Obligātas ziemas riepas

Ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka no 1. decembra visiem transportlīdzekļiem obligāti jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām. Šī prasība ir spēkā līdz 1. martam.

Ance Rozīte, Valsts policijas sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste, informē, ka no 1. decembra līdz 1. martam visiem transportlīdzekļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas, obligāti jābūt aprīkotiem ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos. Ja transportlīdzeklis nav aprīkots ar sezonai atbilstīgām riepām, no autovadītāja var iekasēt 30 eiro soda naudu.
Šoferiem jāievēro, ka vieglajam auto minimālais protektora dziļums ir četri milimetri. Ieteicams neizmantot riepas, kas vecākas par pieciem sešiem gadiem.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš, iestājoties ziemai, aicina autovadītājus mainīt domāšanu: «Lai braukšana ziemā būtu droša, liela nozīme ir ziemas riepām. Tomēr drošība uz ceļa palielināsies tikai tad, ja pilnīgi visi auto, kas piedalās satiksmē, būs aprīkoti ar atbilstīgām ziemas riepām. Tehniskajās apskatēs katru ziemu apmēram septiņiem procentiem vieglo automašīnu tiek konstatētas ziemai neatbilstīgas riepas.»

Valsts policijas statistika liecina, ka šo prasību ignorētāju skaits sarūk.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju