Dramatiski kritušies koalīciju partiju reitingi

Oktobrī dramatiski kritušies koalīciju veidojošo partiju - Tautas partijas (TP) un Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) reitingi. Ja vēlēšanas notiktu šā gada oktobrī, tad TP tāpat kā LPP/LC nebūtu pārstāvēta Saeimā, viņu vietā daudz vairāk mandātu parlamentā iegūtu apvienība "Saskaņas centrs" (SC) un "Jaunais laiks"(JL).Kā liecina laikrakstā "Diena" publicētā "Latvijas faktu" sabiedriskās domas aptauja, oktobrī iekļūšanai Saeimā nepieciešamo 5% barjeru nepārvarētu TP, par kuru šajā mēnesī balsotu tikai 4,8%, salīdzinoši septembrī par TP savu balsi atdot bija gatavi 12,5%, bet augustā 10,3% vēlētāju.

Oktobrī Saeimā neiekļūtu arī LPP/LC par kuru balsis atdot gatavi 2,7% vēlētāju, salīdzinoši septembrī - 4,1, bet augustā - 3,9% iedzīvotāju. Saeimā oktobrī neiekļūtu arī TB/LNNK par kuru balsis bija gatavi atdot 4,6% iedzīvotāju. Tiesa, TB/LNNK ir vienīgā koalīcijas partija, kuras reitings oktobrī ir pieaudzis. Septembrī tas bija3,7%, bet augustā - 2,9%. Saskaņā ar sabiedriskās domas aptaujas rezultātiem oktobrī Saeimā iekļūtu ZZS, tomēr gūtu nelielu skaitu mandātu. Oktobrī par šo partiju savas balsis bija gatavi atdot 6,4% iedzīvotāju, salīdzinoši septembrī - 12,5%, bet augustā - 10,3% vēlētāju.

Līdz ar koalīcijas partiju reitingu straujo kritumu atbalsts pieaudzis opozīcijas partijām. Oktobrī par JL būtu gatavi balsot 11% vēlētāju, salīdzinoši septembrī - 7%, bet augustā - 7,2%. Saskaņā ar aptaujas rezultātiem JL oktobrī Latvijā bija otra populārākā partija. Pirmā populārākā bija SC, par kuru savas balsis gatavi atdot 12,% % vēlētāju, salīdzinoši septembrī - 9,4%, bet augustā - 11,1%.

Jau vēstīts, ka oktobrī premjers ierosināja disciplinārlietu pret KNAB vadītāju Alekseju Loskutovu un valdība atbalstīja viņa atbrīvošanu no amata.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju