FOTO: Vecumniekos aizvadīti liliju svētki 14

Vecumniekos pagājušās nedēļas nogalē – 17. un 18. jūlijā – ar daudzveidīgu aktivitāšu programmu izskanējuši 15. liliju svētki.

Ne velti izrādīts šāds gods krāšņajai dārza karalienei; gan Vecumnieku pagasta, gan novada ģerbonī attēlotas lilijas, kas nepārprotami liecina par šo graciozo un reibinoši smaržojošo ziedu audzēšanas tradīcijām. Tās aizsākušās tolaik, kad Vecumniekos dzīvojis liliju selekcijas patriarhs Jānis Vasarietis. Viņam bija daudz sekotāju, un, lai gan pēdējos gados entuziastu darbošanās vairs nav tik plaša, «lilijošana» Vecumniekos iesakņojusies uz palikšanu. Par to liecināja iedzīvotāju atsaucība, svētkos iekārtojot izstādi. Uz tautas namu bija atceļojuši karaliskie ziedi ar pārsteidzoši bagātīgu krāsu gammu no 16 krāšņumaugu lolotāju dārziem.

Svētku notikumus sasaistīja caurviju motīvs «Laiku loki – dzīves loki». Idejas autore, tautas nama floristikas studijas vadītāja Līga Lauriņa to pamato šādi: «Šis laikmets nudien met tādus lokus! Cilvēkiem atliek vien mesties tiem līdz, dzīvot ātri un pilnīgi, tagad un tūlīt.»

Tvīda velobrauciens 17. jūlija vakarā bija lieliska iespēja izrādīt pagājušo gadsimtu tērpiem raksturīgāko un labāk iepazīt Vecumniekus. Vairāk nekā 30 dalībnieku «izbrauca cauri laikam» un pabija vairākās pieturvietās, kas nozīmīgas gan vietējiem iedzīvotājiem, gan viesiem.

Piesātināta koncertprogramma ar novada amatiermākslas kolektīvu un Latvijā pazīstamu mūziķu piedalīšanos, izstādes, floristu festivāls, ratiņu gājiens un retro auto moto parāde, amatnieku un mājražotāju tirdziņš, radošās darbnīcas, atrakcijas un izklaides bērniem, zemessargu un biedrības «Jaunatne smaidam» aktivitātes, sporta spēles un citi tautas nama saimes sarūpētie piedāvājumi karstajā un saules pielietajā sestdienā, 18. jūlijā, katram ļāva izvēlēties tīkamāko laika pavadīšanas iespēju. Un to nudien bija pārpārēm! Vai gan var būt vēl lielāks kompliments svētku rīkotājiem par kādas ģimenes atklāsmi, ka ome, kā gājusi priekšpusdienā uz parku, tā mājās pārradusies tikai pēc pusnakts!

Viens no svētku galvenajiem akcentiem – floristu festivāls. Agrāk rīkots konkurss, taču pēdējos pāris gadus entuziasti pulcējas festivālā un sacensība nenotiek; vienīgie vērtētāji ir skatītāji, kuri arī šoreiz izvēlējās, kam piešķirt simpātiju balvu. No desmit komandām tā tika Maisaku ģimenei no Skaistkalnes.

Dalībnieki tautas nama priekšā izvietoja daļēji jau mājās sagatavotu interjera objektu «Laiku loki», savukārt automašīnas noformējumu «Sveiciens 15. liliju svētkos» floristi demonstrēja spēkratu parādē.

Vērienīga bija retro auto moto parāde, kas pulcināja simtiem vērotāju. Loku lokus pa Vecumnieku ielām meta 19 «E30 klubs Latvija» BMW markas auto, trīs žigulīši, zapiņš, volga, divi amerikāņu automobiļi, «Audi», pirmais golfiņš, 20 javiņas, vairāki «iži» un citi «moči», kas ieskāva desmit floristu dekorētās mašīnas.

Svētki noslēdzās ar grupas «Galaktika» koncertu, kas izvērtās par jauku un romantisku kopā būšanu, ļaujot emocijām vaļu arī dejotpriekā. Vērojot, kā Liliju svētku tradīcija Vecumniekos iedzīvojusies, jāpiekrīt L. Lauriņas sacītajam atklāšanas uzrunā, ka «vērtības katru gadu ir jāprot uzspodrināt, nevis nomainīt», un tas bija izdevies godam. Guntis Kalniņš, Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs, pauda pārliecību, ka Vecumnieku liliju svētki savu zīmolu saglabās arī pēc administratīvi teritoriālās reformas.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

doma

Kalniņa pārliecībai nav pamatojuma. Tā domā tikai viņš. Šie nekad nav bijuši NOVADA svētki.

pirms 2 mēnešiem, 2020.07.21 14:38

...

Domā ko raksti,un tas arī ir TIKAI tavas domas.Svētki bija skaisti.

pirms 2 mēnešiem, 2020.07.21 17:27

Arī

piekrītu domai !

pirms 2 mēnešiem, 2020.07.21 17:51

To 'doma'

Kurš ta saka ka tie ir novada svētki? Skaidri teikts, ka Vecumnieku Liliju svētki!

pirms 2 mēnešiem, 2020.07.22 09:48

Pilnīgi

piekrītu, tie ir tikai un vienīgi Vecumnieku svētki. Ja tie būtu novada, tad katru gadu notiktu citā pagastā, nevis vienmēr tikai Vecumniekos.

pirms 2 mēnešiem, 2020.07.22 11:11

Ivita

Jana paldies par lieliskajiem svētkiem sen nebiju tā lekusi

pirms 2 mēnešiem, 2020.07.21 16:26

Pēteris

Tas ģeneratora troksnis pie Tautas nama - drausmīgs !

pirms 2 mēnešiem, 2020.07.21 17:49

Helena

Fantastiska svētku diena bija! Pasākums izdevies, riktīgi patika.

pirms 2 mēnešiem, 2020.07.22 08:10

Pārdomas

Tvīda brauciens - lielākā daļa braucēju uzliekot cepuri, uzvelkot T-kreklu vai ieliekot velosipēda groziņā puķu kasti, domā, ka saprot, ko nozīmē vārds "tvīds". Riteņbraucēji apstājas uz fotogrāfējas smirdīgā benzīntankā. Riteņbraukšana popularizē veselīgu dzīvesveidu, kas ir pretrunā ar pārvietošanos ar auto. Retro auto parāde, kuras priekšā brauc policijas auto, bet kolonnā šoferis, kuram par dzeršanu atņemtas tiesības. Ļaudis meklē Liepu ielā svētkus, bet neviens nav pateicis, ka tas ir Vallē, nevis Vecumniekos.
Tu ej gar iepirkumu teltīm pa taciņu. Ej, ej un ieej teltī, jo telts uzlikta taciņas vidū. Ģenerators pie Tautas nama ielikts goda vietā. Stadionā pilns ar nepilngadīgajiem "sportistiem" - daļa slēpjoties smēķē, citi lieto alkoholu.

pirms 2 mēnešiem, 2020.07.22 19:46

Ģenerators

Vincīt, vai tad viss bija tik slikti?

pirms 2 mēnešiem, 2020.07.22 22:29

Artis

Atbilde “pārdomām”.
Ja esi cilvēks, kurš it visā spēj saskatīt tikai slikto, tad varbūt beidz pirst dīvānā un noorganizē perfektus svētkus.
Domāju, ka lielākajai daļai apmeklētāju bija pie kājas tas tavs ģenerators. Vienīgie, kuriem tas traucēja bija aunu baram ( tai barā esi arī Tu), kuram baigi gribas pie kaut kā pie***ies!
Un tas par tām tiesībām. Niecības cienīgs teksts, kurš tāpat visiem ir vienalga! To ievēro tikai lohi!
Cerams apmierināji savu ego, šo tekstu iz***ot. ????

pirms 2 mēnešiem, 2020.07.22 22:46

XXL

pasākuma formātu laiks mainīt !!!

pirms 2 mēnešiem, 2020.07.23 22:58

Beidzot laiks

pirms 2 mēnešiem, 2020.07.23 22:59

!

domāju tāpat!

pirms 2 mēnešiem, 2020.07.24 04:26

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju