Ārkārtējās situācijas laikā bez PIN ievades bezkontakta maksājumu limits būs 50 eiro

Lai  ierobežotu Covid-19 vīrusa izplatību Latvijā, mazinot tiešos cilvēku savstarpējos kontaktus, saskarsmi ar maksājumu terminālu virsmām, sākot no26. marta bankas paaugstina bezkontakta maksājumu limitu kartēm līdz 50 eiro, portālu informēja

Finanšu nozares asociācijas pārstāvis Edgars Pastars.

Swedbank, Luminor, SEB banka, banka Citadele, BlueOrange Bank, BalticInternational Bank, PrivatBank, Signet Bank, LPB Bank, Industra Bank, Rigensis Bank, kas aptver vairāk ka 99% no maksājumu karšu tirgus, Finanšu nozares asociācijai apliecinājušas gatavību, sākot no rītdienas, 26. marta, un līdz valdības pasludinātās ārkārtējās situācijas beigām, paaugstināt bezkontakta maksājumu limitu kartēm. Jaunā limita pilnīga ieviešanai visā valstī var būt nepieciešamas dažas dienas.

Līdzīgs lēmums par limita paaugstināšanu sākot no pirmdienas pieņemts Igaunijā un no šodienas, 25. marta,–Lietuvā. Lielbritānijā limits tiek paaugstināts no šī gada 1. aprīļa. Finanšu nozares asociācija aicina arī tās organizācijas, kas bez minētajām bankām,nodrošina Latvijas tirgotājiem karšu pieņemšanu, sekot bankām.

«Paredzam, ka šis lēmums Latvijā palielinās bezkontakta karšu norēķinu darījumus vismaz par 10 procentpunktiem un ļaus piemērot bezkontakta norēķinus šobrīd pieaugošajam viena pirkuma grozam, uz iepirkšanās vietu dodoties retāk. Limits būs spēkā līdz valdības pasludinātās ārkārtējās situācijas beigām,» norādīja E. Pastars.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju