Pedagogu arodbiedrība sāk streika procedūru 21

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padome šodien nolēma sākt streika procedūru, jo nav guvusi pārliecību, ka valdība šogad izpildīs pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku.
Tas nozīmē, ka tuvākajās nedēļās LIZDA reģionālajās arodorganizācijās tiks lemts par atbalstu streikam, tā iespējamo formātu un laiku. Pēc tam notiks LIZDA padomes sēde, kas plānota 17.aprīlī. Pagaidām tiek pieļauta iespēja streiku rīkot septembrī, taču par tā konkrētu norises formu un laiku vēl tiks lemts.

LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga padomes sēdē, kurā piedalījās arī izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP), paziņoja, ka no plāna, kuru arodbiedrībai piedāvāja valdošā koalīcija, nevarot gūt pārliecību par nepieciešamā finansējuma iegūšanas iespējām līdz šī gada septembrim.

Uzrunājot ministri, Vanaga sacīja: "Mēs gribam palīdzēt Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM). Negribam pieļaut to, ka izglītības resors tiek izpurināts." Viņa piebilda, ka arodbiedrība vēlas sajust, ka Šuplinska "ir arī pedagogu ministre".

Šuplinska, skaidrojot savu pozīciju grafika izpildes jautājumā, vairākkārt uzsvēra, ka "viņai un IZM naudas nav". Viņa pauda, ka valdībai un Saeimai ir jādod signāls par to, ka tiek sakārtota sistēma.

Ministre pārmeta arodbiedrībai nevēlēšanos iesaistīties reformās, norādot uz "mājasdarbiem", kas būtu jāizpilda skolotājiem.

Arodbiedrības padomes dalībnieki, klausoties ministres stāstītajā, vairākkārt ar izsaucieniem norādīja uz, viņuprāt, neprecizitātēm un nepareizu informāciju Šuplinskas teiktajā. Uz to Šuplinska atbildēja, ka viņa "atkal pārliecinās, ka pedagogi ir visnedisciplinētākā publika".

Pēc ministres aiziešanas Vanaga žurnālistiem pauda nostāju, ka ministres pozīcija apgrūtina sadarbības veicināšanu. Vanaga šodien neesot guvusi pārliecību par to, ka Šuplinska varētu būt "pedagogu ministre".

Kā ziņots, līdzekļus pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika izpildei valdības un Saeimas pārstāvji sola atrast līdz maija vidum, pēc tam grozot 2019.gada budžetu, tādējādi 1.septembrī nodrošinot pedagogu algu pieaugumu. Pedagogu algām no nepieciešamajiem aptuveni 9 miljoniem eiro pašlaik ir atrasti 1,7 miljoni eiro. Atlikušo naudu tiek piedāvāts meklēt kopīgā sadarbībā.

Šuplinska pēc iepriekšējās pušu tikšanās tika stāstījusi, ka puses vienojušās par sadarbību, sagatavojot grozījumus 2019.gada valsts budžeta otrajam lasījumam. Likumprojektā otrajam lasījumam tiks iestrādāta apņemšanās nodrošināt pedagogu algu pieaugumu, ja būs izpildījušies vairāki nosacījumi, tostarp noticis darbs pie skolu tīkla sakārtošanas.

Tā kā 2018.gadā tika pieņemts lēmums, ka jāpiepildās indikatīvajiem rādītājiem, IZM precizēs skolu tīkla optimizācijas un efektivizācijas redzējumu, to nenosaucot konkrētos skaitļos, bet gan darbos, teica Šuplinska.

Iecerēts, ka IZM 29.martā saņems pašvaldību izstrādātās skolu tīkla un izglītības stratēģijas, 17.aprīlī ieplānoti semināri ar izglītības pārvaldēm, tajos analizējot pirmos datus, mēneša beigās notiks reformu plānu saskaņošana ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, savukārt 14.maijā IZM prezentēs skolu tīkla un pamatvajadzību groza modeli izglītības sistēmai kopumā, pastāstīja ministre.

Pievieno komentāru

Komentāri 21

fuuuu

Kā man tie pedagogi ar saviem streikiem ir noriebušies.
Viņiem nekad nav labi un izskatās ka arī nebūs.

pirms gada, 2019.03.28 15:53

Daca

Malači.Tik uz priekšu!

pirms gada, 2019.03.29 12:34

Tante

Izrādās, ka pedagogiem arī jāpilda mājasdarbi - jāveic reformas un jādomā, kā efektivizēt skolu tīklu. Nu brīnumi!

pirms gada, 2019.03.29 17:49

Aivars

Pedagogi uz priekšu kas jūs sliktāki par ārstiem kuriem grūž kā caurā maisā

pirms gada, 2019.03.29 20:15

Aivaram

Protams,ka labāki par ārstiem.Tas tā.Viņi nepadomā,ka pašiem būs vajadzīga ārstu palīdzība.Pedagogi laikam nesaprot,ka veselība ir pirmajā vietā.Tāpēc sauklis-dodiet mums pēc grafika.Ja kādreiz paskatītos ziņas,redzētu,ka medicīnas aprūpe mūsu valstī,ja tā var teikt iet uz galu.Kā var tik kategoriski pieprasīt sev algas pielikumu.Nesaprotu un vēlreiz nesaprotu.

pirms gada, 2019.03.31 16:46

Oma

Uz priekšu.Plēsiet ko varat izplēst.Gan jau mēs pārējie kaut kā izdzīvosim,Savilksim siksnas stingrāk.Un nav jau katra nieka dēļ pie ārsta jāskrien pašam un ar savu bērneli arī.Galvenais,lai jums būtu šinī valstī.Jau iepriekš atvainojos.Jūs jau tagad prasāt atvainošanos,ja nepatīk jūsu nostāja.

pirms gada, 2019.03.30 21:22

pedagogs

Es ar savu algu nemaz nevaru iet pie normāla ārsta, jāgaida uz izmeklējumiem vairāk kā pus gads ar ļoti lielām sāpēm. Diemžēl, es neesmu vienīgā.

pirms gada, 2019.04.05 08:19

tam pedagogs

Šodien pie ārstiem bērni gaida vairāk kā pusgadu.Tāpēc mīļā pedagoģe pirmajā vietā ir jāliek medicīna mūsu valstī,bet jūs jau paši to negribiet.Tā kā nevajag gausties.Dēļ jūsu piketiem un streiku draudiem cietīs visi-bērni,veci cilvēki.

pirms gada, 2019.04.06 12:29

pedagog

Ja Jūs ar savu algu nevarat aiziet pie ārsta,tad ko lai dara tie,kas saņem minimālo algu,vai pārtiek gandrīz ne no kā.Aptiekā prasa bērnam lētāko sīrupu klepum,labi zinot,ka tas nepalīdzēs.Ko jūs te varat čīkstēt.

pirms gada, 2019.04.06 21:54

nu ziniet

Ļoti;ļoti daudziem tā naudiņa ir 3reizes mazāka ,bet pie ārstiem jāiet.Riejas klausīties jūsu blaušanā.

pirms gada, 2019.04.05 12:02

pedagogs

Nu tad neklausies!

pirms gada, 2019.04.06 06:38

nu tad neklausies

Klausies vai neklausies,informācija ir visapkārt.Tā ir nokaitinājusi cilvēkus.Pedagogu prestižs ir krities.Ļoti daudzi pedagogi nebrauc uz piketiem,saprotot situāciju valstī,bet tie,kuri brauc,liek domāt,ka visi ir tādi.Skumji,ka pāris tūkstoši cilvēku pie saeimas nama uzliek zīmogu visiem.

pirms gada, 2019.04.07 09:44

Pedagogs

Nāc uz skolu strādāt, paliksi stāvus bagāts. Varēsi iet pie ærsta 3xdienā!

pirms gada, 2019.04.09 12:23

Stāvus bagāts!

Stāvus bagāts nepaliksi,bet pie ārsta un uz teātra izrādēm,atvaļinājuma laikā paceļot gan varēsi.

pirms gada, 2019.04.10 06:20

doma

tas ir teātris, visus pedagogus nemaz nelaiž, no katras skolas izvirza dažus pārstāvjus un tusiņš notiek. Kas ticis drusku augstāk par skolotāju saņem ļoti labas algas.

pirms gada, 2019.04.11 13:24

doma

tas ir teātris, visus pedagogus nemaz nelaiž, no katras skolas izvirza dažus pārstāvjus un tusiņš notiek. Kas ticis drusku augstāk par skolotāju saņem ļoti labas algas.

pirms gada, 2019.04.11 13:24

Kas nelaiž

Nopelnīsi skolā tūkstošus, varēsi braukt, kur acis rāda! Skolā tak maksā milzīgas algas ne par ko. Kāpēc tad visi neskrien uz skolu strādāt, bet meklē darbu par minimālo algu?

pirms gada, 2019.04.12 11:39

Ko raustas

Kas ir savas algas paslēpuši beidzot un aidā čīkstēt?
Skolotājs uz rokas saņēma ap 600/800eiro un tagad no pašvaldības lapas izņēma lai ir iemesls pakaukt vēl.

pirms gada, 2019.04.25 15:30

Aija

Ko var ņemties, informācija par algas apmēru pieejams VID mājas lapā. Dažam labam alga gadā sastāda 20,8 tūkst. EUR. Nezināju, ka tas ir maz.. izskatās ka mūs čakarē! Būs laikam linki jāsaliek ar šiem nabagiem!

pirms gada, 2019.04.26 17:33

marts

Mazas algas direktoriem,bez viniem var iztikt.

pirms gada, 2019.04.27 11:13

Maija

Lai sāk vienreiz cilvēcīgi strādāt!Vienīgais ko grib tas ir naudu.

pirms gada, 2019.04.27 14:37

Latvijā un pasaulē

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju