Konferencē aktualizēs skolotāju trūkuma problēmas un spriedīs par iespējamajiem risinājumiem 10

Nākamajā piektdienā, 10.decembrī, plkst.10 tiešsaistē norisināsies konference "Kur tu esi, skolotāj?", lai aktualizētu skolotāju trūkuma problēmas un spriestu par iespējamajiem risinājumiem, aģentūru LETA informēja Latvijas Universitātē (LU).

Konferenci rīko Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte (LU PPMF) sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību (LPS). Ievadvārdus teiks izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP), Latvijas Universitātes rektors profesors Indriķis Muižnieks un LPS priekšsēdētājs Gints Kaminskis.

LPS padomniece izglītības un kultūras jautājumos Ināra Dundure izklāstīs savus aprēķinus par pedagogu trūkumu un slodzēm, LU PPMF dekāne profesore Linda Daniela iepazīstinās ar aktuālajiem datiem par skolotāju sagatavošanu Latvijas Universitātē, savukārt Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga informēs par LIZDA pētījumu par aktuālajām vakancēm izglītības iestādēs.

Otrajā konferences daļā profesore Linda Daniela piedāvās iespējamos risinājumus problēmas mazināšanai, savukārt Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāve Dace Jansone skaidros IZM redzējumu par skolotāju sagatavošanas programmu attīstību. Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) Kvalitātes novērtēšanas departamenta direktors Rolands Ozols runās par sadarbību ar augstākās izglītības iestādēm un aktuālajiem izglītības kvalitātes nodrošināšanas pasākumiem.

Tāpat par pašvaldību skolu pieredzi mācību procesa organizācijā stāstīs Rīgas valstspilsētas pašvaldības Izglītības pārvaldes Vispārējās izglītības skolu nodaļas vadītāja Anita Pēterkopa, Ādažu vidusskolas direktors Česlavs Batņa, Rīgas Klasiskās ģimnāzija direktors, filozofijas skolotājs, pedagoģijas doktors Romans Alijevs, kā arī Daugavpils valstspilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Marina Isupova.


Pievieno komentāru

Komentāri 10

pele

kamēr vēl turās vecā paaudze, trūkst tikai daži skolotāji. Pēc 3-5 gadiem vispār nebūs, kas iet klasē. Jaunieši stresu un sabiedrības negatīvo attieksmi nav gatavi ciest. Dažas skolas gan konsekventi atbrīvojas no pensijas un pirmspensijas pedagogiem ar domu, ka vēlāk jaunos vispār skolā neiedabūt.

pirms mēneša, 2021.12.06 10:19

kā aprēķināt maximas jumta siju?

Nekompetenču izglītība + indigo paaudze= vāks skolotājam. Sekas pēc 10- 20 gadiem - speciālistu trūkums visās ekonomikas sfērās. Jau tagad tas jūtams.

pirms mēneša, 2021.12.07 17:13

putra

labus pedagogus palaiž, darbā nāk nekompetenti skolotāji ,bez izglītības ,prakses.Ja jau tāds trūkums pēc pedagogiem,tad jau varēja ļaut strādāt ar testiem.Tas ir daudz drošāk,nekā savakcinēties un klejot visur un tēlot pasaules nabu.Tas bardaks vēl tikai sākās,vēlāk būs interesantāk.

pirms mēneša, 2021.12.07 19:31

Vio

Trīsdesmit gadu garumā šī profesija nicināta visos līmeņos. Un tagad jātaisa konference, kurā spriedīs par skolotāju trūkumu! Pajautājiet vidusskolēniem, cik no viņiem vēlas kļūt par skolotājiem.

pirms mēneša, 2021.12.08 20:00

qqq

un ziniet kapec? jo alergiju no skolas laikiem iedzen dazas ucenes, kam ir problemas ar visu un kuras savu negaciju izgaz uz berniem. un tad vel jauc gimenes , vel viena otra no preceta bernu dabu.
skolotajs ta ir diagnoze

pirms mēneša, 2021.12.21 23:26

Aija

Tomēr nepiekritīšu Jūsu viedoklim, neviens šo profesiju nenicina. Skolotāji ir tādi paši pakalpojuma sniedzēji, tā pat kā pārējie profesiju pārstāvji, kas ir nodarbināti klientu apkalpošanā. Šīs profesijas pārstāvji sevi nesaprotamu iemeslu dēļ ceļ debesīs un vēlas pastiprinātu cieņu pret sevi, neskatoties uz to, ka sniedz ne visai kvalitātītu pakalpojumu un neness par to atbildību. Kā paliek ar pārējiem, vai arī šie cilvēki nav pelnījuši atzinību par labi padarītu darbu, neskatoties uz to kur viņi strādā un tie dara. Katrs darbs un cilvēks ir slavējams un cienījams!

pirms 19 dienām, 2022.01.04 13:55

kārklulatvieši

Nez kāpēc pat valsts televīzijā vairs neprot rakstīt. Regulāri ir titri ar kļūdām. Arī citos mēdijos ir " trubas" , kaudze ar anglicismiem un sadarbspējīgiem sertifikātiem.

pirms mēneša, 2021.12.09 05:51

karklene

tev tas krata?

pirms mēneša, 2021.12.21 23:25

priecigus svetkus

varbut ucenem pedejais laiks iet vakcineties nevis cikstet un pikstet ka vakcineties ir slikti, ka maz maksa, ka es nezinu kas tur. kartejo reizi neapmierinatas ucenes izcelas ar stulbumu. Un vel skruve romanus ar bernu teviem. ucenes kaunaties.

pirms mēneša, 2021.12.21 23:24

Jūsu kredīts 48 STUNDĀS ŠVEICE, ITĀLIJA, VĀCIJA un

Jūsu kredīts 48 STUNDĀS ŠVEICE, ITĀLIJA, VĀCIJA un LIETUVA.
Whatsapp: +447495151932
corneliaursularuedi@gmail.com
Jūsu patiesi!

pirms 29 dienām, 2021.12.25 10:42

Izglītība

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju