Sabiedriskajā transportā būs jālieto mutes un deguna aizsegi 13

Sabiedriskajā transportā pasažieriem no šodienas jāvalkā sejas un deguna aizsegi, piemēram, sejas maska, respirators, šalle, lakats un tamlīdzīgi, portālu informēja Satiksmes ministrijas Komunikācijas nodaļā.
Atbilstoši valdības lēmumam Satiksmes ministrijas izstrādātais rīkojums par piesardzības pasākumiem sabiedriskajā transportā līdz ar citiem epidemioloģiski drošiem sabiedriskā transporta lietošanas noteikumiem paredz pienākumu pasažieriem sabiedriskajā transportā valkāt mutes un deguna aizsegu. Savukārt pārvadātājiem ir jānodrošina pasažieru informēšana par piesardzības pasākumiem audio vai vizuālā formātā transportlīdzekļos, interneta mājaslapās, pieturās, autoostās, stacijās un citviet.

Pasažieri tiek aicināti nepieciešamības gadījumā informēt citus pasažierus par noteiktajiem piesardzības pasākumiem, savukārt vadītāju, konduktoru vai atbildīgās valsts iestādes informēt par šo prasību neievērošanu.

Ministrijā skaidroja, ka transportlīdzekļu vadītāji vai vilcienu konduktori, ievērojot noteikto distanci, personas identificēšanai var lūgt noņemt mutes un deguna aizsegu tiem pasažieriem, kuri izmanto braukšanas maksas atvieglojumus.

Pārvadātāja pienākums ir informēt pasažierus par prasību lietot mutes un deguna aizsegu. Transportlīdzekļos, kur iekāpšana notiek pa priekšējām durvīm, vadītājs var atteikt iekāpšanu pasažieriem bez mutes un deguna aizsega. Transportlīdzekļu vadītāji vai vilcienu konduktori var aizrādīt pasažieriem un prasīt mutes un deguna aizsega lietošanu.

Atbilstoši valdības lēmumam republikas pilsētas pašvaldības var noteikt papildu nosacījumus pilsētu sabiedriskā transporta izmantošanai, tai skaitā nosakot mutes un deguna aizsega lietošanas kontroles pasākumus.

Satiksmes ministrijā norādīja, ka mutes un deguna aizsega lietošana ir tikai viens no pasākumiem, ko inficēšanās riska mazināšanai var veikt katrs pasažieris un ir pašu pasažieru veselības interesēs.

Vienlaikus pasažieri aicināti izmantot sabiedrisko transportu būtiskos gadījumos, izvēlēties braucienu laikā, kad sabiedriskajā transportā ir mazāk pasažieru, pēc iespējas ievērot divu metru distanci un transportlīdzekļa salonā vispirms ieņemt tās sēdvietas, kas atrodas pamīšus vai vienu sēdvietu izlaižot no jau aizņemtajām sēdvietām.

Ministrijā skaidroja, ka pasažieru pārvadātājiem ir jāuzrauga pasažieru skaits transportlīdzekļa salonā un maršrutu reisu izpildē jānorīko transportlīdzekļi ar atbilstošu ietilpību, pēc iespējas ierobežojot mikroautobusu izmantošanu pasažieru pārvadājumos. Kur tas iespējams, pārvadātājiem jāorganizē pasažieru izvietojums transportlīdzekļa salonā tā, lai pasažieri vispirms aizņemtu sēdvietas pamīšus vai vienu sēdvietu izlaižot, un, kur to pieļauj pasažieru skaits, sēžot vai stāvot ievērotu divu metru distanci (izņemot vienas mājsaimniecības locekļus un pasažierus ar bērniem). Pārvadātājiem tāpat ir jānodrošina transportlīdzekļa vadītāja distancēšanās no pasažieriem un jāveic transportlīdzekļu salonu dezinficēšana.

Ministrijā norādīja, ka par rīkojumu ir informēti pārvadājumu organizētāji.

Autotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone pauda, ka no 12.maija vairs nebūs spēkā nosacījums par pasažieru skaita ierobežošanu vienā sabiedriskajā transportlīdzeklī, pārdodot biļetes ne vairāk kā 50% no sēdvietu skaita, tomēr, kur tas iespējams, pasažieriem autobusa un vilciena salonā vispirms jāieņem sēdvietas pamīšus, ievērojot divu metru distanci vienam no otra. Tāpat, ja autobusa vadītāja kabīne nav nodalīta no pārējā autobusa salona, pasažieri nevarēs ieņemt sēdvietas, kas atrodas aiz šofera.

Plone norādīja, ka, rūpējoties par pasažieru drošību un veselību, pārvadātāji katru dienu dezinficē transportlīdzekļus, īpašu uzmanību pievēršot virsmām, kurām pasažieri biežāk pieskaras. Vairāki pārvadātāji autobusos nodrošina roku dezinfekcijas līdzekļus.

Autotransporta direkcija aicina pasažierus izvērtēt brauciena nepieciešamību un, ja ir iespējams, izvēlēties citas pārvietošanās alternatīvas.

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja pasažieru un kravu pārvadājumu jomā. Tās darbība galvenokārt saistīta ar sabiedriskā transporta - pasažieru pārvadājumu ar autobusu un vilcienu - plānošanu, licenču izsniegšanu kravu un pasažieru komercpārvadājumiem un atļauju izsniegšanu starptautisko pārvadājumu veikšanai.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Njā

Otrais vai trešais raksts par vienu un to pašu?

pirms 24 dienām, 2020.05.12 09:00

visi

ar melniem lakatiem kā laupītāji.

pirms 24 dienām, 2020.05.12 11:51

nav teikts

Vari siet arī puķainu vai rūtainu.

pirms 24 dienām, 2020.05.12 13:38

menn

-ta lai mums izdala visiem taas maskas , kopaa ar bileteem, kapjot autobusaa. ta bus jums maskas. taa jau pa biletem maksajam augstu summu, nevar maskas pa kapeikaam mums piešķirt!?

pirms 24 dienām, 2020.05.12 12:57

womenn

Kā tad, autobusa vadītājs vispirms izmetīs masku pa durvīm, pēc tam tu to uzvilksi un pirksi biļeti!

pirms 24 dienām, 2020.05.12 13:22

Khem

-> menn
Izlasi rakstu. Nav prasība lietot maskas, vari kaut vai aptīt šalli vai lakatu.

pirms 24 dienām, 2020.05.12 13:31

nekā personīga

Tas latvietim-parastajam raksturīgs - uzrakstām komentāru par to, kas ienāk prātā, un tad izlasām rakstu, galvenais, ka sirds un smadzenes ir atvieglotas.

pirms 24 dienām, 2020.05.12 13:37

kaija

Kādas tik evanģēlības neizdomā !
Pasaules varenie - masonu brālība smīn un smejas par to, cik tālu cilvēce ir gatava nonākt.
Interesanti, kas būs nākamais izdomājums.

pirms 24 dienām, 2020.05.12 14:26

Lido mana kaija, lido tālumā

Evanģēlijs - vēstjums , prieka vēsts, tik daudz saprotu, bet kas ir evanģēlības,no kāda vārda tu to atvasināji, vai pati izdomāji? Paskaidro, lūdzu, kas ir evanģēlības- tas ir kas labs vai slikts , kas ar to domāts? Jā , tiešām interesanti, kas būs nākošais jaunvārds, ko tu izdomāsi, bet dod pie reizes arī skaidrojumus, lai varam sekot tavam augstajam domu lidojumam.

pirms 23 dienām, 2020.05.12 19:19

putniņ,

Evanģēlības un everģēlības ( pekstiņi) nav viens un tas pats, varbūt izmanto savos rakstos vārdus, kuru nozīmi tu saproti.

pirms 23 dienām, 2020.05.12 19:25

Žagata

Kāda tam nozīme, kādos vārdos nosauc šo cilvēku čakarēšanu uz visas Zemeslodes? Tik tiešām interesanti - kādu slimību, vīrusu, epidēmiju vai kaut ko līdzīgu izdomās nākošajā reizē, lai izdomātāji varētu pasmieties par centību iedomas izpildīšanā.

pirms 23 dienām, 2020.05.13 09:17

OOO

Parādījās arī te konspirāciju teoriju piekritēji. Turu īkšķus, ka tu vai kāds tavs tuvinieks saslims, tad redzēsim, cik tas viss ir izdomāts.

pirms 23 dienām, 2020.05.13 11:19

aita

sāks domāt tad kad viņu vedīs vakcinēt.

pirms 22 dienām, 2020.05.13 15:25

Latvijā un pasaulē

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju