FOTO: Zināmi četru novadu konkursa «Gada skolēns» uzvarētāji

Konkursa «Gada skolēns» noslēguma sarīkojums 19. jūnijā notika jaunajā brīvdabas amfiteātrī, kas atrodas Rundāles novada multifunkcionālā centra pagalmā. Pirmo reizi šajā vietā pulcējas četru novadu skolēni, vecāki, izglītības iestāžu direktori, pedagogi un pašvaldību vadītāji. 

Konkursu «Gada skolēns» rīkoja Bauskas novada izglītības nodaļa sadarbībā ar Rundāles, Vecumnieku un Iecavas novada izglītības speciālistiem. Tajā piedalījās 19 jaunieši, kas tika vērtēti pamatskolu un vidusskolu grupā. Titulu «Gada skolēns» saņēma  divi dalībnieki, bet pieci kļuva par uzvarētājiem divās nominācijās.  Konkurss risinājās 2019./2020. mācību gadā, kad vairāki finālisti vēl mācījās 9. vai 12. klasē, bet tagad viņi jau ir izglītības iestāžu absolventi. 

Bauskas jauniešu populārākā mūzikas grupa «Bekars» konkursantus sveica neierastā sastāvā, pievienojoties divām solistēm. Pamatsastāva dalībnieks Varis Jātnieks uzstāties nevarēja, jo bija konkursa «Gada skolēns» dalībnieks.

Skanot aplausiem, konkursanti ieņēma vietas uz skatuves, kas bija izrotāta ar meijām un ozollapu vainagu. Sarīkojuma vadītāja – Bauskas Valsts ģimnāzijas (BVĢ) direktores vietniece Inita Nagņibeda – scenārijā īpaši akcentēja galveno motīvu «Ceļš». Par šo tematu konkursanti rakstīja esejas. Tika citēti ikviena dalībnieka apceres fragmenti, kas atklāja dzīves pamatvērtības un personību raksturojošas iezīmes. Visiem kopīgs bija tas, ka vecākus un skolotājus jaunieši uzskata par uzticamākajiem turpmākās dzīves ceļabiedriem. Uzvarētājiem un pārējiem dalībniekiem balvas pasniedza Bauskas, Vecumnieku, Iecavas un Rundāles novada pašvaldību vadītāji.

Konkursa «Gada skolēns» laureāti  

  • Elīna Elizabete Daugule  (BVĢ) – tituls «Gada skolēns» pamatskolu grupā.
  • Kristers Tomass (BVĢ) – tituls «Gada skolēns» vidusskolu grupā.
  • Nikolass Jansons (BVĢ) – nominācija «Par vispusīgām zināšanām» pamatskolu grupā .
  • Alise Šveda (Pilsrundāles vidusskola) – nominācija «Par vispusīgām zināšanām»  vidusskolu grupā.
  • Paula Šumina (Griķu pamatskola) – nominācija «Par talantu daudzpusību»  pamatskolu grupā.
  • Dāgs Neliuss (Stelpes pamatskola ) – nominācija «Par talantu daudzpusību»  pamatskolu grupā.
  • Varis Jātnieks (BVĢ)  – nominācija «Par talantu daudzpusību» vidusskolu grupā.

Pievieno komentāru

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju