«Zemnieku saeima»: Plūdu lauksaimniekiem varētu būt radījuši zaudējumus 50-60 miljonu eiro apmērā 1

Lietavu izraisīto plūdu radītie postījumi Latvijas lauksaimniekiem varētu būt nodarījuši zaudējumus 50-60 miljonu apmērā, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja biedrības "Zemnieku saeima" priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Viņš atzina, ka, piemēram, graudkopjiem neizdosies novākt 100% ražu. Patlaban Latvijā kopumā esot novākti 80% graudu, bet uz laukiem palikuši aptuveni 20%. Tomēr situācija neesot vērtējama kā traģiska, graudu kopraža būs virs diviem miljoniem tonnu. Arī plūdos cietušie sējumi, ko izdosies novākt, būs izmantojama lopbarībai.

Pēc Lazdiņa teiktā, lauksaimnieki cer uz kompensācijām no Eiropas Savienības. Taču tās nosacījumi paredz, ka, lai varētu pretendēt uz kompensāciju, zaudējumu apmēriem jābūt noteiktam procentam no iekšzemes kopprodukta, kas Latvijas gadījumā būtu aptuveni 140 miljoni eiro.

"Zemnieku saeimas" vadītājs gan norādīja, ka lauksaimnieki cer izmanot Eiropas Komisijas norādi, ka zaudējumiem, par kuriem tiek piešķirtas kompensācijas, jābūt noteiktā reģionā. Tādēļ varētu tikt izmantots arguments, ka plūdu radītie zaudējumi veidojušies Baltijas reģionā.

Kā ziņots, Zemkopības ministrija ar Igaunijas un Lietuvas lauksaimniecības ministrijām konsultēsies par iespējām trim Baltijas valstīm vērsties Eiropas Komisijā ar prasību Eiropas Savienībai sniegt atbalstu plūdos cietušajiem lauksaimniekiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kompensējam

Atbalstu kompensāciju mazām, vidējām saimniecībām! Viss ok.
Bet esmu kategoriski pret šo ārprātu, kad lielzemnieki saņem kompensācijas no LV pensionāra, maznodrošinātajām ģimenēm, ES utt ujp, jo viņu biznesā, redz esot slikts gads. Neesmu dzirdējis, ka rekorda ražas gadā, kāds lielzemnieks atdotu valstij ko atpakaļ.
Apdrošiniet tak savus riskus. Neprasiet naudu no tautas, ES vai nez no kurienes vēl..Šis gan notiek visā Eiropā.
Šitas milzīgais ZSS, Zemnieku saemas, lielzemnieku lobijs.. naudas šurpu turpu un neviens neko nevar izdarīt.
Nu vajag kkā šos atbalstīt..:
https://www.pietiek.com/raksti/kam_pieder_latvijas_vertigakas_zemnieku_saimniecibas

pirms 2 gadiem, 2017.09.19 13:12

Latvijā un pasaulē

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju