Valsts policija: 2017. gads ceļu satiksmes drošības ziņā bijis veiksmīgākais kopš neatkarības atjaunošanas 1

Pērn ceļu satiksmes drošības ziņā Latvija sasniegusi labākos rādītājus kopš neatkarības atjaunošanas, žurnālistiem šodien pavēstīja Valsts policijas Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja priekšniece Vineta Mistre.

Pērn ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši 136 cilvēki, kas ir zemākais rādītājs pēdējo desmitgažu laikā. Kā norādīja Mistre, drošība uz Latvijas ceļiem pēdējos gados arvien uzlabojas, taču darāmā joprojām esot daudz.

Konferencē par ceļu satiksmes drošības situāciju un aktualitātēm piedalījās arī Eiropas ceļu policijas tīkla «Tispol» pārstāve Ruta Purdija. Viņa pastāstīja, ka gada laikā Eiropas valstīs tiek pārbaudīti aptuveni divi miljoni autovadītāju un liela daļa problēmu joprojām esot nemainīgas, piemēram, braukšana dzērumā un ātruma pārsniegšana.

Tāpat viņa informēja, ka laika posms no 2014. gada līdz 2017. gadam visā Eiropā ceļu satiksmes drošības ziņā esot bijis ļoti slikts. «2016. gadā uz ceļiem bojā gāja 25 684 cilvēki, kas ir vidēji 70 iedzīvotāju dienā. Lai gan šis skaits ir uz pusi mazāks nekā pirms 10 gadiem, statistika joprojām ir satraucoša. Turklāt vēl aptuveni 135 000 cilvēku satiksmes negadījumos gūst tik smagus ievainojumus, kas nereti atstāj sekas uz visu mūžu,» sacīja «Tispol» pārstāve.

Ruta Purdija arī akcentēja, ka negadījumu skaits uz ceļiem 2015. un 2016. gadā ir samazinājies vidēji par vienu līdz diviem procentiem, kas ir nepietiekams uzlabojums.

«Tispol» dibināts 1992. gadā un tajā darbojas 28 Eiropas valstis. Viens no jaunākajiem organizācijas projektiem ir projekts «Edward», kura mērķis ir vismaz vienu dienu gadā ceļu satiksmes drošības līmeni pacelt tik augstā līmenī, ka bojā neietu neviens cilvēks.

Pērn akcija norisinājās 21. septembrī. Tajā piedalījās 32 valstis un kopumā šajā dienā notika 43 letālas avārijas 70 vietā. Šogad projekts notiks 19. septembrī Madridē un, kā norādīja «Tispol» pārstāve, 2019. gadā viņi labprāt redzētu dalībvalstu vidū arī Latviju.

Kā vēstīts, šodien Rīgas Motormuzejā norisinās Valsts policijas sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju un Eiropas ceļu policijas tīklu rīkotā starptautiskā konference «Ceļu satiksmes drošība, aktualitātes un izaicinājumi».

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Heņka

Tas nekas. Novembrī, kad varēs braukt ar stūri labajā pusē, viss atkal būs kā senāk.

pirms 2 gadiem, 2018.04.06 23:20

Latvijā un pasaulē

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju