Slovākijas pilsēta no goda pilsoņu saraksta svītro Staļinu

Slovākijas otras lielākās pilsētas Košices dome beidzot nolēmusi no goda pilsoņu saraksta svītrot padomju diktatoru Josifu Staļinu, piektdien pavēstīja Košices domes pārstāve Jana Gerocova.

"Izvērtējot pagātnē notikušo ētikas kategorijās, Košices domnieki nolēma viņam atņemt goda titulu," paskaidroja Gerocova.Košices domnieki jau 2001.gadā mēģināja atbrīvoties no odiozā goda pilsoņa, bet toreiz šim lēmumam netika savākts pienācīgs balsu skaits, un arī šoreiz vairāki domnieki balsošanā atturējās, aizbildinoties, ka goda pilsonības anulēšanai ir nepieciešams rūpīgāks izvērtējums.

Staļinam goda pilsoņa tituls tika piešķirts 1947.gadā pateicībā par Sarkanās armijas veikto Košices ieņemšanu Otrā pasaules kara beigu posmā. Ceturtdien notikušajā Košices domes sēdē no goda pilsoņu saraksta tika svītrots arī bijušais Čehoslovākijas komunistu līderis, valsts prezidents un premjerministrs Klements Gotvalds, kurš pie šī titula tika 1948.gadā, kad komunisti Čehoslovākijā pārņēma varu. Ironiski ir tas, ka Gotvalds saslima, apmeklējot Staļina bēres 1953.gadā, un pēc dažām dienām nomira arī pats.

 

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju