Ārkārtējo situāciju Latvijā pagarina līdz 12.maijam 13

Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijā izsludinātā ārkārtējā situācija pagarināta līdz 12.maijam, otrdien lēma Ministru kabinets, sociālajos tīklos vēsta ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību Latvijā valdība iepriekš lēma no 13.marta līdz 14.aprīlim valstī izsludināt ārkārtējo situāciju, kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu.

Līdz ar otrdien valdībā lemto, ārkārtējā situācija Latvijā ir pagarināta līdz 12.maijam.

Likums "Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli" paredz, ka Saeimas Prezidijam Ministru kabineta lēmums par izsludinātās ārkārtējās situācijas pagarināšanu nekavējoties iekļauj parlamenta sēdes darba kārtībā. Ja Saeima to noraida, valdības lēmums zaudē spēku un saskaņā ar to ieviestie pasākumi nekavējoties tiek atcelti.

LETA jau vēstīja, ka 4.aprīlī Valsts prezidents Egils Levits izsludināja izmaiņas likumā "Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli", nosakot, ka valdībai ir tiesības neierobežotu skaitu reižu lemt par ārkārtējās situācijas pagarināšanu.

Līdz šim likums paredzēja, ka valdība izsludināto ārkārtējo situāciju var pagarināt vienu reizi uz laiku, kas nav ilgāks par trim mēnešiem.

"Lai arī patlaban situācija tiek kontrolēta, krīze un pandēmija vēl nav beigusies, tāpēc ārkārtējā situācija būs jāpagarina vēl uz četrām nedēļām," pirmdien pēc valdību veidojošo partiju sadarbības sanāksmes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Savukārt Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs pirmdien preses konferencē pauda, ka, saglabājot stingru monitoringu, varētu domāt par konkrētu drošības pasākumu mīkstināšanu.

Vienlaikus epidemiologs atzina, ka drošības pasākumu mīkstināšana nenozīmētu ārkārtējās situācijas atcelšanu. Vaicāts par tās potenciālo pagarināšanu, Perevoščikovs sacīja, ka, viņaprāt, "tā būtu jāturpina vismaz trīs nedēļas"

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Anita

Pilnīgi pareizi!
Kad vienreiz slēgs Bauzes tirgu?Kā trako mājā!Cilvēku ka biezs!Visi viens otram virsū!
Viens otrs,kurš nesen atgriezies vazājas!
Šonedēļ Lieldienas!Kur skatās policija!

pirms mēneša, 2020.04.07 17:18

Reāli

Ko tu tur muldi.Lielveikalos vislielākais risks inficēties+nezini cik tā prece ar visu iesaiņojumu sterila(atceļojusi no tās pašas Spānijas).Tagad sākas stādu laiks,pavasaris pilnā plaukumā.Bet te viena histēriķe ārdās.Tirgus laukums tomēr drošāks par "Rimi".

pirms mēneša, 2020.04.07 19:03

bauze

Kur probēma: sēdi mājās un neej uz Bauzes tirgu!

pirms mēneša, 2020.04.07 20:37

-> Reāli

Nezinu kādas sazvērestības esi lasījis/usi, bet nu tu uzrakstīji drausmīgu muļķību par to preču sterilumu.
Pat ja vīruss uz tās virsmas izdzīvo tik ilgi, kamēr prece atnāk (kas ir principā neiespējami), tad var taču nomazgāt vai nu produktu vai vismaz rokas pēc tam. No kaut kā apēšanas vīrusu nenoķersi :)

pirms mēneša, 2020.04.08 10:49

Anitiņ,

Nu neej uz to Bauzes tirgu , kas tev spiež to darīt? Sargi sevi.Tu taču arī esi no tiem, kas tur vazājas un rada to biezumu.

pirms mēneša, 2020.04.08 19:12

34

Bauzes tirgus kā infekcijas perēklis.Rimi viss ir ciet tikai pārtika,bet tur trakums,kas darās sevišķi telpās.

pirms mēneša, 2020.04.07 20:48

tikai nevajag

Augša taču ir ciet.

pirms mēneša, 2020.04.08 19:14

Teniss

Es uztraucos par mammu,kas Bauzē strādā.Tur ir traki,sevišķi telpās.
Man šķiet jāierobežo kustība.

pirms mēneša, 2020.04.07 21:33

nu un

pēc tam ko, pēc 12. maija vīruss pazudīs, izplēnēs? Sviests, ķeksīša pievilcēju banda rullē. Vīruss nekur nepazudīs, tāpat kā gripa, citi vīrusi, saslimšanas turpināsies gadiem, gadu desmitiem, jebkurš mediķis to apstiprinās.Nu tad arī gadiem sēdēsim karantīnā? Vienīgi vakcīna var te ko līdzēt ne pajoliņi, savu politisko spalvu spodrinātāji, caur adatas aci aiz matiem valdībā ievilkti.

pirms mēneša, 2020.04.07 22:15

ko nu un

Ir jāsaprot, ka ārkārtas situācija ir pieņemta, lai samazinātu sākotnējo izplatību, un to kaut cik kontrolētu, lai tiem, kam slimība izpaužas smagāk, būtu vietā slimnīcās. Turklāt nav teikts, ka nepagarinās vēl par mēnesi - to redzēsim tikai pēc aprīļa.
Jā, vīruss nepazudīs, bet cik ir pašlaik izpētīts, pārslimojot to vienu reizi, cilvēks iegūst imunitāti, līdz ar to nākotnē saslimušo skaits būs krietni mazāks un šāda super-masveida saslimšana vairs diez vai būs iespējama.

pirms mēneša, 2020.04.08 14:38

vēsture

>ko nu un:nu un ka imunitāte pret šo vīrusa paveidu.Uzliesmos cits."Spāņu gripa" piem.,nogalināja tieši jaunākos un stiprākos.

pirms mēneša, 2020.04.08 22:51

Ginta

Neignorējiet,tas nav pārspīlēti!
Mans paziņa slimnīcā smagā stāvoklī 42 gadi.
Saudzējiet sevi!

pirms mēneša, 2020.04.07 22:21

Ajgar.

Nevajag muldit drebiniki arij ciet.Un cilveku vispar maz es vakar biju.

pirms mēneša, 2020.04.08 05:03

Latvijā un pasaulē

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju