Skaidras naudas darījumus ar nekustamo īpašumu un automašīnām plāno ierobežot līdz 1500 eiro 3

Ministru kabinets otrdien atbalstīja Finanšu ministrijas (FM) sagatavotos grozījumus likumā par nodokļiem un nodevām, kas paredz būtiski samazināt darījumu skaitu ar skaidru naudu.

Patlaban likumā paredzēts aizliegums veikt skaidrā naudā darījumus, kuru summa pārsniedz 7200 eiro neatkarīgi no tā, vai darījums notiek vienā operācijā vai vairākās operācijās. Tomēr Valsts ieņēmumu dienests (VID) nereti konstatē, ka nodokļu maksātāji meklē risinājumus, kā samazināt darījuma patieso apmēru, lai tādējādi varētu veikt savstarpējos norēķinus skaidras naudas veidā.

Tāpēc FM rosināja ēnu ekonomikas mazināšanas nolūkos šo summu samazināt līdz 3000 eiro. Ministrijas ieskatā, tādējādi tiks veicināta bezskaidras naudas lietošana darījumos, mazinot iespēju legalizēt nelikumīgi iegūtus naudas līdzekļus.

Tāpat likuma grozījumi paredz, ka fiziskajām personām, kas neveic saimniecisko darbību, nav atļauts veikt skaidrā naudā nekustamo īpašumu atsavināšanas darījumus un transportlīdzekļu atsavināšanas darījumus, kuru summa pārsniedz 1500 eiro.

Ieviešot šīs izmaiņas, FM 2019. gada budžetā plāno iekasēt 675 000 eiro, bet nākamajos gados – 900 000 eiro.

Paredzams, ka likuma grozījumi stāsies spēkā šogad maijā, bet pirms tam likumprojektam jāgūst atbalsts Saeimā.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka šogad no ēnu ekonomikas apkarošanas pasākumiem budžetā plānots iekasēt virs 20 miljoniem eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Vai tiešām ?

Atkal mani grib apzagt?

pirms gada, 2019.02.27 12:04

Grib apkarot ēnu ekonomiku. Tevi neapzog, taču liedz tev turpināt apzagt valsti (Tikai, DIEMŽĒL, mūsdienu sabiedrībā ir pieņemts nodokļus NEMAKSĀT, tāpēc visi domā, ka tā ir PAREIZI). TEORĒTISKI nodokļos samaksāto naudu varētu novirzīt gan pensijām, gan ārstu algām, gan pedagogiem. Protams, zināmi otkati kādam aizies, bet kopumā jau tā nav slikta lieta.

pirms gada, 2019.02.27 12:50

Atkal nē

Protams, izdomāt jau var daudz ko, lai apietu šo. Taču neaptēstie, lai maksā ;)

pirms gada, 2019.02.27 12:52

Latvijā un pasaulē

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju