No 1.augusta varētu mīkstināt kultūras pasākumu apmeklētāju distancēšanās prasības 5

No 1.augusta kultūras pasākumos varētu mīkstināt distances prasības apmeklētājiem, paredz otrdien Ministru kabinetā iesniegtie Kultūras ministrijas (KM) izstrādātie grozījumi noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai".

KM skaidroja, ka, lai nodrošinātu savlaicīgu izpārdoto pasākumu biļešu maiņu, atsākoties kultūras pasākumu organizatoru, tai skaitā valsts un pašvaldību teātru, Latvijas Nacionālās operas un baleta, kā arī koncertorganizāciju un privāto pasākumu organizatoru rudens sezonai, ir nepieciešams noteikt jaunu regulējumu distancēšanās pasākumiem, saskaņā ar kuru šāda biļešu maiņa var tikt īstenota.

Pēc konsultācijām ar Veselības ministriju KM izstrādājusi grozījumus noteikumos, ar kuriem rosināts neattiecināt prasības par minimālās platības nodrošināšanu - četri kvadrātmetri - vienai personai uz pasākumiem muzejā, bibliotēkā, kultūras centrā, izstāžu zālē, brīvdabas estrādē, teātra ēkā, koncertzālē, kinoteātrī un šo vietu ārtelpā, kuru laikā apmeklētāji atrodas fiksētās, personalizētās sēdvietās.

Vienlaikus šajos pasākumos blakus sēdvietās varēs atrasties ne vairāk kā divas personas, kas nav vienas mājsaimniecības locekļi, un ne vairāk kā četras personas, kas ir vienas mājsaimniecības locekļi.

Tāpat paredzēts, ka starp katrām blakus esošajām - attiecīgi divām vai četrām sēdvietām - tiek nodrošināta viena metra distance vai aizsargbarjera. Pametot sēdvietu, personai būs jāievēro divu metru distancēšanās nosacījumi.

KM piebilda, ka dati par personalizētajām sēdvietām tiks glabāti vienu mēnesi, lai nodrošinātu, ka epidemiologi nepieciešamības gadījumā varētu noskaidrot kontaktpersonas.

Vienlaikus joprojām spēkā saglabāsies prasība nodrošināt nepieciešamos piesardzības pasākumus kultūras norišu laikā.

Valdības pozitīva lēmuma rezultātā noteikumu grozījumi stāsies spēkā 1.augustā.


Pievieno komentāru

Komentāri 5

?

Kā būs ar kultūras centra pārceltajiem pasākumiem? Šāda distancēšanās izpārdotā zālē neizdosies!

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.29 11:41

!

darbojamies tik un viss! apnicis jau klausities pa to virusu. naks rudens ziema, tapat bus visadas ta saucamaas ARS saslimsanas, vismaz laujiet tagat izbaudiit veel vasaru!.

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.29 12:52

Njā

Baudi, baudi, drīz nāks izslavētais otrais vilnis un atkal visu aizklapēs. Kā redzams, citur Eiropā jau sāk notikt :)

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.30 08:19

Jurkatrons

Smieklīgi, ka rakstam izvēlēta bilde, kurā tie 2m tiek +/- izēlēti. Tās 2 reizes, kad es biju Pulsētā, tur no 2m nebija ne smakas.

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.30 08:20

Jurkatrons

Ievēroti nevis "izēlēti", pirksti neklausa.

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.30 12:47

Latvijā un pasaulē

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju