Policija piemērojusi līdz šim bargāko sodu par fiziskās distancēšanās prasību neievērošanu 9

Valsts policija (VP) kādam vīrietim Alūksnē piemērojusi 1000 eiro naudas sodu par atkārtotu fiziskās distancēšanās prasību neievērošanu, un šī ir līdz šim bargākā sankcija, kas piemērota kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas, aģentūra LETA noskaidroja VP.

No 13.marta līdz 8.aprīlim VP kopā ar pašvaldību policijām ir veikusi kopumā 23 945 pārbaudes un noformējusi 278 administratīvā pārkāpuma protokolus par ārkārtējās situācijas ierobežojumu un aizliegumu neievērošanu.

No tiem 79 gadījumos fiksēta pašizolācijas noteikumu neievērošana, bet 199 - pulcēšanās, fiziskās distancēšanās un noteiktā darba laika neievērošana. 121 protokols ir tieši par fiziskās distancēšanās neievērošanu, kad nav ievērota formula "2 un 2" jeb savstarpējā divu metru distance un ne vairāk kā divas personas.

Šajā laikā policija ir konstatējusi vairākus gadījumus, kad personas atklāti un rupji neievēro noteiktos ierobežojumus, īpaši fizisko distancēšanos, un neņem vērā vairākkārtīgus policijas brīdinājumus.

Vienā gadījumā kāds vīrietis, kurš jau iepriekš sodīts ar 50 eiro naudas sodu, atkārtoti pārkāpis šos pašus ierobežojumus - divu metru fizisko distancēšanos.

Otrajā reizē par šī vīrieša izteikto vēlmi neievērot noteikumus policijai ziņoja kāds tirdzniecības centrs. Policijai ierodoties notikuma vietā, vīrietim nu jau piemērots 300 eiro naudas sods, jo pēc atkārtota brīdinājuma, vīrietis turpinājis paziņot, ka viņam "uzspļaut uz šiem noteikumiem".

Tāpat līdzīgs gadījums ir konstatēts 8.aprīlī, Alūksnē kādai četru cilvēku kompānijai, kura neievēroja fizisko distancēšanos, piemērots kopumā 1450 eiro liels naudas sods. Trim vīriešiem katram piemērots 150 eiro naudas sods, bet ceturtajam kompānijas loceklim - 1000 eiro sods.

Neskatoties uz to, ka tieši šis vīrietis jau iepriekšējās dienas ir vairākkārtīgi brīdināts par nepieciešamās distances ievērošanu, jo regulāri uzturējies ciešā citu cilvēku klātbūtnē publiskās vietās, viņš atkārtoti ignorēja policijas brīdinājumus, kā arī minēja, ka turpinās tos neievērot, sodu skaidro VP.

Patlaban pārējo piemēroto sodu amplitūda ir no 10 līdz 450 eiro, lielākajā daļā gadījumu pārkāpējiem ir piemērots desmit eiro naudas sods.

Administratīvo pārkāpumu kodekss par ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu paredz naudas sodu fiziskajām personām no 10 līdz 2000 eiro, bet juridiskajām personām - no 140 līdz 5000 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

hy

Lūgums policijai - informēt par situāciju Bauskā.Kā policija kontrolē notiekošo uz ielām,pagalmos,skvēros?
Kādi sodi piemēroti pārkāpējiem,kuru diemžēl netrūkst...?

pirms mēneša, 2020.04.10 13:39

Upsis

Esmu novērosis,ka nekontrolē ciemiņi visiem brauc,slēgtajos laukumos tāpat spēlējas un uzturas. Skumji. Pēc Lieldienām būs liels saslimušo skaits un Kariņa cerības,ka Jāņos svinēs ģimenes kopā pagaisīs. Diemžēl.

pirms mēneša, 2020.04.10 15:53

blin

Ko te var ākstīties???Kad sāks tos laukuma slīpētājus drindelēt???Cik viņi kopā sabrauc ar mašīnām??cik sēž mašīnās??Ko Pašvaldība tukšā???????"""

pirms mēneša, 2020.04.10 18:33

verotājs.

Pašvaldības gemoroji,izbrauc no rītiem uzpīpē,un aizbrauc,kad vajaga pa naktīm,vakariem kontrolēt nau neviena......Diemžēl mūsu likumsargi čomojas

pirms mēneša, 2020.04.10 18:35

Duduu

Priecājieties, ka mēs vēl varam kur iziet/izbraukt ja nepieciešams. Bet bezatbildīgas uzvedības dēļ, visiem būs jābūt mājās karantīnā slims vai vesels. Neraustam to kaķi aiz ūsām! Novērtējam to kas ir tagad atļauts, bet neizmantojam pārpārēm.

pirms mēneša, 2020.04.11 08:11

INGA

Piekrītu komentētājiem,neesmu gan redzējusi nevienu policistu ne RIMI,ne Maksimas tuvumā,varēja jau vismaz pa dienu nobraukt,un apskatīties,kas notiek.Varbūt,kad mūsu policistiem nav jākontrolē,viņi paļaujās uz mūsu godaprātu,un cer,ka esam disciplinēti

pirms mēneša, 2020.04.11 13:43

To Inga

Inga nerakstiet muļķības...policistiem visā Latvijā ir jāuzrauga,lai ievēro noteikumus un Bauskas policija nav izņēmums. Tagad jau ir redzams,ka cilvēki ir ļoti bezatbildīgi.Jo ne jau velti paluelināja soda apmērus

pirms mēneša, 2020.04.11 16:39

Linga

Nu Rimi un Maxima jau nav vietas, ko būtu iespējams izkontrolēt.
Taču vai tiešām ir jānotiek tirdziņiem pie tā paša Rimi? Tos jau nu gan varēja uz šo brīdi atcelt.

pirms mēneša, 2020.04.14 08:50

P

Paldies "Bauskas Dzīvei"par to,ka katru dienu nežļembī vīrusu.

pirms mēneša, 2020.04.16 15:06

Latvijā un pasaulē

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju