piemēram, nelielai virtuvei labāk izvēlēties gaišākus toņus, jo tie telpu padara vizuāli plašāku.
Kas attiecas uz mēbeļu krāsu, piemēram, koka krāsa rada siltu sajūtu, savukārt balta saistās ar tīrību. Ja sienu krāsojums ir neitrālos toņos, ar spilgtāku mēbeļu krāsu var radīt košu akcentu.

Mēbeļu apdare
Izteikti spīdīga, vidēja spīduma vai matēta mēbeļu apdare – tas tiešām atkarīgs no Jūsu virtuves kopējā stila. Ja tas ir mūsdienīgs, labi derēs spīdīgas detaļas. Ja virtuve iekārtota vairāk tradicionālā stilā, spīdums tur būs lieks.

Darba virsmas
Pareiza darba virsmu izvēle ir ļoti svarīga. Ja Jūsu virtuves iekārtojums ir moderns un tajā ir daudz spīdīgu detaļu, tad koka darba virsma ir veids, kā telpā ienest mazliet siltuma. Ja telpas iekārtojumā jau atrodams marmors, tad marmora darba virsma būs labs veids, kā pabeigt koptēlu. Bet varbūt vēlaties apvienot dažāda stila materiālus, lai radītu īpašu noskaņu telpā?!
Neatkarīgi no tā, kādu risinājumu izvēlaties, kvalitatīvas virtuves virsmas daudz ko dod ne vien praktiskā, bet arī dizaina ziņā.

Virtuves piederumu uzglabāšana
Pirmkārt, jāpadomā par to, lai virtuvē būtu pietiekami daudz vietas nepieciešamo lietu uzglabāšanai. Svarīgi, lai skapīši un plaukti būtu gana ietilpīgi un ērti izmantojami. Jāpievērš uzmanība arī skapīšu veidam un izvietojumam – piemēram, sienas skapīši ikdienā ir daudz parocīgāki, jo nav regulāri jāliecas, lai izņemtu nepieciešamo. Pievērsiet uzmanību arī detaļām – piemēram, kur uzglabāsiet garšvielas. Tām piemērotākā vieta ir gatavošanas zonas tuvumā.

Apgaismojums
Virtuves apgaismojuma plānošana jāveic savlaicīgi – vislabāk jau virtuves projekta plānošanas procesā. Apgaismojuma praktiskā puse ir skaidra, taču tik pat svarīgi ir arī apgaismes ķermeņu izskats, kādu noskaņu tas dod telpā tad, kad ieturat maltīti vai uzņemat viesus. Nebaidieties virtuvē izmantot dažādu veidu apgaismojumu, katrai zonai piemeklējot atbilstošāko risinājumu. Piemēram, virs gatavošanas zonas parocīgs būs iebūvētais apgaismojums, savukārt virs ēdamās zonas – liela griestu lampa, kas apgaismo tieši galdu.

Vieta kopīgām maltītēm
Ja Jūsu mājsaimniecībā dzīvo vairāki cilvēki vai mēdzat uzņemt viesus, padomājiet vai virtuve būs piemērota vieta kopīgām maltītēm ģimenes vai draugu lokā. Te, protams, viss atkarīgs no telpas platības – cik un kādas mēbeles virtuvē varēsiet izvietot. Šobrīd šeit piedāvājumā dažādu veidu virtuves galdi un krēsli, ko viegli pielāgot dažādām prasībām.
Domājot par virtuvi kā socializēšanās vietu,  uzmanība jāpievērš arī tādam aspektiem kā ērtības – padomājiet, cik ērti ir krēsli, kāds ir mēbeļu izvietojums. Protams, būtiska ir arī telpā valdošā noskaņa.

Individuāli risinājumi

Sākot ar sienas krāsojuma izvēli, beidzot ar fotoattēliem pie sienas vai citiem glītiem interjera priekšmetiem – tas viss palīdz piešķirt virtuvei savu individuālu stilu. Tieši šķietami mazās detaļas šo telpu padara par mājas sirdi.

Viss modernai virtuvei interneta veikalā 220.lv

Plānojot iekārtot virtuvi reizēm jāapmeklē dažādi veikali, kas var būt visai nogurdinošs process. Taču, izvēloties nepieciešamo meklēt interneta veikalā, viss ir vienkāršāk – iepirkties iespējams jebkurā sev ērtā laikā, neizejot no mājas.
Meklējot virtuves mēbeles un citas svarīgas lietas šīs telpas iekārtošanai, vērts ieskatīties arī interneta veikala 220.lv piedāvājumā. Tur atradīsi mēbeles, sadzīves tehniku un daudz citu lietu, lai Jūsu virtuve būtu tieši tāda, kādu vienmēr esat vēlējies.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju