Vai ZZS un NA koalīcija «paplicinās» Bauskas novada iedzīvotāju maciņus? 30

Bauskas novada domes vadībā un administrācijā lietu “bīdīšanas” prasme sasniegusi līdz šim neredzētas virsotnes. Dīvaini šķiet mēģinājumi “izdabūt” papildus 806 tūkstošus eiro palielinājumu sporta halles būvniecībai, situācijā, kad būvniecība ir tikai sākuma stadijā un paveikti tikai 22% no apjoma. Pie pietiekama būves finansējuma, kas šogad netiks izlietots, lai apmaksātu būvnieka paveiktos darbu. Atklājās, ka vēl nav gatavs “pārstrādātais” projekts, par kuru deputātu pārliecināšanai un “izmaksu pamatošanai” administrācija pasūtīja 3900 euro vērtu “atzinumu”. To veikusi SIA “Dromos”, kurā valdes priekšsēdētājs ir arī SIA “Firma L4” daļu īpašnieks, kas veic halles būvuzraudzību. Vēl mulsinoši, ka pašvaldības nolīgtais būvuzraugs figurē abās firmās kā būvniecības eksperts.
Nekas nespēja mazināt nasko koalīcijas rokas cēlāju (ZZS - A.Jātnieks, M.Ķikure, V.Veips; NA – R.Ābelnieks, V.Čačs, J.Dūmiņš un neatkarīgais U.Kolužs (iepriekš “Vienotība”) balsošanas apņēmību. Pašvaldības projekta “uzraugi” šķiet jau galīgi sapinušies skaidrojumos un pamatojuma meklējumos. Vienu brīdi apgalvo, ka projekta izmaiņas ir veiktas dēļ nekvalitatīvā projekta, kļūdām būvkonstrukciju aprēķinos, kas izraisījis pilnīgi jauna projekta izstrādi.... taču, lai piedzītu pašvaldībai radītos zaudējumus pret projektētāju SIA “Projektēšanas birojs AUSTRUMI” nav vērsušies. Tiek piesaukti apgalvojumi, ka pret projektētāju nedrīkstot vēsties, jo “ko tad no viņiem piedzīšot, jo tad projektu vispār nedabūšot”! Tad būvnieks apgalvo, ka pats veicot pārprojektēšanu, te atklājas ka pasūtītājs (dome) arī veica izmaiņas, kas esot pavisam “cits produkts”, kas nebija iepirkumā.

Opozīcija informēja, ka Uzņēmuma reģistrā atrodama informācija, ka SIA “Projektēšanas birojs Austrumi” kapitāldaļām kriminālprocesa ietvaros ir uzlikts VID finanšu policijas arests. Ar vārdiem “šodien arests ir, rīt nav” pašvaldības sadarbību ar šo SIA aizstāvēja sporta skolas direktore B.Grantiņa. Tas, ka pieminētais projektēšanas birojs joprojām startē pašvaldību izsludinātajos projektēšanas iepirkumos, ne mazākā mērā jau pusgadu nav motivējis domes vadību rīkoties, lai atlīdzinātu pašvaldībai  radītos zaudējumus (dīkstāve, papildus darbi) dēļ nekvalitatīva projekta.

 Piesaukti tika sadārdzinājuma argumenti - “ka būvniecības situācija ir tāda, ka sakarā ar vairākiem apstākļiem - būvniecības kompāniju lielo noslogojumu, būvnieku trūkumu, arī birokrātijas palielināšanos tirgus cenas pēdējā pusgada laikā ir strauji augušas un izmaksu diapazons viena konkursa ietvaros ir liels. Būvniecības izmaksas  var atšķirties divreiz un pat vairāk”, ka “būvnieka rīcībā nav pārstrādāta projekta”, ka “autoruzraudzību veic SIA, kas šo projektu nav izstrādājusi un nav būvkonstrukciju daļas autori”. Daiļrunības plūdos projekta virzītāji nonāca pretrunā pašu iepriekš teiktajam. No apgalvojuma, ka “sadārdzinājums esot 5% ietvaros”, kā to paredz iepirkumā noslēgtais līgums, līdz administrācijas saimnieciskās nodaļas vadītāja M.Vilciņa atklāsmei, ka sadārdzinājums sastāda lielāko daļu?!
Nav gūtas atbildes uz sekojošiem jautājumiem.
Kas pašvaldībā saskaņoja būves projekta izmaiņas atkāpjoties no iepirkumā izsludinātā?
Vai ir ekspertīzes slēdziens par projektētāja kļūdām un vairākas ekspertīzes  izgājušam projektam, kas dod pašvaldībai tiesības civiltiesiskā kārtā vērsties pret projektētāju un tā ekspertīzes veicēju zaudējumu atlīdzināšanai, kā arī pamato jauna projekta izstrādi?
Vai pašvaldība ir ziņojusi Būvniecības valsts kontroles birojā par nekvalitatīvo projektu?
Vai šādi piekrītot sadārdzinājumam dome “nelegalizēs” Publisko iepirkumu likuma pārkāpumu?
Kas uzņemsies atbildību par būvuzņēmēja piestādītā dīkstāves rēķina apmaksu?
Domes vadības rīcība ar kādu tiek virzīts kārtējais papildus finansējuma piešķiršanas lēmums, visi neatbildētie jautājumi, pretrunas skaidrojumos vēl vairāk rada aizdomas par vēlmi ar vieglu roku uz nodokļu maksātāja rēķina “risināt problēmu” kādam izdevīgā veidā. Tiek aplami apgalvots, ka nepieņemot lēmumu šodien par papildus finansējuma piešķiršanu, tiks apturēta būvniecība un izteikta šantāža par neprognozējamu izmaksu pieaugumu nākotnē.

Pievieno komentāru

Komentāri 30

:))

Vēlēšanas jau tuvu, lai tiktu Saeimā jāpērk reklāmraksti?

Es varbūt ticētu, ja nebūtu tik aizdomīgi - tikai vienam no deputātiem viss šķiet nepareizi!

pirms gada, 2018.08.28 17:22

pensionare

KO TAS GARAIS RAKSTS IZSAKA?
MUSU MACINUS VEL TIK PAPLICINAS CENAS,KAS CELSIES MUSU MAIZITEI,KURA NAV SOVASARA PADEVUSIES SAUSUMA DEL.MES TO PANESISIM UN DZIVOSIM!
GAIDISIM VEL GARUS RAKSTUS,LAI PAKUTINA MUSU NERVUS.

pirms gada, 2018.08.28 17:59

ai ai ai

Garu ļerkšķi palaida viens no glupzemes glupākā novada glupekļiem - laikam jau skauž,kā šā maciņam tas kampiens ies garām.

pirms gada, 2018.08.28 18:06

Jelgavnieks

Izbrīnu izraisa šī deputāta - celtnieka izpratne par būvniecību ,mums Jelgavā visu būvniecības projektu izmaksas palielinājušas par 30%, kam pamats būvniecības matereālu sadārdzinājums un darba algu pieaugums.

pirms gada, 2018.08.28 22:19

aha

Kāds šim cilvēkam sakars ar celtniecību, ja nu vienīgi padomijas laikā iegūtais diploms ar ko plātīties, ne viņš strādā celtniecības nozarē, ne tādam liela saprašana. Vienīgais ar ko viņš var lepoties ar savām oratora spējām, kuras aprobežojas ar,pārsvarā, pat rupjiem un nepamatotiem apvainojumiem, jo pats netiek ārā no sava nebeidzamā neveiksmju un skaudības iežogojuma. Kad tad, ja ne tagad? Tie viņa saukļi, ka opozīcijas ieteikumus neņem neviens galvā, neiztur kritiku, jo tai pat laikā viņš pats lepojas un lielās, ar to cik daudz labu darbu paveikts pēc opozīcijas ieteikumiem, cilvēka vārdi ir kā skaņa tukšumā, tukša muca tālu skan!

pirms gada, 2018.08.29 06:53

NU

Saša !!! Melu ,intrigu , naida kurinātājs ,sūdzību rakstītājs visām valsts institūcijām .

pirms gada, 2018.08.29 07:04

Jolanta

Vai pamatīgi traucē administrācijas darboņu labsajūtai?

pirms gada, 2018.08.29 10:01

Aija

Novicka kungs, Jūs atkal un atkal, tas ir kā nebeidzamais stāsts, izvirzat dažādas sazvērestības un nelikumību teorijas, lūdzu ar savām argumentētām aizdomām vēršaties attiecīgajās iestādēs, kas Jūsu aizdomas izmeklēs un sodīs vainīgos, ja tādi ir. Ne Jūs, cienījamais kungs, esat prokurors ne tiesnesis, kurš var kādu apsūdzēt. Vai tik nu paša darbībā ir viss kristāli dzidrs, padomājiet, pirms citus apsūdziet!

pirms gada, 2018.08.29 07:02

Ruhockas k-dze

pietiekami daudz reizes esat pieķerti melos un pārkāpumos. Tas ka neviens līdz šim administrācijā un domes politiskās vadības līmenī nav atbildējis par sastrādāto ir tikai laika jautājums.

pirms gada, 2018.09.03 16:15

pilnīgi garām

Eu, kā pulē ceļu uz Saeimu! Bušķinieki sarosās un balsojiet, nāk Mesija!

pirms gada, 2018.08.29 07:07

Plesis

Nodegušā cirka klauns!

pirms gada, 2018.08.29 07:42

Laiks runāt

Kā jau biju rakstījis tenkotavā, tādi raksti var rasties tikai tādā situācijā, kad lēmumu piēņēmēju vietējā vara tautai nesniedz oficiālus skaidrojumus un risinājumus par problēmu. Tāpēc arī rodas viltus messijas, tenku stūmēji, "dažādi speciālisti visās jomās". Vai tad sabiedrisko attiecību cpeci mūsu domē, nevar sniegt skaidru un saprotamu informāciju? Tad visiem būtu miers un āmen. Labu visiem dienu!

pirms gada, 2018.08.29 08:16

cpeci

makaronu karinātāji, komandu saņēmāt. Laiks rīkoties! Par ko jums maksā? Iestāstiet tautai, ka tas ūdens ko .... ir dieva rasa!

pirms gada, 2018.08.29 09:02

Ausklis

Vai tad domē ir sabiedrisko attiecību speciālisti?

pirms gada, 2018.08.29 22:41

Gaidis

Centos lasīt rakstu, bet tas paskatījos autoru un viss tapa skaidrs. Kaut ko raksta par saputrošanos, bet pats raksta tik saputroti.
Nespīd tev Saeima, vari atslābt.

pirms gada, 2018.08.29 08:24

Andrs

Nevar viņš atslābt, jārauajās ar pēdējiem spēkiem, ar putām uz lūpām, pēdējā iespēja, pēdējais vagons!

pirms gada, 2018.08.29 12:21

iespēja

lietas notiek neatkarīgi no dažu administrācijas darbonīšu spējām melot un pārliecības ka nepieķers vai izlocīsies! gadās, ka ar visu "raušanos" atslābumā silto krēslu zem sēžamvietas pazaudē.... Skaties ka paša vagons nav jāķer citā stacijā!

pirms gada, 2018.08.29 12:50

Sašam.

Ar smadzenēm ir apveltīts katrs, bet ne katrs ir ticis skaidrībā ar to lietošanas insrukciju.

pirms gada, 2018.08.29 15:30

Atvainojos

Saša atvainojos- instrukciju

pirms gada, 2018.08.29 15:39

Roma

Jaunās bibliotēkas miljoni jau uzglūn. Kur veco liks?

pirms gada, 2018.08.29 19:59

ZZS

Tauta saturās 7,5 ļimoni nāks! Mūsu.... tfu jūsu labklājībai!

pirms gada, 2018.08.29 23:06

Zane

Ko tas nabaga cilvēks cenšas pierādīt, lai pastāsta, ko pats dzīvē sasniedzis? Daudzi zina šī sasniegumus, tik vien kā plātīties un ar muti, viss pārējais, ja arī ir bijis noiet pa burbuli,un paliek skaudība, naids un vainīgo meklēšana. Nepatīkams cilvēks!

pirms gada, 2018.08.30 06:36

Moderatore

Zane, aha, Aija nu... naskā administrācijas niku mainītāja un komentāru veiksminiece. No rīta jāizspļauj žults deva jo pelēkajā mājā ir nogriezsts?

pirms gada, 2018.08.30 07:10

Alex?

nervozē?

pirms gada, 2018.08.30 13:44

ir pamats

nervozēt sporta būves direktorei rīkotājai, administrācijas brigadierim ar bišu Andri..... un protams domes roķeles cēlājiem :))

pirms gada, 2018.08.30 20:36

ne tev būs teikt!

Atkal jau draudi, vai bez šantāžas un draudiem un apsūdzības rakstu skribelēšanas, tevī ir ari kādas cilvēcīgās īpašibas???Kas tu esi par cilvēku????

pirms gada, 2018.08.30 21:48

saprast un piedot!

melus un shēmošanu domes administrācijā?

pirms gada, 2018.09.01 11:01

????

lūdzu, uzvārdus, konkrēti, kuri melo un shēmo?

pirms gada, 2018.09.01 12:51

SAŠIŅ

nespīd tev vecīt, nespīd, atkal jau apalauzīsi savus galvā un fāntāzijās izplestos spārnu, kā Ikars, kurš cēlās pertī saulei un sasitās pert klintīm krītot zemē. Tev jau piere vienos punos, bet vienalga turpini dzīt naglas sienā.

pirms gada, 2018.09.03 22:15

Vito

Saša,turies!Mēs par tevi!

pirms gada, 2018.09.18 14:41

Lietotāju raksti

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju