FOTO: Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas karnevālā 1

Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas vizuāli plastiskās mākslas programmas audzēkņu tradicionālais karnevāls norisinājās 28. februāra vakarā. Šī gada tēmu «21. gadsimta tautastērps» klašu grupas izteica, radoši atklājot vēsturisko novadu tērpus un to atšķirības.

Sešas audzēkņu grupas kopā ar pedagogiem radoši izvērsa Latvijas vēsturisko novadu īpatnības, sasaistot tradicionālo ar jaunradīto. Atklājot savu versiju par 21. gadsimta tautastērpu, priekšnesumi uzmirdzēja ideju nebeidzamībā un iespēju daudzveidībā. Katras komandas sagatavoto stāstu vēroja un vērtēja žūrija.

Mākslas programmas 3. klases audzēkne Agnese Brokāne ceļu uz skolu mēro no Neretas novada Ērberģes. Karnevālā viņai līdzi juta mamma un vecmāmiņa. «Šajā skolā mācījās mana meita, tagad – mazmeita. Pasniedzēji strādā no sirds, un te ir īpaša aura,» teic Inese Rubina. Ieguldīto darbu atzinīgi vērtē 2. klases audzēknes Nikolas Paulas Bošas mamma Sarmīte Meldre. Viņu pārsteigusi izdoma un radošais noskaņojums.

Ar pozitīviem secinājumiem komandas iepriecināja žūrija, kas katrā priekšnesumā bija pamanījusi kādu «odziņu». Grupas savu 21. gadsimta tautastērpu bija atklājušas atšķirīgi – kāda ietekmējās no influenceriem, cita godam nesa «recycling» ideju, bet vēl kāda paguva «aiz astes» notvert aizejošā laika vērtības.

Katra komanda tika pie nominācijas un dāvaniņām, īpašas veltes un vērtētāju specbalvas ieguva izteiksmīgākie tēli. Pašu darinātus krekliņus dāvāja žūrijas pārstāves, topošās dizaineres Katrīna Lavrinoviča un Letīcija Orlova.

«Priekšnesumi bija pārdomāti un labā līmenī. Visi audzēkņi bija vienlīdz daudz strādājuši. Ar prieku vēroju, kā bērni izpaužas, jo karnevāls – tā ir iespēja «atvērties» arī tiem, kuri stundās ir klusi,» iespaidos ar «Bauskas Dzīvi» dalījās Katrīna Lavrinoviča. Mācoties šajā skolā, jauniete katru gadu piedalījusies karnevālā, nu bija iespēja uz to paraudzīties no cita skatupunkta.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

mans vārds

Jāiet atpakāl uz bērnudārzu!1!!111111

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.03 08:40

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju