Visbiežāk ar Latviju lepojas zemgalieši 1

Latvijas Republikas proklamēšanas 101. gadadienas priekšvakarā vairākums Latvijas iedzīvotāju – 69 procenti – norāda, ka lepojas ar savu valsti, liecina Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja un «Norstat» veiktā aptauja. Visbiežāk lepnumu par Latviju pauduši zemgalieši – 83 procenti un vidzemnieki – 79 procenti, taču arī pārējos novados un Rīgā vairāk nekā 60 procenti respondentu norādījuši, ka jūtas lepni par Latviju.

Pētījumā secināts, ka visbiežāk minētais iemesls lepnumam ir Latvijas daba. 86 procenti aptaujāto to izcēluši kā galveno vērtību, kam seko tradīcijas un ar tām saistītie notikumi – Dziesmu un deju svētki, Līgo svinēšana, kā arī citas tautas tradīcijas (60 procenti), kultūras sasniegumi – māksla, mūzika, literatūra, kino (50 procenti) un sportistu panākumi (39 procenti). Dažādas tradīcijas sievietes biežāk minējušas kā lepnuma iemeslu, savukārt vīriešiem svarīgāki ir Latvijas sasniegumi sportā (44 procenti vīriešu pretstatā 35 procenti sieviešu).

Iedzīvotāji kā Latvijas atšķirīgās pozitīvās iezīmes norāda arī vietējos ēdienus, apkārtējos cilvēkus un sabiedrību kopumā, kā arī Latvijā radītās tehnoloģijas un inovācijas.

Raksturīgi, ka visvairāk ar Latviju lepojas vecāka gadagājuma iedzīvotāji – 80 procenti aptaujāto vecumā virs 60 gadiem atzinuši, ka kopumā jūtas lepni.

Vairāk nekā puse jeb 57 procenti iedzīvotāju plāno svinēt Latvijas valsts dzimšanas dienu 18. novembrī. Visčaklākie svinētāji ir vidzemnieki – tur svētkiem gatavojas 71 procents iedzīvotāju. Savukārt Kurzemē valsts svētkus svinēs nepilna puse jeb 48 procenti iedzīvotāju. Desmitā daļa aptaujāto Latvijas iedzīvotāju vēl nav izlēmuši, vai svinēs Latvijas valsts 101. dzimšanas dienu.

Jāatzīmē, ka aptauju veica datu ieguves un apstrādes kompānija «Norstat» 2019. gada oktobrī, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot vismaz 1000 iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

yad jau

no latviešiem visdurnākie

pirms 9 mēnešiem, 2019.11.22 14:44

Latvijā un pasaulē

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju