VID: Vairāk nekā puse darba devēju darbiniekiem maksā mazāk par minimālo mēnešalgu 5

Vairāk nekā puse Latvijas darba devēju darbiniekiem maksā mazāk par minimālo mēnešalgu, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu kontroles pārvaldes direktore Sandra Kārkliņa Ādmine.

Viņa norādīja, ka VID velta būtiskus resursus ēnu ekonomikas apkarošanai, un šogad viena no prioritātēm ir aplokšņu algu apkarošana. Šādi riski pastāv restorānu jeb ēdināšanas pakalpojumu sniegšanas jomā.

"Ja kopumā skatās uz uzņēmējdarbību, tad vairāk nekā puse darba devēju valstī nodarbina savus darbiniekus zem minimālās mēnešalgas. Savukārt ēdināšanas jomā 65% darba devēji algu aprēķina zem minimālās algas, bet 20% maksā no minimālās līdz 700 eiro, kas, protams, arī nav liels atalgojumus un pastāv aplokšņu algas riski," sacīja VID pārstāve.

Viņa stāstīja, ka Rīgas un Pierīgas restorānos biežāk atklātās nepilnības ir - netiek precīzi uzskaitītas darbinieku nostrādātās stundas, netiek reģistrēti visi darījumi ar kases aparātiem, kā arī tiek nodarbināti nereģistrēti darbinieki.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

lv viss zem ...

Šitāda laime veiksmes stāstā apjūsmotās valstiņas darbarūķiem ! Tad jau vairs nav jālūdzas,lai laiž laimē diet,bet jāaun tik kājās pastaliņas un aiziet līkumiņu līkumiem.

pirms 2 gadiem, 2017.07.24 11:36

man nav vienalga

Nebūtu tik lieli nodokļi tad arī algas būtu normālas.Kurš normāls cilvēks var atļauties no algas maksāt,pusi nodokļos?

pirms 2 gadiem, 2017.07.24 16:08

baušķeniece

ja darba devējs maksā mazāk nekā minimālo, tad ne jau vienmēr aploksnē atlikušo dod. It sevišķi apkopējas, sētnieki tiek nolikti par pašiem nevērtīgākajiem darba darītājiem. Pasaka, ka nav pilna slodze un maksā, ka tik pašam izdevīgāk.Un VID domā, ka tādi saņem ko aploksnē. Nu tad lai paši uzņēmēji turpmāk tīra visu un kopj.

pirms 2 gadiem, 2017.08.01 11:03

1,2h

cik ir no min algas

pirms 2 gadiem, 2017.07.24 22:59

saule

parēķini 380+190=570 tālāk -nodokļi= ?

pirms 2 gadiem, 2017.08.10 10:30

Latvijā un pasaulē

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju