5 padomi, kā izvēlēties ideālās žalūzijas mājoklim

Iekārtojot savu mājokli ir ārkārtīgi svarīgi izplānot un saskaņot pat vissmalkākās detaļas un žalūzijas noteikti ir viena no detaļām, kas ir ne vien jāpieskaņo interjeram kopumā, bet tām jāpiemīt arī noteiktai funkcionalitātei. Turpinājumā apkopoti ieteikumi, kas palīdzēs izvēlēties žalūzijas, kas gan pildīs savu funkciju, gan būs kā lieliska interjera sastāvdaļa.

1. Telpas funkcija.
Sāc ar telpas funkcijas definēšanu, lai tad turpinājumā piemeklētu atbilstošas žalūzijas. Virtuvē tiks gatavots ēst, kas nozīmē, ka gaisā cirkulēs dažādas daļiņas, kas veidos nosēdumus, tātad ir svarīgi izvēlēties funkcionāli vienkāršas un no viegli kopjama materiāla izgatavotas žalūzijas, piemēram, rullo žalūzijas, kuru audumam piemīt netīrumus atgrūdošas īpašības.
Savukārt dzīvojamajā istabā, kur laiku kopā pavada ģimene vai tiek uzņemti ciemiņi, žalūzijas var būt ne vien logu aizsegs, bet arī dizaina elements. Šeit var izmantot romiešu tipa žalūzijas no kāda greznāka vai košāka auduma, lai tās izceltos uz telpas fona.

2. Žalūziju vēlamais novietojums.
Nākošais solis ir saprast, kā tieši žalūzijas tiks novietotas attiecībā pret logu. Ir iespējami trīs dažādi varianti žalūziju stiprināšanai – pie griestiem, pie loga ailes, pie loga rūts (stikla pakešu logiem). Piestiprinot žalūzijas pie griestiem vai pie loga ailes, nebūs iespējams atvērt logu neatverot arī žalūzijas, tomēr šādā veidā iespējams aizsegt logu, saglabājot iespēju, piemēram, mājdzīvniekiem nokļūt uz palodzes un skatīties pa logu. Savukārt, piestiprinot žalūziju tieši pie rūts, tiek nodrošināta iespēja logu pilnībā aizklāt, netraucējot to atvērt vaļā pilnībā vai vēdināšanas režīmā.

3. Materiāls.
Ja šķiet, ka žalūziju veidiem ir ārkārtīgi plaša izvēle, atliek palūkoties,kas notiek auduma un materiāla izvēles sadaļā. Vienkrāsaini, daudzkrāsaini, gaismu caurlaidīgi un necaurlaidīgi,impregnēti, sākot no vienkāršiem sintētiskiem materiāliem līdz pat krāšņiem organzas audumiem, džutai, bambusam un pat veidotiem no jūras aļģēm. Protams, lai neapjuktu plašajā klāstā, noteikti jāapdomā, kā konkrētais materiāls iederēsies kopējā interjerā un vai tā kopšana nebūs sarežģīta un neizmaksās dārgāk nekā pašas žalūzijas.

4. Budžets.
Arī šis ir ļoti svarīgs aspekts, kam jāpievērš uzmanība, jo cenu amplitūda ir iespaidīga. Noteikti jāņem vērā, ka individuāli izgatavotas žalūzijas no ekskluzīviem materiāliem noteikti izmaksās krietni dārgāk kā pavisam vienkāršas savelkamās žalūzijas, ko var iegādāties jebkurā lielveikalā.
Ja vēlies atrast žalūzijas, kas ne vien iekļaujas plānotajā budžetā, bet atbilst arī pilnīgi visām citām vēlmēm, noteikti vērts apmeklēt interneta veikalu 220.lv, kura klāstā noteikti atradīsi tieši to, ko meklē, turklāt varēsi savu pasūtījumu saņemt ar piegādi mājās, vien izdarot pāris peles klikšķus.

5. Žalūziju funkcija.
Galu galā žalūziju funkcijas, kas tām būtu jāpilda, ir viens no svarīgākajiem, ja ne pats, pats svarīgākais nosacījums izvēles izdarīšanā. Precīzs uzskaitījums palīdzēs izvēlēties ne vien žalūziju veidu, bet arī piemērotu materiālu un krāsu.
Piemēram, lai pilnībā aizsegtu logu guļamistabā, lai pirmie saules stari neiztraucētu miegu agrā rīta stundā, pilnīgi pietiek ar visvienkāršākajām rullo tipa žalūzijām no tumša auduma, kas piestiprinātas pie loga rūts, lai varētu ielaist telpā svaigu gaisu neatverot žalūzijas.
Savukārt dzīvojamajā istabā, kur pēc dizainera ieteikuma tiks kombinēti aizkari un žalūzijas, lai nodrošinātu gan iespēju logus pilnībā nosegt, gan regulēt gaismas daudzumu telpā, lielisks risinājums būs Venēcijas tipa vertikālās žalūzijas, ar kuru palīdzību iespējams regulēt gaismas daudzumu telpā nemaz žalūzijas neverot vaļā.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju