No šodienas Latvijā atļauts pulcēties līdz 25 cilvēkiem 4

No šodienas Latvijā mazināti ierobežojumi virknē jomu, tostarp atļauts pulcēties līdz 25 cilvēkiem.

Ministru kabinets 7.maijā ārkārtas sēdē lēma Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijā izsludināto ārkārtējo situāciju pagarināt līdz 9.jūnijam, vienlaikus lemjot par būtisku dažādu ierobežojumu atvieglošanu.

Tajā pašā laikā iedzīvotājiem arī turpmāk stingri būs jāievēro visi fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskie drošības pasākumi.

Ar valdības lēmumu no šodienas atļauta pulcēšanās iekštelpās un ārtelpās līdz 25 cilvēkiem organizētos publiskos un privātos pasākumos, kā arī sapulcēs, gājienos un piketos, ja būs iespējams nodrošināt savstarpējo divu metru distanci un pārējos epidemiologu noteiktos drošības noteikumus. Tāpat atļauta organizēta reliģisko darbību veikšana.

Pasākumu norises ilgums ārtelpās nebūs ierobežots, taču iekštelpās tas nedrīkstēs pārsniegt trīs stundas. Organizatoram būs jānodrošina arī ierobežojumu ievērošana un dezinfekcijas līdzekļu pieejamība.

Pasākumos, kuros apmeklētājs piedalīsies, atrodoties vieglajā transportlīdzeklī, netiks piemērots noteiktais cilvēku skaita ierobežojums.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs varēs apstiprināt pasākumus sociālās un fiziskās distancēšanās nodrošināšanai, kas jāievēro, organizējot sapulces, gājienus un piketus. Savukārt kultūras ministram būs tiesības reglamentēt kārtību, kādā kultūras institūciju darbībā ievērojami fiziskās distancēšanās un dezinficēšanas prasību ievērošana kultūras institūcijās, piemēram, bibliotēkās, muzejos u.c. vietās.

Neievērojot divu metru distanci, vienlaicīgi pulcēties publiskās iekštelpās un ārtelpās joprojām varēs ne vairāk kā divas personas vai arī personas, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā, vecāks un viņa nepilngadīgie bērni, ja viņi nedzīvo vienā mājsaimniecībā vai arī personas, kuras veic darba vai dienesta pienākumus.

Jau ziņots, ka valdība iepriekš lēma no 13.marta līdz 14.aprīlim valstī izsludināt ārkārtējo situāciju, kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu. 7.aprīlī Ministru kabinets pieņēma lēmumu pagarināt valstī ārkārtējo situāciju līdz 12.maijam, bet 7.maijā tika pieņemts lēmums pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 9.jūnijam, vienlaikus paredzot virkni ierobežojumus mīkstinošu pasākumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Pitekantrops

Komentārs nedaudz ne par šo tēmu, bet tomēr zināmā mērā par šo tēmu.

Vai tiešām Tastes un Country festivāla organizētāji arī pēc šāda notikumu pavērsiena vēl cer, ka pasākumu būs iespējams rīkot? Man būtu dziļi vienalga, ja vien abos šajos pasākumos nebūtu pašvaldības piešprice (protams, kam lielāka, kam mazāka). Pagaidām izskatās, ka pasākumu rīkotāji, cerot uz kaut kādu neticamu veiksmi un laicīgi neko neatceļot, panāks tikai to, ka visas naudas, kas jau ir iemaksātas viņi vairs atgūt nevarēs, respektīvi daļu savu nodokļu mēs būsim izmetuši miskastē.

pirms 4 mēnešiem, 2020.05.12 08:59

nepiekrītu

Miskastē gan nekas netiks izmests, kādam kaut kas tiks samaksāt par neko.

pirms 4 mēnešiem, 2020.05.12 13:55

Likantrops

Redz, ka tieši raksts par to, ka Coutry organizētāji tomēr ir pamodušies un pārceļ uz nākamo gadu.
Interesanti zināt, ko gaida Tastes organizatori?

pirms 4 mēnešiem, 2020.05.12 16:20

ieziemietis

Paldies atļāvējiem par atļaušanu!

pirms 4 mēnešiem, 2020.05.13 13:05

Latvijā un pasaulē

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju