Pēc rudens brīvlaika 7.-12.klašu skolēni nedēļu mācīsies attālināti 7

Pēc rudens brīvlaika, no 26.oktobra līdz 30.oktobrim, mācību process 7.-12.klašu audzēkņiem notiks attālināti, paredz valdībā apstiprinātie grozījumi noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai".

Minētajā nedēļā mācības notiks attālināti vispārējās pamatizglītības programmas un vispārējās vidējās izglītības programmas 7.-12.klases skolēniem, lai mazinātu Covid-19 izplatību izglītības iestādēs.

Izņēmums šai normai ir sociālās korekcijas izglītības iestāde "Naukšēni".

Grozījumus izstrādājusi Veselības ministrija (VM), kas skaidro, ka tieši šīs vecuma grupas izglītojamie ir saistīti ar augstāko Covid-19 izplatības risku. Tāpat šajā vecumā bērniem nav jānodrošina nepārtraukta pieaugušo uzraudzība, tādēļ tieši šai vecuma grupai noteikt attālinātās mācības ir optimālākais pasākums Covid-19 ierobežošanai izglītības iestādēs, uzskata ministrijā.

Tāpat, lai ierobežotu Covid-19 izplatības riskus izglītības iestādēs un mazinātu to, ka pēc saskares ar inficētu personu izglītojamie ir spiesti atrasties mājas karantīnā un kavēt mācības, noteikts, ka no 26.oktobra līdz 30.oktobrim klātienē notiek tikai individuālās interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmas apguve.

Tāpat valdības atbalstītie grozījumi paredz, ka koledžām un augstskolām jāinformē Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD), ka iestāde īsteno mācības attālināti, ja koledžas un augstskolas darbībā studējošam vai personālam SPKC noteicis obligātus pretepidēmijas pasākumus.

Pieņemtie grozījumi nosaka, ka noteiktajos gadījumos koledža un augstskola nosaka kārtību, kādā izglītības programmu vai tās daļu var īstenot attālināti, un tām operatīvi jāsniedz informācija IKVD arī ja atbilstoši koledžas vai augstskolas lēmumam, izglītības process tiek īstenots attālināti, jo pašvaldības administratīvajā teritorijā, kur atrodas koledža vai augstskola, vai teritorijās, ar ko tā robežojas, novērojams Covid-19 infekcijas izplatības pieaugums vai saglabājas augsti infekcijas izplatības rādītāji.

Līdz šim bija noteikts, ka koledža un augstskola nosaka kārtību, kādā izglītības programmas kursa vai moduļa daļu var īstenot attālināti, un attālināti īstenojamās daļas apjomu. Tādi būs gadījumi, kad, piemēram, studējošajam vai darbiniekam SPKC noteicis obligātus pretepidēmijas pasākumus.

Tāpat arī gadījumos, kad pašvaldības administratīvajā teritorijā, kur atrodas koledža vai augstskola, vai teritorijās, ar ko tā robežojas, novērojams Covid-19 infekcijas izplatības pieaugums vai saglabājas augsti infekcijas izplatības rādītāji.

Minētajos gadījumos izglītības process īstenojams attālināti atbilstoši koledžas vai augstskolas lēmumiem par to, kā tieši tas veicams.

VM skaidro, ka joprojām ir novērojama Covid-19 izplatība izglītības iestādēs. Šobrīd skartas ir 59 izglītības iestādes, un 13 no tām ir novērojama iekšējā infekcijas izplatība - reģistrēti pieci un vairāk saslimšanas gadījumi.

Kopumā visās izglītības iestādēs ir reģistrēts 261 saslimšanas gadījums un 40% no tiem ir izglītības iestāžu darbiniekiem, tai skaitā pedagogiem.

Noteikumi stāsies spēkā 14.oktobrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Ww

Arī visi pedagogu kursi jāatceļ,vai arī attālināti.
Citādi braukā te visādi lektori un ievazā visu.

pirms mēneša, 2020.10.13 20:17

Es

Visu ciet un miers!
Kādi kursi?Kādas ekskursijas?
Mierā!

pirms mēneša, 2020.10.13 21:23

P

Klātienē TIKAI 9 un 12 klases !

pirms mēneša, 2020.10.14 13:30

mamma mia

Dievs esi žēlīgs, apželojies un dod prātu: reņģēdājiem - covididiotiem

pirms mēneša, 2020.10.14 19:53

Hilda

Kādas attālinātās mācības- septītajai klasei,kuri mācās pēc jaunās kompetenču izglītības līdz šim nav grāmatu vairākos mācību priekšmetos. Kā šie bērni lai mācās??? Kāpēc jācieš visiem? Lai attālināti mācās tās skolas kur ir covids nevis visas skolas.

pirms mēneša, 2020.10.14 23:24

Koks

Mums pedagogi no dzelzss.
Kursos iet,ekskursijās braukā,viss kārtībā.

pirms mēneša, 2020.10.15 21:50

Mammai miai

Tu stulbā govs noskaties ierakstu par Daudziņas vidusskolu,kur slimi bērni un ko nabaga vecāki pārdzīvo.
Kur var būt tāds stulbums.Izbeidz izplatīt dezinformāciju.

pirms mēneša, 2020.10.16 08:25

Latvijā un pasaulē

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju