7 jautājumi, kurus sev uzdot pirms sākt apmeklēt sporta zāli

Daudzi vēlas uzlabot savu fizisko formu un pašsajūtu, taču atrast pareizo vietu, kur to darīt, var būt diezgan sarežģīti. Viens no variantiem ir doties uz sporta zāli, tomēr ir vairāki aspekti, kas pirms tam būtu jāizvērtē. Lūk, 7 jautājumi, ko sev uzdot pirms došanās uz sporta zāli.

Vai es patiešām esmu gatavs mainīt dzīvesveidu?
Atrast labu sporta zāli ir viena lieta, bet to regulāri apmeklēt – pavisam kas cits. Turklāt, ja mērķis ir uzlabot fizisko formu, ar sportošanu vien var arī nepietikt – nāksies pārskatīt arī savus ēšanas ieradumus.

Kāds inventārs man nepieciešams?
Daudzi sportot gribētāji sāk ar lielu entuziasmu un uzreiz iegādājas visu sportam nepieciešamo – speciālu tērpu, apavus, sporta somu un citas lietas ērtākai sportošanai. Taču ar laiku šis entuziasms mēdz noplakt un visi lielie izdevumi izrādījušies veltīgi.

Kā zināms – labs sporta aprīkojums nav lēts. Lai iegādātos visu nepieciešamo, noderīga var būt arī kredītlīnija. Vairāk par tās sniegtajām iespējām vari uzzināt šeit. Taču pirms iepriecini sevi ar jauniem pirkumiem, pajautā sev, kāda ir Tava iekšējā motivācija iesākto arī turpināt. Iespējams, gudrāk ir vispirms izmēģināt spēkus bez dārga aprīkojuma un vēlāk, kad jau ir lielāka pārliecība, iegādāties visu nepieciešamo.

Vai es sporta zālē jutīšos pietiekami ērti?
Nākamā lieta, kas jāapsver – cik komfortabli jutīsies, sportojot kopā ar svešiniekiem. Daudziem sportot gribētājiem tas sagādā neērtības un viņiem jāmeklē citas iespējas palielināt savu aktivitāšu līmeni.

Vai sporta zāles apmeklējums iekļaujas manā dienas ritmā?
Protams, doma par sporta zāles apmeklējumu pirms darba šķiet ļoti iedvesmojoša, taču realitāte var izrādīties cita. Līdzīgi var būt arī vakaros pēc darba – noguruma dēļ apņēmība var arī zust.

Vai man ir vajadzīgs abonements?

Lai arī abonementa iegāde var šķist izdevīgāks risinājums, turklāt tas var sniegt arī papildus motivāciju regulāri apmeklēt sporta zāli, tomēr pirms neesi drošs, ka konkrētā sporta zāle tiešām spēj piedāvāt to, kas Tev vajadzīgs, abonementu labāk neiegādāties. Aizvadi sporta zālē vismaz trīs treniņus un tikai tad pieņem lēmumu par abonementa iegādi.
 
Vai sporta zāle ir tuvu mājām vai darbam?
Vēl viens būtisks aspekts ir sporta zāles atrašanās vieta. Vislabāk, lai tā būtu nelielā attālumā no mājām vai darba (atkarībā, kad plāno trenēties). Pretējā gadījumā motivācija doties uz sporta zāli būs daudz mazāka – īpaši agri no rīta vai vakarā pēc nogurdinošas darba dienas.

Vai sporta zāle nodrošina visas nepieciešamās ērtības?
Noteikti jāizvērtē – vai sporta zālē ir dušas?! Īpaši būtiski tas ir situācijās, ja plānots trenēties no rīta pirms došanās uz darbu. Vai sporta zālē pieejama kafejnīca vai vismaz kokteiļu bārs? Komforts palielina motivāciju un vēlmi atgriezties sporta zālē vēl un vēl.
Lēmums dzīvot aktīvāk ir būtisks solis pareizajā virzienā, bet, lai tas nestu vēlamos rezultātus, nepieciešama gan pozitīva attieksme, gan pacietība. Atrodot piemērotāko sporta zāli, neaizmirstiet izbaudīt procesu un uzticēties, ka rezultāti noteikti būs. Un, lai gan panākumus iespējams gūt arī sportojot vienatnē, tomēr citi cilvēki var dot papildus motivāciju.

Pirms došanās uz sporta zāli izvērtē savu gatavību pielāgoties jaunam ritmam un dzīvesveidam kopumā, lai atrastu savām vajadzībām piemērotākos risinājumus un sasniegtu savus individuālos fitnesa mērķus.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju