«Lokdauna» laikā pirmās nepieciešamības preču veikali strādās līdz plkst.19 17

No ceturtdienas, 21.oktobra, līdz 15.novembrim īpaši stingro Covid-19 ierobežojumu jeb stingrā "lokdauna" laikā klātienes saimniecisko pakalpojumu sniegšanas vietas un pirmās nepieciešamības preču tirdzniecības vietas klātienē darbu varēs sākt ne ātrāk kā plkst.6 un beigt ne vēlāk kā plkst.19, liecina valdībā apstiprinātie grozījumi ārkārtējās situācijas regulējumā.

Tirdzniecības pakalpojumus klātienē šajā laikā varēs sniegt tikai veikali, kur 70% no preču sortimenta ir pārtikas preces, veikali, kur 70% no preču sortimenta ir higiēnas preces, aptiekas, tai skaitā veterinārās aptiekas, optikas preču veikali, degvielas uzpildes stacijas, dzīvnieku barības veikali, preses tirdzniecības vietas, grāmatnīcas, telekomunikāciju preču un pakalpojumu vietas, ziedu tirdzniecības vietas, kā arī reģistrētas autoostas, kuras saskaņā ar normatīvajiem aktiem nodrošina biļešu tirdzniecību, un dzelzceļa stacijās esošās biļešu tirdzniecības kases, kurās tiek pārdotas biļetes tikai uz iekšzemes dzelzceļa maršrutiem.

Vienlaikus degvielas uzpildes staciju un diennakts aptieku darba laiks, tūristu mītņu darba laiks, Covid-19 vakcinācijas punktu, kā arī sabiedriskā transporta, kravu un pasažieru pārvadājumu un ar to saistīto pakalpojumu, piegādes, avārijas un neatliekamo komunālo pakalpojumu sniegšanas laiks nebūs ierobežots.

Tirdzniecības vietā vienam apmeklētājam jānodrošina ne mazāk kā 25 kvadrātmetri no publiski pieejamās telpu platības. Savukārt tirdzniecības vietā, kur vienam apmeklētājam publiski pieejamā telpu platība ir mazāka par 25 kvadrātmetriem, vienlaikus var atrasties tikai viens apmeklētājs.

Tirgos un ielu tirdzniecības vietās ir atļauta tirdzniecība tikai ar pārtikas precēm un Ministru kabineta noteikumos par tirdzniecības veidiem, kas saskaņojami ar pašvaldību, un tirdzniecības organizēšanas kārtību minētajām precēm. Starp tām ir, piemēram, augļu koku un ogulāju stādi, dekoratīvo koku un krūmu stādmateriāli, lauksaimniecības un mājas dzīvnieki un citi produkti.

Tirdzniecības pakalpojumu sniedzējam un pircējiem ielu tirdzniecības vietās un atklātā tirgus teritorijā tirdzniecības laikā jālieto sejas maskas.

Vienlaikus būs ļauta distances tirdzniecība. Pakalpojuma sniedzējam būs jānodrošina ar distances saziņas līdzekļiem iegādāto preču izsniegšana ar preču piegādi vai tikai ārpus tirdzniecības vietas telpām un apmeklētāji nedrīkstēs uzturēties tirdzniecības vietas telpās. Apmeklētājiem attālināti iegādāto preču saņemšanai būs jānāk tikai pa vienam, izņemot personas, kurām nepieciešama asistenta palīdzība, personas, kurām objektīvas grūtības aprūpēt sevi vecuma vai funkcionālo traucējumu dēļ, un nepilngadīgus bērnus, ar kuriem var būt kopā viena pilngadīga persona. Klātienes tirdzniecības vietas darbiniekam būs aizliegts klienta vietā veikt preču pasūtīšanu, izmantojot distances saziņas līdzekļus.

Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP) pauda neizpratni par to, ka no vienas puses plānots uz laiku slēgt klātienes mācības vecākajās klasēs, ja tajā pašā laikā pašlaik valdības rīkojuma projektā paredzēts atstāt vaļā grāmatnīcas un ziedu veikalus.

Tāpat viņai bija iebildumi pret to, ka šajā laikā ļauts strādāt izmitināšanas iestādēm. Viņa pauda bažas, ka tas veicinās iedzīvotāju mobilitāti un ir savā ziņā pretrunā ar noteikto, ka laikā no plkst.20 līdz 5 iedzīvotājiem ir jāatrodas savā mājoklī.

Tomēr par izmitināšanas vietu strādāšanu ministriem vienota viedokļa nebija, asus iebildumus pret ieceri aizliegt strādāt paužot ekonomikas ministram Jānim Vitenbergam (NA).

Ārkārtējās situācijas rīkojama grozījumos atstāja iespēju līdz 15.novembrim strādāt izmitināšanas iestādē, bet ministri neizslēdza iespēju, ka pie šī jautājuma varētu atgriezties kādā citā sēdē. Tāpat pretēji Muižnieces iebildumiem klātienē būs ļauts strādāt gan grāmatnīcām, gan puķu veikaliem.

Kā ziņots, no ceturtdienas, 21.oktobra, uz četrām nedēļām jeb līdz 15.novembrim Latvijā spēkā stāsies īpaši stingri Covid-19 ierobežojumi jeb stingrais "lokdauns". Kā pēc Krīzes vadības padomes sēdes pirmdien informēja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP), šajā laika periodā visi veikali, izņemot pirmās nepieciešamības, nestrādās un būs pieejami tikai paši nepieciešamākie pakalpojumi. Tāpat paredzēts ieviest mājsēdi no plkst.20 līdz plkst.5.

Tāpat vēstīts, ka Latvijā no 11.oktobra ir izsludināta ārkārtējā situācija.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

URKAGANS

PALDIES NEVAKCINĒTAJIEM PAR ŠO LOKDAUNU

pirms mēneša, 2021.10.20 19:22

kasis

Kapec nevakcinetajiem???Visi labi vareja redzet kaa vakcinetie uzvedas Brieza boxa macha,loti daudziem nebija maskas,distance netika ieverota.Ja vakcinetie var inficet citus,tad neredzu starpibu starp vakcinetu un nevakcinetu.Vienkarsi knarijs ar plutu jus konkreta uzmeta.

pirms mēneša, 2021.10.20 22:32

Rita

Vai dzirdējāt šo jaunvārdu - antivakseri tiek latviskoti par pošmīžiem. "Paldies" viņiem! Bet mēs jau saprātīgie sapratīsim, kāpēc šis viss tiek veikts. Paldies medpersonālam, lai jums izturība!

pirms mēneša, 2021.10.20 22:36

RP

Paldies mākslīgi uzmeistarotajam laboratorijas vīrusam! Tāds arī bija mērķis- palaist to pasaulē un ''uzvārīties'' uz vakcīnām. Nekā personīga, tikai bizness.

pirms mēneša, 2021.10.21 08:00

Daiga

Diezgan stulbs komentārs

pirms mēneša, 2021.10.21 20:19

DAIGAI

Tavs komentārs ir stulbs

pirms mēneša, 2021.10.21 20:39

plenn

paardzivojaam to , paardzivosim arii šo! un laača paldies anti vakseļiem. rdzees peec meneša, kaa šie spers zemes gaisaa, ka dzive atgriezisies normalaas sliedes vakcinetajiem. taa teikt- smejas gardaak tas, kurs smejas peedeejais!.

pirms mēneša, 2021.10.21 21:05

spaikijs

lošdauņi

pirms mēneša, 2021.10.20 19:23

Loģiski

Tikai b.d. bèrniem visi vecāki aizņemti un strādā klātienē:) Kāds varētu pačekot, kā tur īsti ir, nevienam izziņas neprasa, viss ir uz vecāku sirdsapziņas.

pirms mēneša, 2021.10.21 06:04

...

Tas ir jautājums Mārai, viņa atbild par šo iestāžu darba organizāciju. Kādu komandu dod, tādu izpilda.

pirms mēneša, 2021.10.21 06:28

Njā

Tu neticēsi, bet ļooooti daudziem turpinās darbs klātienē, jo to ražotāju, būvnieku un kritisko nozaru pārstāvju ir daudz, nemaz nerunājot, ka tirdzniecība jau praktiski turpinās, tik cik neiet pircēji klātienē. Reāli mājās strādāt ir aizsūtīti tikai biroja darbinieki...

pirms mēneša, 2021.10.21 08:19

ANNA

Ir arī iestādes, kas vēl joprojām strādā uz vietas birojā.

pirms mēneša, 2021.10.21 08:35

.

Ņemot vērā to, ka ir nepieciešams turpināt bērnu uzraudzību un pirmsskolas izglītības programmu apguvi, projekts paredz, ka ir turpināma bērnu uzraudzības pakalpojuma sniegšana, kā arī pirmsskolas izglītības programmas apguve (tai skaitā starptautiskās izglītības programmas apguve atbilstošā izglītojamo vecuma grupā), ja bērna likumiskais pārstāvis nevar strādāt attālināti un nevar nodrošināt bērna uzraudzību. Līdz ar to bērna likumiskajam pārstāvim ir jāizvērtē nepieciešamība bērnam apgūt pirmsskolas izglītības programmu tieši klātienē.
Tātad, ja vecāks nevar nodrošināt bērna uzraudzību, tad laipni lūgti b.d., visas pārējās interpretācijas ir liekas un neatbilstošas.

pirms mēneša, 2021.10.21 09:53

Bibele

Paldies karinam!!!

pirms mēneša, 2021.10.21 16:22

bibelei

antivakseriem un internetprofesoriem paldies!!!,nevis Kariņam

pirms mēneša, 2021.10.21 20:53

:D

1/4 saslimušie ir potēti, ko teiksi par to? Šito visu nesaprotu - Kariņš jums tik iestāsta, ka vainīgī ir tikai nevakcinētie...

pirms mēneša, 2021.10.22 09:47

8=D

Elementāra matemātika - vakcinētajiem pirkmārt saslimšanas iespēja mazāka, otrkārt izslimo ātrāk un daudz vieglāk, treškārt laiks, kad var nodot citiem ir krietni īsāks un arī "lipīgums" ir mazāks. Vakcīna negarantē nesaslimšanu un nevienu brīdi nav teikts kas cits.
+ statistikas pamati, bet par tiem nav jēgas diskutēt, uzreiz redzams, ka nav skaidrs kā kas darbojas.
Ja vajadzīgs varu iedot saites gan uz Covid BUJ, gan statistikas pamatiem, gan pētījumu kur skatīts cik liela iespēja ir vīrusu nodot tālāk vakcinētiem vs nevakcinētiem.

pirms mēneša, 2021.10.22 14:27

Latvijā un pasaulē

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju