Politiķi atbalsta virzību no nākamā gada palielināt minimālo algu līdz 500 eiro 6

Koalīcijas nodokļu politikas attīstības komitejā šodien konceptuāli iezīmējies atbalsts virzībai uz minimālās algas celšanu līdz 500 eiro no 2020.gada, nevienam neizsakot iebildumu pret šādu iespēju, šodien žurnālistiem pastāstīja Saeimas deputāts Krišjānis Feldmans (JKP).

Politiķis gan reizē uzsvēra, ka lēmums šajā jautājumā vēl nav pieņemts un ka par to vēl gaidāma saruna sadarbības sanāksmē.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja attīstības komitejas sēdes vadītājs Ints Dālderis (JV), sanāksmē uzklausīti Finanšu ministrijas scenāriji par minimālās algas celšanu līdz 470, 500 vai 550 eiro, reizē nekādi lēmumi šajā jautājumi vēl nav pieņemti.

Dālderis norādīja, ka attīstības komitejā lēmumus netiek pieņemti, jo lēmumu pieņemšana ir valdības ziņā. Līdz ar to pašlaik šis jautājums ir izrunāts, lai tālāk to apspriestu politiskajos spēkos un septembrī par to spriestu valdībā, arī uzklausot sociālos partnerus.

Politiķis skaidroja, ka neviens no politiķiem neiebilda, ka minimālā alga nākotnē ir jāceļ, bet lēmumi par laika termiņu vai naudas apmēru netika pieņemti. Viņš norādīja, ka pēdējos 10 gadus ir izmantota pieeja, ka minimālā alga ir 40-44% no vidējās algas un minimālā alga 500 eiro iekļautos šādā scenārijā.

Reizē tika apspriests jautājums par minimālās algas celšanas ietekmi arī uz Latgales uzņēmējdarbību, kur vidējā alga ir mazāka nekā vidēji valstī.

Minimālās algas celšana nedrīkst notikt tikai ar politisku lēmumu, šis jautājums noteikti jāskata Nacionālajā trīspusējā sadarbības padomē (NTSP) un jāsaskaņo gan ar darba devējiem, gan darba ņēmējiem, aģentūrai LETA pauda Latvijas Darba devēju konfederācijā (LDDK). Darba devēju ieskatā būtu jāvirza jautājums par atšķirīgu minimālo algu dažādās nozarēs, taču to var risināt tikai ar koplīgumu palīdzību.

Pašlaik minimālā alga Latvijā ir 430 eiro.


Pievieno komentāru

Komentāri 6

Aha aha

Absolūti nepārdomāts priekšlikums vispār. Viss ko šī algu pacelšana panāks ir tikai cenu kāpums, lai uzņēmumi spētu šo minimālo algu nodrošināt, no kā rezultātā labums nevienam. Nē, protams labums būtu lēmuma pieņēmējiem, jo viņu atalgojums ir sasaistīts ar minimālo algu...

Jāsāk ar neapliekamā minimuma pacelšanu līdz minimālās algas līmenim un tad pēc tam var domāt par minimālās algas celšanu.

pirms gada, 2019.07.16 11:46

Nezinīšiem domē

Ļoti daudz darbinieki Bauskas pašvaldības iestādēs saņem minim.algas.Uz ''rokas''tas ir 350 eiro.Viņi vairāk nav nabagi,bet UBAGI.

pirms gada, 2019.07.16 12:23

Par tām algām

Ne jau algas nepieciešams palielināt, bet gan cenas visam samazināt! Ja "ceļ" algas, tātad "kāps" atkal visam cenas un būs vēl lielāka nabadzība!

pirms gada, 2019.07.16 13:04

Andrito

Cenas, diemžēl, nevar tā ņemt un maģiski visam samazināt, lai cik ļoti arī gribētos.

pirms gada, 2019.07.16 15:50

Laps.

Atkal lielākie ieguvēji būs augsto plauktu ierēdņi,jo viņu algas ir minimālā reiz koeficients.

pirms gada, 2019.07.17 21:08

P

Sāku jau uztraukties,bet atkal viss ir iebrauktajās risēs.

pirms gada, 2019.07.30 14:21

Latvijā un pasaulē

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju