VIDEO: Telefonkrāpnieki Latvijā no vismaz 15 cilvēkiem izkrāpuši 460 000 eiro 7

Valsts policijas atkārtoti pievērš sabiedrības uzmanību joprojām īpaši aktuālam interneta krāpšanas veidam - investīciju ieguldīšanai apšaubāmās virtuālās interneta platformās. Apkopojot Valsts policijas rīcībā esošo informāciju, konstatēts, ka šo neuzticamo virtuālo platformu darbību rezultātā personas, kuras vērsušās policijā, kopumā zaudējušas vairāk nekā 460 000 eiro, paziņojumā medijiem informēja policija.

Ņemot vērā krāpnieku aktivitāti, nodarītā kaitējuma apmērs var būt arī daudz lielāks, pieļauj policija.

Šogad Kibernoziegumu apkarošanas nodaļā saņemti vairāk nekā 15 personu iesniegumi un paziņojumi no ārvalstu tiesībaizsardzības iestādēm konkrētā fenomena kontekstā.

Par šiem piedāvājumiem iedzīvotāji saņēma telefona zvanus no nezināmām personām, kuras sevi iepazīstina kā «finanšu speciālistus» un krievu valodā piedāvā palīdzību visā procesā, lai uzsāktu investīcijas interneta platformā.

Policija aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem, saņemot telefona zvanus no nezināmām personām, kuras sevi uzdod kā dažādu uzņēmumu finanšu brokerus vai arī dažādu citu arodu «finanšu speciālistus».

Saziņas procesā krāpnieki izmantojuši telefona numurus, kas reģistrēti dažādās valstīs (Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Portugālē, Itālijā, Austrijā, Francijā, Beļģijā, Anglijā, Vācijā, Rumānijā, Nīderlandē un citās valstīs) un visai uzstājīgā veidā aicina iedzīvotājus investēt finanšu līdzekļus dažādās brokeru/ieguldījumu platformās, kuras nav tiesīgas darboties Latvijā.

Potenciālajiem ieguldītājiem piekrītot aicinājumam, komunikācija turpmāk notiek, izmantojot tērzēšanas lietojumprogrammu «Skype» vai «Whatsapp».

Sarunas starp ieguldītājiem un «finanšu speciālistiem» notiek krievu valodā, taču nedrīkst izslēgt arī iespēju, ka krāpnieki turpmāk var komunicēt citās valodās. Līdz šim fiksētajos gadījumos  zvanītāji latviski nerunā, norādīja policija.

Šajos krāpšanas gadījumos arvien paradās jaunas platformas ar jauniem nosaukumiem.

Ar šo «finanšu speciālistu» palīdzību uzticīgie iedzīvotāji izveido norēķina kontus virtuālās interneta platformās un tiek uzsākta investīciju ieguldīšana. Tādā veidā piesaistītās personas, kuras piekritušas iesaistīties apšaubāmajās finanšu operācijās tiešsaistē, sāk veikt dažādas finanšu darbības, kuru rezultātā vairākos maksājumos pārskaita dažādas naudas summas. Turpinot komunikāciju ar  «finanšu speciālistiem» – krāpniekiem, pēc viņu ieteikumiem ieguldītāji turpina veikt dažādas finanšu darbības – pērk un pārdod akcijas, veic citas finanšu aktivitātes, kas kopumā rada iespaidu, ka personas no šīm darbībām iegūst peļņu, taču patiesībā šo naudu zaudē.

Valsts policijai, veicot pārbaudi par šāda veida gadījumiem, ir pamatotas aizdomas, ka šādu naudas izkrāpšanas shēmu īsteno organizēta personu grupa no ārvalstīm, un noskaidrots, ka tie veikti ne tikai Latvijā, bet arī kaimiņvalstīs.

Lai sevi pasargātu no krāpšanas, policija aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un nebūt pārlieku uzticīgiem, komunicējot ar nepazīstamiem cilvēkiem. Tāpat, pirms pieņemt lēmumu par finanšu līdzekļu ieguldīšanu, jāpārliecinās, vai minētais uzņēmums (uzņēmējdarbība) ir reģistrēta Latvijā, kāds ir tā darbības veids, saņemtās licences un jebkāda cita veida informācija, kas liecina par uzņēmuma darbības tiesiskumu Latvijas teritorijā.

Par to, vai attiecīgā investīciju platforma vai izvēlētais pakalpojuma sniedzējs ir tiesīgs savus pakalpojumus sniegt Latvijā, iedzīvotāji var pārliecināties Finanšu un kapitāla tirgus komisijas mājaslapā, kur ir atrodama informācija par licencētiem noguldījumu pakalpojumu sniedzējiem Latvijā. Ja tajā neatrodiet informāciju par izvēlēto investīciju platformu vai ieguldījumu brokera sabiedrību, tad to darbība nav atļauta vai ir aizliegta Latvijā.

Tāpat Valsts policija atgādina iedzīvotājiem būt īpaši piesardzīgiem, rīkojoties ar saviem personas datiem, elektronisko maksāšanas līdzekļu (kredītkaršu) datiem un citu personisku informāciju. Lai nepakļautu sevi krāpšanas riskam, nekādā gadījumā tos nedrīkst izpaust citām personām.Pievieno komentāru

Komentāri 7

jautajums

Policija atkal bezspēcīga?

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.15 18:01

Atbilde

Policija nevar palīdzēt ,ja pašam prātiņa nav mājās .Ar vien brīnos par šiem cilvēkiem,kur tādi rodās ????

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.16 07:25

atbldei

Policija nekad nevar palīdzēt, ne zādzības atklāt, ne ko citu.

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.16 14:35

piekrītu

Uz policiju mūsu valstī paļauties nevar, cik ir neatklātu noziegumu gadiem.....

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.17 13:44

trīne

man personīgi gada laikā 2x uzrunāja. pirmais gribēja ar kjriptovalūtu, bet otrais diezgan nekaunīgi 3x zvanījās, kaut gan tā īsti līdz galam nedabūja izstāstīt savu biznesu, jo es atšuvu. jautājums ir cits- tel nr, kas pieejami. kriptovalūtai izlikos, ka nej''edzu neko darīt ar datoru., bizmenis bija no LIetuvas.

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.16 22:40

ha

nevis biznesmenis, bet miskastnieks.

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.17 13:42

vai ne

izlikos, ka nej''edzu neko darīt ar datoru ?
kapēc jaizliekās? pasūti un viss!

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.17 19:59

Latvijā un pasaulē

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju