5 veidi, kā uzzināt OCTA polises numuru ātri un ērti 1

Lai arī cik droši un apdomīgi brauktu, no ceļu satiksmes negadījumiem un to radītajām sekām nav pasargāts neviens. Tieši tādēļ izveidota OCTA (Obligātā civiltiesiskā transportlīdzekļa apdrošināšana), kas kompensē zaudējumus, kas cietušajam radušies ceļu satiksmes negadījuma rezultātā. OCTA ir obligāta ikvienam motorizētam transporta līdzeklim, kas piedalās ceļu satiksmē, un to piedāvā dažādas apdrošināšanas kompānijas.


Atkarībā no notikušā apstākļiem, pēc ceļu satiksmes negadījuma jāinformē Valsts policija vai jāuzraksta saskaņotais ziņojums. Ja notikušā apstākļus piefiksē Valsts policijas darbinieki, viņiem pieejamās datu bāzēs būs pieejama visa nepieciešamā informācija par transporta līdzekļiem un to apdrošināšanu.

Savukārt, ja abas negadījumā iesaistītās puses vienojušās par saskaņotā ziņojuma rakstīšanu, tajā nepieciešams norādīt OCTA polises numuru. Ņemot vērā, ka OCTA polises izdruku nav vajadzīgs vienmēr ņemt līdzi, var gadīties, ka ir piemirsts OCTA polises numurs. Kā to uzzināt ātri un ērti? Par to turpinājumā.

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas birojs
Viens no variantiem ir izmantot Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas biroja (LTAB) mājas lapu, kur, norādot automašīnas reģistrācijas vai šasijas numuru, var uzzināt apdrošinātāju, pie kura noformēta OCTA polise. Šī opcija noderīga, ja esi piemirsis sava apdrošināšanas izplatītāja nosaukumu. Tālāk jau atliek sazināties ar pašu izplatītāju.

Saziņa ar apdrošināšanas izplatītāju
Ja zināms, pie kura izplatītāja OCTA polise noformēta, vari sazināties ar kompānijas darbiniekiem. Ja nepieciešams, kontaktinformācija ierasti pieejama apdrošināšanas izplatītāju interneta vietnēs.

E-pasta ziņojums
Šobrīd arvien vairāk autovadītāju izmanto iespēju auto apdrošināšanu noformēt ar interneta starpniecību. Ja esi viens no viņiem, tad esi saņēmis šī darījuma apstiprinājumu savā e-pastā. Savlaicīgi parūpējies, ka e-pasts ir saglabāts un, vajadzības gadījumā, viegli atrodams.

Īsziņa
Noformējot auto apdrošināšanu, liela daļa izplatītāju klientam nosūta īsziņu, kurā minēta visa svarīgā informācija par noformēto OCTA polisi. Saglabājot šo īsziņu, nodrošināsi ērtu pieeju nepieciešamajiem datiem.

OCTA polises izdruka vienmēr līdzi
Ja uz tehnoloģijām pārāk nepaļaujies, ir iespēja izdrukāt OCTA polisi un turēt to transporta līdzekļa cimdu nodalījumā. Tā vienmēr zināsi, ka visa vajadzīgā informācija ir tepat – rokas stiepiena attālumā.

Ja OCTA polisi noformē nevis tiešsaistē, bet klātienē – apdrošināšanas birojā, tad saņemsi jau izdrukātu polises līgumu. To varēsi turēt automašīnā. Jāņem vērā, ka polises līgumu līdzi var neņemt, pārvietojoties pa Latvijas ceļiem – šķērsojot valsts robežu un braucot citās valstīs, polises izdrukai jābūt līdzi, jo citu valstu policijai nav pieejami dati par Latvijā noformētajām apdrošināšanas polisēm.

Lai mazinātu satraukumu ārkārtas situācijās, svarīgi saglabāt visus OCTA polises apliecinošos dokumentus – drukātā veidā vai elektroniskā formātā. Plašāku informāciju par to, kā uzzināt OCTA polises numuru, var uzzināt šajā bloga rakstā.

Kas jāņem vērā, rakstot saskaņoto paziņojumu?
Ja negadījuma apstākļi ir atbilstoši saskaņotā ziņojuma rakstīšanai, svarīgi tajā piefiksēt visus notikušā apstākļus un korekti norādīt visus prasītos datus. Pretējā gadījumā apdrošināšanas atlīdzību izmaksa var būtiski aizkavēties. Tāpat jāņem vērā, ka apdrošinātājs par notikušo jāinformē abām ceļu satiksmes negadījumā iesaistītajām pusēm – gan cietušajam, gan vainīgajam. 

Cietušajiem ar zaudējuma pieteikumu jāvēršas pie vainīgās puses apdrošinātāja. Izņēmums ir gadījums, ja noformētā OCTA polise paredz papildu iespējas – iespēju vērsties pie savas apdrošināšanas kompānijas. Vainīgajai pusei par notikušo savs apdrošinātājs jāinformē 10 dienu laikā no ceļu satiksmes negadījuma brīža.

OCTA polise – ne vien nepieciešamība, bet arī veids, kā pasargāt sevi un citus. Brauc atbildīgi un saglabā visus nepieciešamos datus.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Noris

Vienkārši pārbaudi to Octa numuru https://www.manapolise.lv/ lapā un nav ko tur lieki ķēpāties.

pirms 5 mēnešiem, 2020.05.08 15:10

Reklāmraksti

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju