FOTO, VIDEO: Vecumniekos ar dančiem piesaka Meteņus

Vidējās paaudzes tautas deju kopu sadancis un danču vakars piektdien, 14. februārī, vēra vārtus tradicionālajam kultūras sarīkojumam «Meteņi Vecumnieku novadā».

Vecumnieku tautas namā latviešu gadskārtu svētkus ieskandināja novada vidējās paaudzes deju kolektīvi «Vēveri» un «Stelpe», kā arī viesi no Rīgas – «Imantieši». Meteņos piedienē lielīties, tāpēc arī budēļu vakarā dancotāji rādīja savas prasmes un dižojās, kā nu kuram labi dzīvojas.

«Vēveru» vadītāja Sarmīte Vēvere palepojās, ka kolektīvs nesen «karsti» – čigānu ritmos – nosvinējis darbības 35. gadskārtu, ka visiem kopā ir jautri un interesanti un dalībnieki cits par citu «ceļas un krīt». Viņa aicināja «Vēveru» pulkā puišus un vīrus, jo pašlaik deju kopa piedzīvo nelielu krīzi. Lāsma Skābuliņa palielījās, ka deju kolektīvam «Stelpe» jauko brīžu ir pārpārēm; īpaši jautri esot, braucot autobusā no ballēm; siltas ir atmiņas no laivošanas pa Mēmeli. Savukārt «Imantiešu» vadītāja Linda Plostniece atzina, ka «visforšākā ir ikdiena – mēģinājumi». «Sanākam kopā, no darbiem noguruši, bet kad izdejojamies un izrunājamies, mājās ejam ar gandarījumu un šajās emocijās dzīvojam līdz nākamajam mēģinājumam,» viņa padižojās.

Klātesošajiem tika atgādinātas senču tradīcijas. Izrādās, Meteņos bijis pieņemts ar visu ko mērīties. Senā paraža tika iedzīvināta, un pārstāvim no katra deju kolektīva bija jāļauj tautas nama mākslinieciskās daļas vadītājai Ingai Rakusovai sevi «apmērīt». Katrs puisis kādā jomā bija pārāks par citiem – viens gudrāks, citam platāki pleci vai lielāka izmēra kāja.
Irita Vimba, Bārbeles folkloras kopas «Tīrums» mākslinieciskā vadītāja, uzrunājot dalībniekus un koncerta apmeklētājus, pauda, ka «šī ir tā reize, kas apliecina – mēs varam būt vienoti dejā, vienoti garā un šajā vietā». «Vecumnieki ir Latvijas centrs, un mēs to pierādīsim!» viņa uzsvēra.

Pēc neliela starpbrīža vakars turpinājās ar latviskiem dančiem un jautrām rotaļdejām. Latvija savās tradīcijās ir vienota, un ļaudis bez vārdiem spēj saprasties dejā, mūzikā un idejā par tautas bagātīgā nemateriālās kultūras mantojuma apzināšanos. Deju grīda tika rībināta jo dūšīgi, un kā nu ne – Meteņi ir laiks, kad daba sāk mosties, un katrs troksnis un vibrācija laika griežus tuvina pavasarim. «Patiess prieks, ka jau sesto gadu «dulli» cilvēki no visas Latvijas šajā laikā, kad citi svin Svētā Valentīna dienu, pulcējas Vecumniekos. Latviskais Valentīns – tas ir mūsu budēlis,» sacīja Irita Vimba.

Ar plašu programmu Meteņi Vecumnieku novadā turpinās sestdien, 15. februārī.Pievieno komentāru

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju