Latvijas Taekvondo federācija turpina ignorēt māsu Tarvidu panākumus; LOK apturēs finansējumu LTKF 5

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) par ētikas normu, sportistu tiesību pārkāpšanu un labas pārvaldības principi neievērošanu ar 2019.gada 1.janvāri apturēs finansējumu Latvijas Taekvondo federācijai (LTKF), lemts LOK Izpildkomitejas sēdē.

Jautājums par ētikas normu ievērošanu un labas pārvaldības principu ievērošanu LTKF aktualizējās vasarā, kad LOK Ētikas komisija ierosināja lietu un uzlika LTKF vadībai par pienākumu novērst trūkumus tās darbībā attiecībā uz likumdošanā noteiktajiem labas pārvaldības principiem un sportistu tiesību ievērošanu.

Tika norādīts, ka federācijas darbā atbilstoši Sporta likuma noteikumiem jānodrošina labas pārvaldības principu ievērošana, kas paredz, ka sporta organizatoriskajā un pārvaldības darbā tiek ievēroti demokrātiskās pārvaldības principi, tiek definēti skaidri mērķi, tiek izstrādātas taisnīgas procedūras, procesu atklātība, efektīva sadarbība ar ieinteresētajām personām, efektīvs un ilgtspējīgs regulējums, kā arī pārraudzības un atbildības līmeņi, kas ir katras Latvijas atzītās sporta veidu federācijas pienākums, rūpējoties par sava sporta veida attīstību un sportistu tiesību un interešu ievērošanu un atbalstīšanu, sevišķi gatavojoties 2020.gada olimpiskajām spēlēm Tokijā.

Kā ziņo LOK, dotajā laikā, LTKF vadība - prezidents Hermanis Močaļins un ģenerālsekretārs Viktors Mališausks, nav spējuši uzlabot nevienu no noteiktajiem labas pārvaldības principu punktiem, kā arī turpinājusies ignorance pret Latvijas labākajām taekvondo sportistēm - māsām Inesi un Jolantu Tarvidām un viņu sportiskajiem sasniegumiem.

Ņemot vērā LTKF vadības nihilistisko attieksmi, nevēlēšanos uzlabot savu darbību un pieļautos Sporta likuma pārkāpumus, LOK Izpildkomiteja ir noteikusi sankcijas apturēt jebkādu finansējumu LTKF no LOK puses, sākot ar 2019.gada 1.janvāri. Tāpat LOK uzsākusi saraksti ar Pasaules Taekvondo federāciju ("World Taekwondo") par Latvijas sportistu gatavošanās un piedalīšanās iespējām olimpiskās kvalifikācijas sacensībās un 2020.gada olimpiskajās spēlēs, ja LOK būs spiesta pieņemt lēmumu par LTKF atzīšanas anulēšanu no LOK.

LOK Izpildkomiteja aicināja Latvijas Sporta federāciju padomi un Izglītības un zinātnes ministriju arī vērtēt labas pārvaldības principu ievērošanu LTKF. Oficiāla vēstule ar LOK Izpildkomitejas lēmumu LTKF tiks nosūtīta trešdien, 12.decembrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Administratori

Izlabojiet virsrakstu.

pirms gada, 2018.12.12 08:07

Malači

Paldies :)

pirms gada, 2018.12.12 13:11

ES

Beidzot! 10 gadus atpakaļ jau vajadzēja to izdarīt!

pirms gada, 2018.12.12 14:48

abām

māsiņām sen jau bija laiks šai glupzemei uz visiem laikiem pagriezt muguru un turpmāko sporta karjeru un personīgo dzīvi saistīt ar Vāciju.

pirms gada, 2018.12.12 15:04

jaņis

Kur Germani, Viktori, Slaviki un citi tautieši tur suudi vienmēr līdz ausīm.

pirms gada, 2018.12.15 13:05

Latvijā un pasaulē

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju