LIZDA kampaņā aicinās politiķus ļaut pašvaldībām lemt par mācību modeļa izvēli, vadoties pēc epidemioloģiskās situācijas

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) piektdien, 16.oktobrī, plāno sākt īstenot kampaņu, kurā skolotāji, skolēni un vecāki aicinās Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), kā arī politiķus noteikt, ka pašvaldības pašas varēs lemt par mācību modeļa izvēli tās padotībā esošajās skolās, vadoties pēc epidemioloģiskās situācijas tajās, aģentūrai LETA pastāstīja LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Arodbiedrības ieskatā vajadzētu ļaut pašām vietvarām noteikt, kā īstenot mācības, vadoties pēc tā, kāda ir Covid-19 izplatība katrā pašvaldībā. Viņasprāt, ja kādā pašvaldībā nav konstatēta saslimšana ar vīrusu, būtu jāatļauj realizēt mācības klātienē jeb A modelī.

Vanaga atklāja, ka kopš vakardienas arodbiedrība ir apzinājusi arodorganizāciju viedokli un tiek gatavota vēstule, kurā skolotājus, skolēnus un vecākus aicinās pievērst šim jautājumam uzmanību, rakstot ministrijai un amatpersonām.

"Šāds lēmums pieņemts, atsaucoties uz nozarē esošo cilvēku vēlmi. Lielākā daļa aicina izmantot šādu modeli, lai pievērstu politiķu uzmanību un noteiktu, ka pašvaldības pašas var lemt par mācību procesa organizēšanu," uzsvēra Vanaga.

Tāpat, vaicāta, vai skolas ir gatavas nedēļu pēc rudens brīvlaika mācības īstenot attālināti, LIZDA priekšsēdētāja atbildēja, ka skolotāji ir vairāk gatavi nekā pavasarī, vienlaikus uzsverot, ka pedagogiem aizvien ir atšķirīgs tehniskais nodrošinājums. Arī ģimenēm neesot pietiekamu tehnoloģiju, kā arī IZM iepirkums par portatīvo datoru iegādi skolām vēl nav realizējies.

"Protams, skolotāji izdarīs visu, ja vajadzēs, bet tas būs uz pedagogu paaugstinātās darba slodzes rēķina," norādīja arodbiedrības vadītāja, vienlaikus uzsverot, ka LIZDA arī gatavo vēstuli, kurā tā vērsīs valdības uzmanību tam, ka, liekot skolotājiem veikt darba pienākumus attālināti, ir jānodrošina visi darba veikšanai nepieciešamie instrumenti vai jākompensē pedagogu pašu lietotie resursi. 

Kā ziņots, no sestdienas, 17.oktobra, līdz 6.novembrim nodarbības un mēģinājumi interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmās, kā arī amatiermākslas kolektīviem, notiks attālināti, taču individuālās nodarbības drīkstēs organizēt klātienē, paredz otrdien valdībā pieņemtie grozījumi noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai".

Veselības ministrija, atsaucoties uz Slimību profilakses un kontroles centra rīcībā esošajiem datiem, norādīja, ka Covid-19 izplatība izglītības iestādēs arī ir saistīta ar interešu izglītības, tai skaitā sporta treniņu un sacensību, apmeklēšanu.

Noteikts, ka klātienē notiek tikai individuālās interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmas apguve, kā arī noteikts, ka nenotiek nekādi starpreģionālie pasākumi interešu vai profesionālās izglītības ievirzes ietvaros, lai novērstu Covid-19 pārnešanu no augstas izplatības reģioniem.

Grozījumi attiecas uz interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmu apguvi, kā arī amatiermākslas kolektīviem, tai skaitā koriem, orķestriem, tautas mūzikas ansambļiem, deju un citiem tautas mākslas kolektīviem.

Ierobežojumi interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmu apguvē neattiecas uz sportu un izglītības iestādēm, kurās vienlaikus ar vispārējās pamatizglītības vai vispārējās vidējās izglītības programmu īsteno arī profesionālās ievirzes izglītības programmu.

Tāpat paredzēts, ka nenotiek nekādi starpreģionālie pasākumi interešu vai profesionālās izglītības ievirzes ietvaros, lai novērstu Covid-19 pārnešanu no augstas izplatības reģioniem.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju