Aptauja: Vairāk nekā pusei Baltijas uzņēmumu neizdodas piesaistīt jaunus darbiniekus

Kvalificētu speciālistu trūkums un mazais kandidātu skaits, kas piesakās uz brīvajām vakancēm, vairāk nekā pusei jeb 56% Baltijas mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) rada grūtības piesaistīt jaunus darbiniekus, liecina "Luminor" bankas veiktā Baltijas MVU aptauja.

Darbinieku trūkumu ar atbilstošu pieredzi un prasmēm par būtisku problēmu atzīst 42% Latvijas, 45% Igaunijas un 35% Lietuvas MVU.

Daļa MVU pārstāvju norāda, ka ļoti bieži iespējamos kandidātus neinteresē piedāvātās vakances. Tā uzskata 13% aptaujāto uzņēmumu Latvijā, 15% - Igaunijā un 18% - Lietuvā.

Tikai aptuveni piektā daļa Baltijas MVU nesaskaras ar darbinieku piesaistes problēmu.

Gandrīz 70% uzņēmumu norāda, ka šogad darbinieki pilnīgi vai vismaz daļēji ir strādājuši attālināti. Latvijā 16% aptaujāto atzīst, ka darbs noticis tikai attālināti, bet 52%, ka darbinieki strādājuši gan birojā, gan no mājām.

Tikai ceturtdaļa Latvijas un Igaunijas uzņēmumu (25%) un piektdaļa Lietuvas uzņēmēju (20%) atzīst, ka darbinieki turpinājuši darbu birojos.

Aptauja ir veikta šā gada septembrī sadarbībā ar pētījumu centru "Norstat", aptaujājot 750 Baltijas MVU vadītājus vai finanšu direktorus.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju