Izveidots miljons digitālo Covid-19 sertifikātu

Līdz šim tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv ir izveidots miljons digitālo «Covid-19»  sertifikātu, informē Evija Štālberga, Nacionālā veselības dienesta (NVD) sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja. Vienu vai vairākus sertifikātus par veikto vakcināciju, laboratoriskā testa rezultātu vai «Covid-19» pārslimošanu ir saņēmuši vairāk nekā 498 tūkstoši Latvijas Republikas iedzīvotāju.
 
Visbiežāk iedzīvotāji izveidojuši sertifikātu par veikto vakcināciju pret «Covid-19» – kopumā vairāk nekā 848 tūkst. sertifikātu. Izveidoti arī vairāk nekā 117 tūkst. laboratoriskā testa rezultāta sertifikātu un vairāk nekā 45 tūkst. sertifikātu par «Covid-19» pārslimošanas faktu.
 
Savukārt iedzīvotājiem, kuriem nav interneta lietošanas prasmju vai kuri nevar savu sertifikātu tīmekļvietnē izveidot paši, tā izsniegšanu nodrošina Rīgas pašvaldības centri, lielo pilsētu informācijas centri un valsts vienotie klientu apkalpošanas centri, arī Bauskā, Iecavā, Rundālē un Vecumniekos. Līdz šim iedzīvotājiem šajos centros ir izsniegti vairāk nekā 22 tūkst. sertifikātu.
 
NVD vērš uzmanību, ka sertifikāts ir oficiāls apliecinājums tam, ka iedzīvotājs ir vakcinēts pret Covid-19, veicis laboratorisko testu Covid-19 noteikšanai vai pārslimojis Covid-19. Plānojot došanos uz citu Eiropas Savienības dalībvalsti vai ārpus Eiropas Savienības, papildus iedzīvotājam ir jānoskaidro, kādi ir attiecīgajā valstī noteiktie nosacījumi attiecībā uz ieceļošanu un uzturēšanos šajā valstī.
 
Digitālais Covid-19 sertifikāts ir izveidots, ņemot vērā Eiropas Savienības vienoto digitālā sertifikāta formu, tajā skaitā iekļaujot katrā sertifikātā unikālu QR kodu, kas ir parakstīts ar drošu virtuālo atslēgu. Šobrīd QR kodu skenēšanu un nolasīšanu nodrošina tās valstis, kuras ir pievienojušās Eiropas Savienības vienotajai digitālajai vārtejai. Šo valstu informācija ir pieejama tīmekļvietnē reopen.europa.eu/en.  
 
Digitālo Covid-19 sertifikātu izmantošana Latvijas Republikā ir sākta no 2021. gada 1. jūnija.
 
Informācija par digitālo Covid-19 sertifikātu saņemšanu, izmantošanu, kā arī atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem var noskaidrot NVD tīmekļvietnes www.vmnvd.gov.lv sadaļā "Digitālais Covid-19 sertifikāts" vai zvanot pa tālruni 8989, paskaidro E. Štālberga.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju