VARAM: Lai aizvadītu domes sēdes attālināti, jāveic grozījumi pašvaldības nolikumā

Lai pilsētas vai novada domes sēdes varētu aizvadīt attālināti, jāveic grozījumi pašvaldības nolikumā, aģentūru LETA informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Vita Krieviņa.

VARAM uzsvēra, ka ārkārtējās situācijas laikā pašvaldībām ir jāizvērtē iespējas nodrošināt atbilstošus piesardzības pasākumus savu darbinieku un sabiedrības veselības aizsardzībai, atbilstoši organizējot savu un savu iestāžu darbību, lai risinātu pašvaldības kompetencē ietilpstošos jautājumus.

Savukārt, lai nodrošinātu attālinātu domes un komitejas sēžu norisi un pašvaldību deputāti varētu piedalīties tajās attālināti, tostarp, apspriest darba kārtības jautājumus un balsot, pašvaldībai ir jāveic atbilstoši grozījumi pašvaldības nolikumā par darbu ārkārtējās situācijas laikā. Tāpat, jāņem vērā konkrētas pašvaldības tehniskās iespējas šo procesu nodrošināšanai.

Krieviņa atsaucas uz likumu "Par pašvaldībām", kas nosaka, ka domes sēde var notikt, ja tajā piedalās vairāk nekā puse no domes deputātiem. Ja domes deputāts sēdes laikā atrodas citā vietā un veselības stāvokļa vai komandējuma dēļ nevar ierasties domes sēdes norises vietā, domes priekšsēdētājs var noteikt, ka domes sēdes norisē tiek izmantota videokonference, ja šāda iespēja ir noteikta pašvaldības nolikumā un klātneesošais domes deputāts ir reģistrējies dalībai domes sēdē pašvaldības nolikumā noteiktajā kārtībā. Analoģiska norma ir par komiteju sēdēm.

"Pašvaldībām, kurām tas vēl nav paredzēts nolikumos, pēc iespējas ātrāk jāveic grozījumi nolikumos un jāparedz šāds risinājums - likumā paredzētā norma "veselības stāvokļa dēļ" pēc savas jēgas ir pielīdzināma arī situācijās, kad pastāv inficēšanās risks un valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija," skaidroja VARAM pārstāve.

Valsts un pašvaldības iestāžu atbalstam, lai nodrošināt darba procesu nepārtrauktību, VARAM ir sagatavojusi un nosūtījusi ieteikumus attālinātu sanāksmju un konferenču organizēšanai.

Jau ziņots, ka ārkārtējā situācijā daļa pilsētu un novadu domju sēžu tiek sasaukta slēgtā formātā vai videokonferences režīmā.

Liepājā, lai samazinātu cilvēku pulcēšanos vienkopus un tiešo kontaktu, domes sēdi aicināja vērot interneta tiešraidē. Bet deputāti tika aicināti sēdi apmeklēt nevis klātienē, bet iespēju robežās izmantot tehnoloģijas un sēdē piedalīties attālināti.

Kuldīgas novada pašvaldība komiteju un domes sēdes, sākot ar šo nedēļu, noturēs attālināti, izmantojot digitālās platformas, aģentūru LETA informēja pašvaldības pārstāvis Kārlis Komarovskis.

Pēdējo dienu laikā testa režīmā pašvaldībā veiktas vairākas videokonferences, un tās bijušas veiksmīgas. Šāds solis veikts, lai nodrošinātu pašvaldības darbu attālināti, kā arī ievērotu Ministru kabineta noteiktos ierobežojumus.

"Sapulces un tikšanās noturam telefona un videokonferenču režīmā, pilnveidojam un apgūstam digitālās prasmes. Jau šonedēļ attālināti mācās studenti, nākamajās nedēļās to darīs arī skolēni un skolotāji. Tas būs liels izaicinājums mums visiem, tāpēc vēlu veiksmi un izdošanos," pauda Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa (V).

Savukārt 26.martā paredzētā Balvu novada domes sēde būs slēgta. Tas nozīmē, ka sēdē būs atļauts piedalīties tikai deputātiem un pašvaldības speciālistiem, kuri ir atbildīgi par attiecīgo lēmumprojektu sagatavošanu.

Ārkārtējās situācijas periodā arī Vecumnieku novada domes un tās komiteju darbs notiks slēgtās sēdēs. Domes sēde ieplānota 25.martā.

Kā ziņots, līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju