Izlaidumu svinības šovasar, visticamāk, nenotiks

Izglītības iestāžu beidzējiem izlaidumi ar ballēm šovasar, visticamāk, nav gaidāmi, ceturtdien preses konferencē atzina izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
Viņa norādīja, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir apspriedusi izlaidumu tematu, tomēr izlaiduma ballīte šovasar, visticamāk, nav plānojama. Ministre piedāvāja skolēniem uztaisīt kopbildi bez ballītes un izlaidumu nosvinēt mājās ar ģimenēm.

Viņas ieskatā, runa varētu būt tikai par diplomu pasniegšanu un svinīgu kopbildi.

Tomēr veselības ministrei Ilzei Viņķelei (AP) par izlaidumu tematu bija krietni skarbāks viedoklis.

Viņasprāt, neviena "9.klases balle nav to vērta, lai pēc trīs nedēļām [Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors] Jurijs Perevoščikovs teiktu "paballējāmies un tagad visu slēdzam ciet"".

"Šajā gadījumā varam nolādēt un apsūdzēt valdību un visus pārējos politiķus, krāmēt visus vienos ratos, bet ne jau valdība izdomāja to vīrusu," uzsvēra politiķe, atgādinot, ka nosacījumi, kurus izstrādā kopā ar epidemiologiem ir paredzēti sabiedrības drošībai.

Jau ziņots, ka valdība ceturtdien atbalstīja IZM sagatavotos noteikumu grozījumus, kas šajā mācību gadā paredz atcelt valsts pārbaudes darbus 9.klašu skolēniem un samazināt 12.klašu skolēniem obligāti kārtojamo centralizēto eksāmenu skaitu.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju