5 svarīgas darbības, ko veikt, ja automašīna pārkarst

Automašīna atvieglo mūsu ikdienu, bet tās ir arī sarežģīti mehānismi, kas sastāv no neskaitāmām detaļām, līdz ar to, lietojot automašīnu, var rasties daudz dažādu problēmu, piemēram, automašīnas pārkaršana.

Automašīnas dzinējs var pārkarst dažādu iemeslu dēļ, bet biežāk tas notiek stāvot sastrēgumos, vai apstākļos, kad automašīna tiek lietota paaugstinātā slodzē, jo īpaši vasarā, kad arī gaisa temperatūra vidē paaugstinās.

Lielākoties automašīna pārkarst, jo kaut kas noticis ar dzesēšanas sistēmu un karstais gaiss nespēj aizplūst no dzinēja telpas. Iemeslu tam, ka dzinējs netiek atdzesēts, kā nākas, ir daudz, piemēram, caurums dzesēšanas sistēmā, sabojājusies radiatora siksna, salūzis sūknis, nepietiekams eļļas līmenis vai aizsprostota dzesēšanas šķidruma sprausla.

Neatkarīgi no tā, kāda iemesla dēļ automašīnā pārkārst, nevajadzētu tam ļaut notikt ilglaicīgi. Bieža un ilgstoša dzinēja temperatūras paaugstināšanās var deformēt dzinēja detaļas, neatgriezeniski sabojāt auto dzinēju.

Lai pasargātu savu automašīnu, ja pamani, ka dzinēja temperatūra paaugstinās virs normas, veic sekojošās darbības:

  1. Apstājies, izslēdz aizdedzi un pārtrauc lietot automašīnu. Ja automašīna uzkarst, tas nozīmē, ka karstais gaiss, ko darbojoties rada dzinējs, nespēj aizplūst, tāpēc, ja turpināsi izmantot auto, karstums tikai palielināsies.
  2. Never vaļā dzesēšanas šķidruma vai radiatora vāciņu uzreiz pēc automašīnas apstādināšanas. Pārkarsuša dzinēja gadījumā šķidrumi dzesēšanas sistēmā būs pārvērtušies par tvaikiem, līdz ar to pastāv augsts applaucēšanās risks.
  3. Nogaidi, kamēr auto atdziest, tad pārbaudi dzesēšanas šķidruma daudzumu un derīgumu. Iespējams, šķidrums ir nolietots, ir radusies kāda sūce un nav pietiekami daudz dzesēšanas šķidruma, ja iespējams papildini to.
  4. Izslēdz gaisa kondicionieri un ieslēdz karstā gaisa apsildi uz maksimālās jaudas, lai caur automašīnas salonu ļautu aizplūst papildus karstajam gaisam no dzinēja. Pielietojot šādu metodi, protams, jāatver logi, lai, sēžot automašīnā, nepārkarstu arī vadītājs un pasažieri.
  5. Pārbaudi, vai termostats funkcionē. Ja gadījumā ir salūzis termostats, tad dzinēja patiesā temperatūra neatbilst tam, ko uzrāda termostats, līdz ar to automātiski neieslēdzas dzesēšanas sistēmas.

Labākais risinājums, lai izvairītos no auto pārkaršanas, protams, ir detalizēta auto pārbaude pirms pirkšanas. Bieži vien iegādājoties auto testa braucieni ir pārāk īsi, lai apzinātu iespējamās slēptās problēmas, tāpēc par to, ko noderīgi zināt, pārbaudot auto pirms pirkšanas, vari lasīt vairāk Polisubanka.lv blogā.

Ja auto pirms iegādes rūpīgi pārbaudīts, tad svarīgi ir arī parūpēties par to, lai citi ceļu satiksmes dalībnieki, Tavs auto un tu būtu apdrošināti. Kā zināms, bez derīgas octa ceļu satiksmē piedalīties nav atļauts. Ņemot vērā to, ka obligātā civiltiesiskā transportlīdzekļa apdrošināšana domāta tam, lai izraisot ceļu satiksmes negadījumu, tiktu segti zaudējumi, kas radīti trešajai personai un tās mantai, tad visbiežāk tiek meklētas lētas octas.

Savukārt KASKO apdrošināšana, kas neatkarīgi no vainīgā, apdrošina transportlīdzekli, darbojas uz līguma pamata un sedz dažādus zaudējumus. Izvēloties KASKO apdrošināšanu, pievērs uzmanību tam, vai tiek apdrošināti visi vai tikai konkrēti riski, kas saistīti ar automašīnu.

Izvēlies tādu apdrošinātāju, kas piedāvā palīdzību uz ceļa jebkurā situācijā. Arī tad, ja vasaras tveicē pārkarsīs automašīnas dzinējs, varēsi vērsties pie apdrošinātāja, un neuztraukties par to, ka, tā kā ar automašīnu tālāk pārvietoties nav iespējams, jāpavada vairākas stundas uz ceļa. Tāpat kā noskaidrot, kur iespējams iegādāties lētas octas, Polisubanka.lv ir pieejams arī KASKO kalkulators. Ieskaties un izvēlies piemērotāko apdrošināšanas polisi!

Pievieno komentāru

Reklāmraksti

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju